Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha jogszabály írja elő, hogy...

Ha jogszabály írja elő, hogy miket kell tartalmaznia a tápszereknek miért van ekkora árkülönbség a termékek között? Ártok azzal, ha az olcsóbbat veszem meg?

Figyelt kérdés
Van valaki aki esetleg elolvasta és összehasonlította az összetevőket és hogy azon mekkora mennyiségben találhatóak meg a különféle tápszerekben? Én ma csak kíváncsiság kedvéért elkezdtem olvasgatni a boltban, de belegolyózott a szemem pedig csak kettőt (Milumil, Humana) próbáltam összehasonlítani. Sima tejalapú tápszerekre gondolok egyébként. Múltkor például 1ooo Ft volt a babydreamos tápszer, illetve 450 körül azok a tejpépek amik más márkáknál 800-1000 Ft körül mozognak. Szerintetek ezek ugyanolyan jók? A doki kérdezte múltkor, hogy miért nem kérek soha receptet (legutóbb amit adott az valami fém doboz hengerbe volt, azt hiszem Nestle Lactogen de szörnyű volt, összevissza csomósodott), mondom nem kell recept mert mindig az akciósat veszem (vagy babydream, humana, milumil, milupa...) és kb kiakadt, hogy miért nem ugyanazt adom mindig. Szerintetek?
2015. máj. 4. 21:42
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

A Rossmannosról inkább rosszakat hallottam mint jót.

A legtöbb doki automatikus HA tápszert ír fel, ezzel szerintem nincs is semmi baj, hogy azt egye a baba a tejtermékek bevezetése előtt. Jobb nem kockáztatni.

2015. máj. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
5ös vagyok. szerintem azért fizettél 2000ft körül mert HA-st kaptál, az meg drága. de egy babának jobb a ha-s, de ezek szerinte nem olyan kicsi már a babád, tehát nyugodtan kérdezz rá a nem ha-s tápszerre. az én dokim ok nélkül csak csecsemőknek, pár hós babáknak írja fel.
2015. máj. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

megint 5ös vagyok


[link]


nagy eséllyel ezt kaptad.

2015. máj. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Nekem eszembe nem jutna drogériában tápszert venni! Csak azt, amit az orvos ír! Milumil Pronatura Pepti plus 2, tejérzékeny gyerekek is kaphatják (ez 6 hónapos kortól van, ennek van előzménye 0 hónapos kortól), nem csomósodik nincs vele gond és a teljes havi adag (8 doboz), nincs 1400 forint! Menj be a dokihoz és írasd fel ezt! Viszont egyvalamit tudnod kell, nekem a kórházban szóltak a csecsemősök: ha frissen forralt vízbe teszed a tápszert mindegyik becsomósodik. Forrald fel a vizet, várj 5 percet utána beleteheted és nem fog csomósodni. A Humana HA1 is jó, csak az lényegesen drágább, de egy a lényeg forralás után várj egy pár percet mielőtt beletennéd a port.
2015. máj. 6. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

5ös vagyok.

a csomósodásról annyit, hogy ahogy írtam már a fiam itta a humana baby fittet ami sűrűbb tápszer, nah az nekem is piszkosul csomósodott ha cumisüvegbe kevertem össze (mindegy volt a víz hő foka). és azt csináltam hogy egy nagyobb pohárba, mérőpohárba kimértem a meleg vizet és abba tettem a tápszert és kanállal kikevertem és a cumisüvegbe szűrön keresztül öntöttem, akkor is maradt egy két kisebb csomó de így az sem került az üvegbe.

2015. máj. 6. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Az, hogy Magyarországon a tápszert orvos felírja, ez az itteni szabályozásnak köszönhető. Ausztriában tudtommal az anyukák drogériában, élelmiszerláncoknál veszik a tápszereket, teljes áron. Semmi gond nincs a drogériás tápszerekkel, a gyártók egyébként is ugyanazok. Érdekes viszont, hogy rákerestem itt említett gyógyszertári tápszerre és képeken csak távol keleti vagy ázsiai illetve angol nyelvű dobozokat találtam. A magyar TB ezek szerint bizonyos tápszerek eladását támogatja, mégpedig azokét, amiket gyógyszertárban lehet kapni, úgy tűnik.
2015. máj. 6. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!