Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan állítsam le a kicsit?...

Hogyan állítsam le a kicsit? Most lesz 14 hónapos, és azt csinálja mostanában, hogy ha valamit nem kap meg, vagy csak dühös valamiért, akkor a saját kis fejét kezdi el verni valamibe. Parkettába, kiságyrácsba, kanapéba.

Figyelt kérdés
Sőt, ha rám haragszik, engem akar fejelgetni. Félek hogy egyszer nagyon beveri valamibe. Van olyan is, hogy fogja, és hátradobja magát. Múltkor mögötte ültem, ettem,és hirtelen hátravetette magát bele a kajámba. Ha mondom hogy nem szabad,nem érdekli. Mit csináljak azon kívül, hogy ilyenkor felemelem?
2010. febr. 23. 09:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Semmit. Ne félj, ügyel ő arra, hogy ne üsse meg magát.

A hisztire a nem reagálás a megoldás.

2010. febr. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Annyira nem fogja magát megütni, hogy komolyan megsérüljön. Nem buták a babák, ami fáj, azt ők se fogják csinálni. Ne foglalkozz vele, hisz próbálgatja, hogyan lehet téged manipulálni. Látja, hogy ha üti magát, az hat... hagyd ott, foglalkozz mással, mert így csak azt éred el, hogy "zsarolni" fog. Amit írtál, hogy hátraveti magát... nagyon jól tudta, hogy ott vagy, meg fogod, van ám eszük, bármilyen kicsik is :))) Légy következetes és ne engedj neki akkor se, ha raplizik! Persze nem apróságokra gondolok, hanem komoly dolgokra. Pl. abban engednék, hogy neki épp másik póló kell, de abban nem, hogy megengedem-e, hogy a késsel játsszon.
2010. febr. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ezt nagyon sok ilyen korú baba csinálja. Ha egyszer sikerül neki úgy megütni magát, hogy az nagyon fáj neki és ezt akkor sikerül vele tudatni, hogy ha nem csinálná akkor ilyen

fájdalmat nem kellene elszenvednie "talán" utána nem csinálná.

2010. febr. 23. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Viszont van olyan is hogy unalmában üti a fejét. Múltkor letettem az ágyra míg elmosogattam, és akkor láttam mit csinál. Tiszta erejéből a kanapé támlájába verte a fejét. Jó biztos nem fájt neki, mert az puhább, de akkor is ez normális?
2010. febr. 23. 09:49
 5/11 anonim ***** válasza:
Normális. Csinálják.
2010. febr. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Egyszerű figyelemfelkeltés. Látja rajtad, hogy téged ez zavar, olyankor többet foglalkozol vele... szóval manipulál. Hidd el ez nem jelez sem lelki sem fizikai betegséget. Ha nem foglalkozol vele, el fogja hagyni.
2010. febr. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm!
2010. febr. 23. 10:09
 8/11 anonim ***** válasza:
Belefejelt a kajádba... Ne haragudj rám ,de én ezen nevettem egy jót! Az enyém meg taslikat ad magának. De akkorákat,hogy csak úgy csattan! Én abban reménykedek,egyszer magától abbahagyja.
2010. febr. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mintha csak az én lányomról olvasnék.
2010. febr. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
13 hósan csinálta az enyém 2-3 napig, nem törődtünk vele, rá se néztünk. 2 nap alatt abbahagyta. néha még a fejét csapkodja, azzal se szoktam törődni. szerencsére minket eszébe se jut ütni, de ha tenné, akkor megfognám a kezét jó szorosan, és közölném vele,h ogy ezt nem, ha folytatná, közölném vele, hogy nem, szoros kézfogás kíséretében, és mondanám, ha nem hagyja abba, otthagyom, ha folytatná, felállnék és otthagynám.
2010. febr. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!