Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Honnan tudom vagy veszem...

Honnan tudom vagy veszem észre ha izomzat problémái vannak a babámnak, vagy hogy hypotón?

Figyelt kérdés
2015. márc. 14. 11:04
 1/3 anonim ***** válasza:

A feszes izomzatra nincs tapasztalatom, a kislányom hypotóniával született, tónustalan izomzattal.

Már születése után látszott a gond. ha felemeltük, nyeklett-nyaklott, mint egy rongybaba. Elemi mozgásminták kiváltásakor a mászáspróbánál a kezei csak lógtak mellette, és húzta az asztalon. Ülésbe húzásnál nem tartotta meg a fejét, hanem lógott. Sokszor hidalt.

Nem tudott rendesen szopizni, hamar kifáradt, és nagyon sokat aludt, alig volt ébren élete első 3 hónapjában.

Hason fekve egyáltalán nem emelte a fejét, nem tudta átfordítani egyik oldalról a másikra, még háton fekve sem. ...és még sorolhatnám, lényege az volt, hogy minden mozgásfejlődési szakaszt későn csinált.

Már eleve az izomzata is furcsa, sima, nincs gömbölyű válla, vádlija, látszó mellizma, hátizma. puha, tónutalan, tésztaszerű.

Persze vannak fokozatok, a tünetek nem összességében és egyszerre jelentkezhetnek, az én kislányom nem az enyhe kategóriába tartozott/ik.

2015. márc. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ja, és a hihetetlen hajlékony, balerina izületek. A karjai könyökben konkrétan kis fokban visszafelé is hajlanak. Ijesztő.
2015. márc. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 matama90 válasza:

Az én kisfiam kissé feszes izomtónusú! Nem a nagyon "kóros" csoportba tartozik, de a gyógytornát már ajánlotta a védőnő! El kezdtünk itthon célzottan tornázni és 1 hónap alatt akkora fejlődést értünk el,hogy nem kellett a gyógytorna. Kortársaihoz képest kicsit (kb 1-2 hónap) elmaradt a mozgásfejlődésben, de önmagához képest jól fejlődik! Neki a felső végtagok , a vállöv kötöttebb (most 8 hónapos)Tehát a jelek amiket észrevettem:

-nem szeretett hason lenni, nem bírta kitartani magát

-nem lehetett a feje fölé emelni a kezét, ellenállt, visszafele feszítette

-nyaka kissé rövidebbnek tünik , szinte eltűnik a vállai között/ az izom feszessége miatt/

-amikor a nyakredőket próbáltam törölni, ellentartott a fejével,nem engedte billenteni hátra

--ha néhány percig hason volt kifeszült a teste, és mint egy bölcső, billegett a hasán , kezei -lábai feszesen el voltak emelkedve a földtől

-korukhoz képest/elég korán/ "túl" ügyesen tartják a fejüket

-ha a két kezét fogva fel akarod ültetni, annyira megfeszülnek az izmai, hogy szinte rögtön állni akar

-háton fekve sokszor a ruggdalózás közben kifeszíti a lábait

Ha ezek közül többet is észlelsz akkor valószinű, hogy valamilyen mértékben feszes a babád izomzata!

ez hosszúra sikeredett bocsi...:P Bármi kérdésed van írj nyugodtan hátha tudok még segíteni...:)

2015. márc. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!