Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy 13 hónapos babát hogyan...

Egy 13 hónapos babát hogyan lehet leszoktatni arról, hogy a csak cicin aludjon el? A kocsiban elalszik, de a babakocsiban nem. Csak a cicim. De már kicsit nyűgös.

Figyelt kérdés

4 szer szopik emiatt, mert még 2 rövidebb alvást igényel nappal is. Éjszaka alszik, nagyon ritka, hogy annyira felkeljen, hogy csak cicivel aludjon vissza. Viszont szinte minden órában sírdogál és addig nyöszörög, vagy sír, míg oda nem megyek, meg nem simizem a kis hátát, vagy buksiját.

Nem baj, ha még mindig csak szopival alszik el? Félek majd nem tudom leválasztani a mellemről, az idő egyre telik, nem hittem, hogy egyáltalán eddig lesz tejcsim, mert kicsikék nagyon a melleim. Lehet ezért is ébred annyiszor éjszaka? Mert akkor is cicit akar? Sokszor már nem bírom, mert alig alszok, úgy szeretnék csak 2-3 órát aludni egyfolytában!!

Ami szintén terhes már néha, hogy mostanában egyre nehezebben alszik el, tehát van hogy 1 órán át lóg a cicimen, mire nagy nehezen elalszik, de van hogy tovább.

Segítsetek!

Igen lehet rosszul tettem, hogy hagytam eddig, de imádom szoptatni, viszont lehet már nem tesz jót neki, nekünk! Félek emiatt nincs el nélkülem. Ha csak wc-re megyek már hiányol és sír is sokszor, ha nem talál.

Nem szeretném sírni hagyni, az a fajta altatás nem tetszik. Őt ha beteszem a kiságyba, hogy na akkor alvás, nem alszik. Játszik, felül, feláll, végül sír, majd nagyon sír.


2009. jan. 29. 21:44
 1/5 anonim ***** válasza:
49%
előző kérdésnél olvasd el mit írtam:)
2009. jan. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem értem. Melyik kérdésről is van szó?
2009. jan. 29. 21:55
 3/5 anonim ***** válasza:
2009. jan. 29. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Megpróbáljuk, jó ötlet. CSak sajnálom a törpét, mert tuti sírás lesz. :(
2009. jan. 30. 11:04
 5/5 anonim válasza:
100%

Ajánlom A suttogó mindent megold c. könyvet. Bármelyik könyvesboltban kapható, nem vészes az ára sem (2.500,- körül van).

Az én babám is csak cicin tudott elaludni és többször felébredt éjszaka. Én sem vagyok a sírni hagyd módszer híve.

E könyv segítségével ma már átalussza az éjszakát és napközben 3-szor alszik, önállóan elalszik.

6 hós kisfiú anyukája.

2009. febr. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!