Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg olyan fura, hogy...

Tényleg olyan fura, hogy nincs cumija a babámnak? Van itt olyan akinek nem cumizik a babája?

Figyelt kérdés

Általában úgy néznek mint egy ufóra, hogy "Nem cumizik?? Tényleg?? Nincs cumija?? Pedig minden kisbabának van cumija" :O :O

Nehezen indult be a tejem, akkor javasolták, hogy ne adjak neki cumit, jobb ha helyette gyakran van mellre téve. Utána én úgy voltam vele, hogy ha kell majd, mert nyugtalan természetű lesz, akkor adok neki, de nagyon nyugis baba, sosem hiányzott. De annyira furán néznek rám emiatt, hogy kezdem azt hinni, hogy ez baj, vagy rosszul csináltam valamit.


2015. ápr. 30. 19:22
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
Miért érdekel, hogy mások mit mondanak? Nyugis baba, minden rendben vele, akkor miért aggódasz? Az a fontos hogy neki jó legyen nem az hogy mások mit tartanak jónak.
2015. ápr. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:

Az én kislányom sem cumizik, 10 hetes.

Tőlem is mindig megkérdezi.

2015. ápr. 30. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Mert nagy dolog, hogy az ember anyává vált, és mindent a legeslegjobban szeretne csinálni, és persze, hogy elbizonytalanodik, ha mindenkitől ugyan azt hallja.
2015. ápr. 30. 19:26
 4/28 anonim ***** válasza:
Az enyémeknek sem volt cumijuk, a legkisebb egy éves koráig szopta az ujját. Ismeretségi körben is több olyan gyereket ismerek, akinek nem volt soha cumija. Ha Nektek így jó, akkor ne foglalkozz másokkal!
2015. ápr. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
Van ket gyerekem, sem cumijuk nem volt, sem cumisüvegük. Úgyhogy nekem nem fura.
2015. ápr. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:

Már 6 éves lesz és elvan/elvolt cumi nélkül. Szülés után hazajövetelkor találtam meg a táskám aljában a cumit, addig is elvolt nélküle. Igaz sírós hasfájós baba volt, de a cumit mindig kiköpte. Cumisüvege volt, mert tápszereznem is kellett.

Ne érdekeljen ki mit mond.

2015. ápr. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
75%

Nézd én három babatípust ismerek. 1. aki cumizik, 2. aki az ujját szívja, 3. aki állandóan cicin van.

Ebből melyik a tiéd?:)

Mert olyan nincs, hogy semmi nincs a szájában, tehát nem szívja az ujját, nem cumizik és nem cicin nyugszik meg.

Szóval, ha nem az ujját szopja, és nem cumizik, akkor gyanítom, hogy nem csak akkor teszed cicire, ha éhes, hanem akkor is, ha nyugtalan, míg más ilyenkor cumit ad a szájába.

Amúgy nem csináltál semmi rosszat.

2015. ápr. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
Az enyem nem cumizott, ujjat se szopott, de mindig cicin volt! :)
2015. ápr. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
Mi vettünk mind a két gyereknek cumit. Egyik se szeretett cumizni, kiköpték. Én meg nem erőltettem.
2015. ápr. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:

Egyik gyerekemnek sem volt cumija, mindkettőnél kipróbáltuk, kiköpték, nem erőltettük tovább. Egy nagyon rövid időszakot leszámítva 3 hónapos koruk körül az ujjukat sem szopták soha.

Megvolt ennek is a hátránya, pl. csak cicin aludtak el és azon is aludtak vissza éjjelente x alkalommal, ez borzasztó fárasztó volt, de "cserébe" nem kellett 2-3 évesen a cumiról való leszoktatással foglalkozni.

2015. ápr. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!