Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg olyan fura, hogy...

Tényleg olyan fura, hogy nincs cumija a babámnak? Van itt olyan akinek nem cumizik a babája?

Figyelt kérdés

Általában úgy néznek mint egy ufóra, hogy "Nem cumizik?? Tényleg?? Nincs cumija?? Pedig minden kisbabának van cumija" :O :O

Nehezen indult be a tejem, akkor javasolták, hogy ne adjak neki cumit, jobb ha helyette gyakran van mellre téve. Utána én úgy voltam vele, hogy ha kell majd, mert nyugtalan természetű lesz, akkor adok neki, de nagyon nyugis baba, sosem hiányzott. De annyira furán néznek rám emiatt, hogy kezdem azt hinni, hogy ez baj, vagy rosszul csináltam valamit.


2015. ápr. 30. 19:22
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
kérdező, mennyi idős a babád?
2015. ápr. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:

Sem én, sem a tesóm nem cumiztunk, nem szoptuk az ujjunkat és csak 3 óránként ettünk.

Én nyugodt baba voltam, a tesóm viszont sírós, de a cumi így sem kellett neki, kiköpte.

2015. ápr. 30. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%

Az én gyerekeim cumiztak, baráti körben sokan cumiznak, sokan egyátalán nem, és vannak ujjszopósok is. Nincs két egyforma gyerek. De hát ez így szép, nem?

Ja, és a cumiról való leszoktatás sokkal egyszerűbb volt - leglábbis nálunk - mint hónapokig éjszkázni a cicin alvás miatt.

De kinek mit dobott a gép! :))

2015. ápr. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:

én babám nem tudta hogyan kell cumizni, kinyomta anyelvével, én vissza, ő ki, megint vissza, talán 1 hét múlva őszültem bele és feladtam. csak csodálkoztam, hogy az meg hogy lehet hogy az újszülött csecsemőosztályon levő babáknak benne marad a szájában..


az ujjszopásról azt hallottam akor csinálják ha anyunál ne m találnak vigaszra, nem tudnak teljesen megnyugodni.

én kb iskoás koromig éltem ezzel, alig bírtam leszokni róla totál függő voltam, de anya meg is éri a pénzét, dehát úgy nevelt ahogy őt is neveték nem lehet ezt felróni. na mindegy

2015. ápr. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%
az enyém 15 hónapos, soha nem cumizott és az ujját sem szopja
2015. ápr. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nekem az első kislányom nem cumizott, nem volt sokat cicin, hamar tápszeres lett, nyugtatni nem tudtam mellen, és az ujját sem szopta. A mai napig alváshoz csicsiplédet használ, azt tömi a szájába. De csak alváshoz! Alapvetően nyugodt baba volt, hamar saját magától aludt el, ez ma is így van. Ha énekeltem/énekelek neki, az nyugtatja meg. (2,5 éves lesz)

A második lányom most 6 hónapos. Sokkal ragaszkodóbb, kézben levő baba, sokáig csak mellen aludt el, ezt váltottuk ki cumival. Egyszerűen ha kivettem a cicit a szájából, hogy letegyem az ágyába, rögtön felébredt. A cumival megoldódott ez a probléma, és így tud aludni. Ő is csak alváshoz használja.

Így nekem nem furcsa az sem, ha cumizik egy baba, és az sem, ha igen. Nincs két egyforma gyerek, két egyforma anyuka, nincs ezzel semmi baj.

Egyébként van aki rám is furcsán nézett az első lánykám miatt, de nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget. :)

2015. ápr. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 Julie S ***** válasza:
Sosem volt cumija a lanyomnak, az ujjat sem szopta. Cicin sokat volt, de nem zavaroan sokat. Most 19 honapos, meg mindig szoptatom, de mar csak napi 2-3-szor keri a cicit. Kisebb koraban latott cumit ismeros babanal, azt ki is probalta, vegigragcsalta minden reszet/oldalat, de a "rendeltetesszeru hasznalata" nem erdekelte.
2015. ápr. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ebben a témában több kategória van. Cumizik, nem cumizik, csak alváshoz, állandóan, megpróbálták, de kiköpi stb. Engem nem zavar egyik sem. Az én 1 évesemnek szinte non-stop a szájában van. Viszont az nagyon zavar, amikor anyuka szerint a cumi az ördögtől való és meg sem próbálja. Eddig ez sem zavart, mert bele sem gondoltam. Most viszont, hogy két konkrét példa van a szemem előtt...hát idegesít. Mindkettő unokaöcsi és mindkét anyuka elég elvont. Azért idegesít, mert szegény gyerekek sírnak, mert pl. fogzás van vagy betegek vagy csak úgy, és lehet, hogy egy cumi megnyugtatná őket. De nem, mert a cumi az rossz, káros...na ez zavar.
2015. ápr. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

3 gyerekem közül csak 1 cumizott. Ő a lány:)

A fiúk nem cumiztak.

2015. ápr. 30. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
69%
Kisfiam sem cumizott.Cicizik helyette.
2015. ápr. 30. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!