Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha jogszabály írja elő, hogy...

Ha jogszabály írja elő, hogy miket kell tartalmaznia a tápszereknek miért van ekkora árkülönbség a termékek között? Ártok azzal, ha az olcsóbbat veszem meg?

Figyelt kérdés
Van valaki aki esetleg elolvasta és összehasonlította az összetevőket és hogy azon mekkora mennyiségben találhatóak meg a különféle tápszerekben? Én ma csak kíváncsiság kedvéért elkezdtem olvasgatni a boltban, de belegolyózott a szemem pedig csak kettőt (Milumil, Humana) próbáltam összehasonlítani. Sima tejalapú tápszerekre gondolok egyébként. Múltkor például 1ooo Ft volt a babydreamos tápszer, illetve 450 körül azok a tejpépek amik más márkáknál 800-1000 Ft körül mozognak. Szerintetek ezek ugyanolyan jók? A doki kérdezte múltkor, hogy miért nem kérek soha receptet (legutóbb amit adott az valami fém doboz hengerbe volt, azt hiszem Nestle Lactogen de szörnyű volt, összevissza csomósodott), mondom nem kell recept mert mindig az akciósat veszem (vagy babydream, humana, milumil, milupa...) és kb kiakadt, hogy miért nem ugyanazt adom mindig. Szerintetek?
2015. máj. 4. 21:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
69%
Pont azért, amiért az ismert gyógyszer ára többszöröse az utángyártott nevenincsnek. Az elsőnél megfizeted a kutatásokat, a kísérleteket, a markanevet, a reklámot, az alapanyagot és a hasznot. A másodiknál csak alapanyag és haszon van.
2015. máj. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
az hogy kérsz e receptet az a te dolgod. de tényleg jó ha egy féle tápszert adsz neki. arra álljon rá a baba gyomra. amúgy ha humanát kérsz, írtad hogy szoktad venni, az 650ft receptre...olcsóbb mint a boltba.
2015. máj. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
52%
Egyéves koráig egyféle tápszert adj, én hallgatnék az orvosra. Az összetevők változóak, ezt én sem értem. Nagy márkák tápszerét venném, ott valóban meg kell fizetni a saját kutatást és a márkanevet is és nyilván az sem mindegy, hogy a tejalapanyagot honnan szerzik be. A bio tápszerekről tudni kell, hogy bizonyos egyébként hasznos összetevő hiányozhat, mert szintetikus összetevőt bioba nem szabad beletenni. Bio termékbe ezért nem tesznek taurint, mert csak szintetikus formában tudják belerakni, egyébként természetes formában benne van az anyatejben is, tehát kell a csecsemőnek.
2015. máj. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Kértem egyszer Humanat is receptre, pontosan nem emlékszem de 2200 körül volt.
2015. máj. 4. 22:04
 5/16 anonim ***** válasza:

2es vagyok

nagy eséllyel HA/vagy speciális tápszert írt fel. gondolom a boltban nem azt veszed. így ha tudsz beszélni dokival akkor a sima humanát irasd. én a baby fittet vettem egy ideig a fiamnak, mert bukós volt, az meg kimondottan sűrűbb tápszer. az is 650ft volt receptre.


[link]


[link]


vagy ezt....ez is jó tápszer. de ahogy gondolod, de nem ajánlott váltogatni a tápszereket.

2015. máj. 5. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
52%

A Lactogen Harmony borzasztó? Csomósodik?


A Világ legjobb tápszerei között van minden túlzás nélkül.

Nálunk a kerületben mindenkinek ezt írja fel a gyerekorvos ha nem bukik a baba,mert akkor Humana-t,de még sosem volt rá panasz.

2015. máj. 5. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Nekünk pl a DM-es Babylove tápszert ajánlotta a védőnő, amikor a fiam beszüntette a szopizást, azt mondta hogy nagyon jó minőségű és jó árban van. Nem feltétlenül jobb ami drága, sőt...
2015. máj. 5. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
És a Rossmannos babydream-ről mi a véleményetek, használta valaki? Én nem tudom, sok tápszert kipróbáltunk de a Nestlés Lactogen Harmony az nekem folyamatosan becsomósodott ha meleg, langyos, forró, hideg vízbe tettem becsomósodott és folyamatosan elakadt a cumiba, utána szűrögetni kellett. Mondom biztos én vagyok béna, bár nem kell nagy IQ egy tápszer elkészítéséhez, de mondom hátha párom be tudja keverni...neki is darabos lett:D. A doki mondta, hogy jó tápszer, olcsó is de nekünk így az nem vált be, másfajtánál ilyen gond nem volt. BEBÁ-val kezdtük, aztán 3 hónapos kora körül nem volt hajlandó meginni akkor jött a Milumil, azt itta 6 hónapos koráig. Szóval olyan 5-6 hónapos koráig szinte ugyanazt kapta, azóta össze-vissza. Igazából kicsit mérges vagyok a dokimra, mert mikor receptre kértük és adta a BEBÁ-t, vagy később a Milumilt utólag olvasgattam csak utána és kiderült, hogy mindenféle indok nélkül a hipoallergént adta.
2015. máj. 5. 14:10
 9/16 A kérdező kommentje:
5-ös köszi a linket, de nem értem. Én mikor receptre kértem pl. a Milumil-t mindig 2000 Ft felett fizettem érte a patikában.
2015. máj. 5. 14:13
 10/16 anonim ***** válasza:
nem mindegy, melyik Milumil
2015. máj. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!