Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tudtál kibékülni...

Hogyan tudtál kibékülni azzal, amikor rádöbbentél, neked extra hisztis és akaratos gyereked született, és nagyon nehéz idöszak vár rád?

Figyelt kérdés
2015. máj. 1. 11:17
 1/7 anonim ***** válasza:
2%
Ez kétoldalú dolog, akkor van hiszti, amikor van rá felfogókészség. Bizonyos hiszti azért jól kezelhető hideg zuhany alá helyezéssel.
2015. máj. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Van egy alap temperamentumuk, amivel születnek, ezt meg kell szokni.

Amúgy alakítható egy gyerek, de vannak alaptulajdonságaik, amiket hoztak magukkal, és ezzel nem tudsz mit csinálni. El kell fogadni.

Az én lányom extrán érzékeny. Nekem ezt volt nehéz elfogadni. Konkrétan mindenen sírt, amin csak lehetett, mindent a szívére vett. Idővel ez alakult, mert most már 5 éves, és nem sír mindenen már, viszont még mindig érzékeny, és ezzel küzdeni fog egész életében. Én nem vagyok valami érzékeny típus, így furcsa volt, hogy ő meg nagyon az. Nehéz volt kezelni, nehéz volt ehhez jól állni, de ő ilyen. El kell fogadni.

Sógornőm lánya meg extrán akaratos és önfejű! Akár büntetik, akár nem, akkor is azt csinál, amit akar. Kemény kiscsaj. Ők is küzdenek vele. De az apja pont ilyen. Hiába akarta őt bárki is alakítani, még 37 évesen is ilyen. Ez van. El lehet őt kerülni. De a saját gyerekedet nem lehet elkerülni. Meg kell szokni.

2015. máj. 1. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A legtöbb gyerek átmehy ilyen idöszakon. A fontos az, hogy hogyan kezeled! Higy ne legyen maradandó. Legyen a nem nem! És mindkét szülönek azonos hullámhosszon kell lennie!
2015. máj. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
30%
Én úgy gondolom, hogy ez abszolút nevelhető dolog. Nem kell vele kibékülni, nevelni kell.
2015. máj. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
77%
Nekem 8 hetesen azt mondta egy hordozasi tanacsado h.igenyes a babam ami azt jelenti h.mindent jelez ami neki nem jo. Ez hosszutavon nagyon jo de nehez lesz vele. Nehez is de kenytelen voltam igazan rahangolodni. Azt hiszem sikerult es igy egyre konnyebb vele. Ami hisztire ad okot megelozom es egyre jobban tudom h.banjak vele. Megbeszelhetok a dolgok. 20 honapos eros akaratu es allandoan tudja mit akar kisfiu. Ja es nem az akaratat kell letorni es nem fonoknek kell lenni. Egyenrangu leny veled figyelj ra keruljetek egy hullamhosszra es csak terelgesd is sokkal jobb mindkettotoknek.
2015. máj. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A fiam ilyen. Hiába büntetem,túl vagyunk pszichologuson,mindenen,de nem változik. Csodálkozni nem csodálkozom,mert én is elég makacs vagyok,az apja szintén. Nálunk tényleg harc megy. Sajnos brutálisan nehéz vele,a napi rutinfeladatok ellen is lázad,hiába ugyanazok évek óta,napi szinten próbálkozik. Imádom,de néha lehetne egyszerűbb,pláne,hogy segítségem se nagyon van,minden rokon messze lakik.
2015. máj. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Először reménykedtem, hogy majd változik. Amikor rájöttem, hogy nem fog, nekem kell hozzá alkalmazkodnom, akkor picit letörtem, mint a bili füle, de azóta egyszerűen elfogadtam, hogy ő ilyen és kész. Hihetetlenül nagy türelemre tanít. Nem voltam soha egy türelmes ember. Szerintem okkal kaptam egy ilyen babát. Tanulnom kell tőle...
2015. máj. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!