Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tudnám leszoktatni a...

Gnézsu kérdése:

Hogyan tudnám leszoktatni a babámat, hogy nem kell a babakocsiban aludni?

Figyelt kérdés
Fél éves babám eddig naponta 6x aludt fél órákat. Végre bevezettem egy napirendet, 10-kor és 3 körül alszik 1,5-2 órát. Viszont ha babakocsiba megyünk sétálni, azonnal el akar aludni. Csak ezt meg nem szeretném, mert akkor megint borul minden. Ha rögtön, miután felkel, és megyünk sétálni, akkor is, egy 20 perc múlva, már aludni akar(na). Napközben a kiságyában alszik. Nincs valakinek ötlete?

2015. máj. 4. 15:35
 1/7 anonim ***** válasza:

Hát,akkor vidd sétálni, mikor amúgy is aludna...

De én ha pl elmegyek bevásárolni vele, rögtön elalszik az autóban... akkor kevesebbet alszik délután..

valamit valamiért!

2015. máj. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én az egyik alvásidejében szoktam sétálni vinni és így jó nagyot alszik a friss levegőn, mindenki jól jár :).
2015. máj. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
igen, sétálnék vele az egyik alvásában, csak 2 órát meg kint nem alszik a babakocsiban, fél óra után felkel és csak nyűglődik a babakocsiban....
2015. máj. 4. 15:49
 4/7 anonim ***** válasza:

szerintem fél éves babának még nem jó ez a napirend, elméletileg több alvásra lenne még szüksége, később szokott a 2 alvás bejönni. enyém 8 hónaposan állt át, ő nagyon rossz alvó volt.

próbáld ki esetleg, hogy csúsztatod a délután nagy alvást és kettő közé beteszel egy rövidebbet, akkor meg lehetne sétálni.

nekem soknak tűnik az is, hogy délután már 5 órát van egyhuamban ébren, nyilván azért is alszik el babakocsiban, mert tényleg fáradt is

2015. máj. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem is ugyanilyen a babám. A babakocsiban mindig aludna, de félóra múlva felkel. De szerintem is kevés neki még félévesen a 2 alvás. Nekem is 8 hónaposan állt át a 2-re és nekem sem jó alvó. Én úgy csináltam, hogy olyan 9 körül aludt egy nagyobbat, utána 12 körül egy kisebbet a babakocsiban és délután 4 körül megint egy hosszabbat. Tegyél be a 2 közé egy babakocsis rövid alvást és tolódjon a hosszú alvás 3-ról olyan 4-re.
2015. máj. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nekem teljesen jó alvó a babám. Ezzel nincsen gond. Este 7től reggel fél 8ig alszik egyhuzamban. Legközelebb fél 11kor 2 órát, majd du. 3-fél 4 körül alszik ismét egy másfél órát és legközelebb 7 körül. Az a gondom, hogy megszokta, hogy babakocsiban aludni kell (még "kiskorában" séta közben ott aludt) és most is azt hiszi, hogy ott mindenképp aludni kell.
2015. máj. 5. 15:05
 7/7 anonim ***** válasza:
Így érthető a napi 2 alvás, mert éjszaka is elég sokat alszik. Hát igazából annyit, tudsz tenni, hogy ha bealszik a babakocsiban, akkor csúsztatod a délutáni alvást és így egy picit az estit is. Mint írtam, nekem is ilyen volt a babám és igazából nem tudtam vele mit kezdeni. Ezen majd csak az idő fog segíteni, amikor már több mindent megért és még érdeklődőbb lesz. Sokszor most is bealudna, de már tudom neki mondani, hogy nézd vau-vau, autó, busz, madár és valahogy mindig ébren tartom.
2015. máj. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!