Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák, akiknél volt "széklet...

Anyukák, akiknél volt "széklet-visszatartási" probléma (komoly, hosszabb időn keresztül fennálló), mikor és mitől múlt el? Mit tudtok tanácsolni?

Figyelt kérdés
2 éves a kisfiam, 3 hónapja tart már... Emiatt nem hajlandó enni ( van hogy egesz bap csak 2-3 falatot), keveset iszik is sajnos. Próbálom itatni és olyan ételeket főzni amik "hajtósabbak". De az a széklet "álagával" nem lenne gond, csak napokon keresztül minden ingernél pingvinszerüen állásban erősen összeszorítja a farpofáit, medencét is dönti, kapaszkodik közben... Ez nagyjából 100x van egy nap... Próbáltam beszélni neki szépen türelmesen hogy engedje ki anya is apa is ezt teszi... Jobb lesz utána, csak rávágja hogy nem... ( nagyjából csak ennyit tud mondani). Meddig fog ez még tartani? :(
2015. febr. 24. 16:31
 1/9 A kérdező kommentje:

Most látom rossz nyelvtanilag a kérdésfeltevésem!

Szóval nem Anyukák, akiknek a gyerekénél volt ilyen probléma :))

2015. febr. 24. 16:43
 2/9 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy egyszer felsértette, most azért tartogatja.


Adj neki hajtós ételeket, barack, szilva, almalé, tej, rostok...

2015. febr. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 sandrachnologic ***** válasza:

Nalunk is ez volt. 3,5 évesen mult el. Amikor két eves volt akkor én siman adtam neki hashajtót, osszefosta magat bokáig honaljig, de nem érdekelt, legalabb kijött, orvos is ezt javasolta.


Mikor mar nagyobb lett akkor nem volt ilyen egyszeru. Volt, hogy 5 napig is visszatartotta. En mar kivoltam lelkileg es idegileg a tematol. Meset mondtam hozza, ültem vele a wc előtt órákig... Aztán valahogy csak ugy magától egyik napról a másikra Megoldódott.

2015. febr. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 sandrachnologic ***** válasza:
Ja egyebkent nalunk az nem vált be, hogy beszéltünk rola. Minel tobbet mondtam neki, annal frusztraltabb lett es annal inkabb nem akarta. Volt, hogy sirva jott a 4. Napon, hogy faj a hasa meg a feneke. Halalnyugodtan megkérdeztem, hogy elmegyünk-e a wc-re?! Kozolte, hogy nem, akkor mit tudok vele csinalni... Másnap meg siman kakalt mar.
2015. febr. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Gkicerines kúp+ lidocain krémmel bekenni a kis lyukàt, nem veszi észre, h kicsusszan. Hàtha ràjön, h nem is olyan "nagy dolog".
2015. febr. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az én fiamnál októberben volt egy fájdalmas kakilás (akkor volt 3,5 éves). Nem volt szorulós, de olyan nagyot kakilt, hogy megrepedt neki valószínűleg a nyílásnál, mert kicsit vérzett is. Ő akkor eldöntötte, hogy soha többet nem fog kakilni. Ehhez tartotta is magát kb 3 hónapig. Hosszú ideig nem tudta visszatartani, kis adagonként kijött a kaka akkor is, mikor nem adtam neki laevolac szirupot, ha adtam, akkor egyszerre több, hígabb. Csak sajnos mindig gatyába, így voltak napok, mikor 4-6 gatyát kellett cserélni. Szerencse, hogy nagyon toleráns ovónénijeink vannak, akik soha nem szidták le, csak biztatták, ha egy kis siker is volt... 3 hónap után találtam ezzel kapcsolatban egy fórumot, ahol azt írták, hogy nem jó, ha hashajtót adunk a gyereknek, mert akkor folyamatosan érzi az ingert, és attól még frusztráltabb lesz. Sok folyadékot kell adni és ott a zabkorpát ajánlották. Én végülis lenmagpelyhet vettem, ezt kezdtem el neki adni (gyümijoghurtba 1 kiskanál). Utálta a magokat, de mondtam neki, hogy akkor kúpot adok (egyszer adtam, nagyon gyűlölte), így megette. Gyakorlatilag a 2. naptól normalizálódott a helyzet, azóta rendszeresen kakil. Eleinte kapott érte matricát, de pár kb 2 hete már az sem kell. Nem fáj neki, normális állagú és méretű a kakija. És az is fontos tényleg, amit az egyik előttem levő írt, hogy nem szabad témázni rajta. Ha látja, hogy aggódsz miatta, folyamatosan erről van szó, akkor még inkább vissza fogja tartani. Kitartás, előbb utóbb meg fog oldódni! Bár ezt én sem tudtam elhinni még 1,5 hónapja...:)
2015. febr. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szia!mi ezzel 1,5évig küzdöttünk.most úgy néz ki hogy megoldódott.gasztroenterológusnál voltunk ő azt tanácsolta hogy tegyük minden fő étkezés után a wc-re vagy a bilire.így is tettünk!és már látjuk a változást.leül és kakil egy szó nélkül!!előtte mindig futkosott és üvöltött amikor kinyomta a kakit!szóval nálunk durva volt nagyon!ma már ezerszer jobb a helyzet.ha kérdésed van nyugodtan írj privit!!!
2015. febr. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat! Nagyon jó tanácsokat adtatok! Mindent ki fogok próbálni. Nem szeretném hogy ez a rossz szokás rögzüljön neki... Ennek egy természetes dolognak kellene lennie, ugy sajnálom szegényt hogy így megviseli... Dehát mégsem eshet neki az ember fogóval...

A kajájába nagyon sok zabkorpát dzoktam tenni, odafigyelelk hogy igyo, de legtöbbször tényleg az van hogy csak 2 kanállal eszik az ebédből vacsorából... Nem tudom lenyomni eröszakkal a torkán. :( nagyon bízom benne hogy az idő megoldja és túljut ezen a makacs idöszakon!

2015. febr. 24. 21:34
 9/9 sandrachnologic ***** válasza:

Valami nagy változás nem érte mostanaban, hogy akar ezzel dacolhasson, felhivhassa magára a figyelmet? (tesó, költözés, ovi-bolcsi kezdes/valtas, nagyi halála stb)


Joghurtoot es tejterméket is adhatsz neki, ugye azok is hajtanak valamennyit 😊

2015. febr. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!