Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 20 hónapos babám mindenre azt...

20 hónapos babám mindenre azt mondja, hogy nem, az utcán nem akarja megfogni a kezem, elszalad, nem akar öltözni, stb. mit lehet vele csinálni? Főleg arra, hogy megfogja a a kezem?

Figyelt kérdés
2010. febr. 24. 07:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Öltözésnél hiszti van,mert az én akaratom érvényesül.Az utcai sétára(egy elszaladós eset után) babahámot vettünk.
2010. febr. 24. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
durva időszak. az enyém még csak most kezdi, 14 hós, de már indenre rázza a fejét, kisebb felhorgadás is van, amikor mégis az történik ,amit szeretnék ,de még semmi komoyl....az utcán meg....ha jönne arra amerre én, az csoda lenne, elszaladni még nem szalad el, de pl. az úttestre le akar menni, ilyenkor felkapom, és megyünk egy darabig arra, amerre én akarom. gondolom, sok türelem kell, meg a hisztivel nem kell törődni. néha szoktam, ha nem akar jönni, hogy visszamegyünk a babakocsiért, amit nem szeret, és közben mondom neki, na látod, ha jöttél volna rendesen. talán rájönnek egy idő után, hogy nem érdemes szívózni....
2010. febr. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Semmit nem lehet csinálni. Türelmesnek kell lenni (tudom, milyen nehéz), ennek a korszaknak is egyszer vége lesz. Nálunk is elkezdődött már. Én hagyom hisztizni, mert ha olyankor vele foglalkozok, akkor látja, hogy van hallgatósága. De ha (látszólag) nem törődök vele, akkor azt kell megtapasztalnia, hogy nincs értelme a hisztiének, így már nem érdekes a számára és abbahagyja.

Sokszor a babák ebben a korszskban akkoris nemet mondanak, ha nem is úgy akarják. Át kell vészelni.

Az én türelmemet is próbára teszi a lányom minden nap, sokszor nehéz higgadtnak maradni...

Hogy megfogja a kezedet...? Egy jó tanácsra nekem is szükségem lenne!

2010. febr. 27. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mintha az én lányom lenne,Kinövi majd.Adj neki két választást megfogja a kezed vagy hazamentek és nem sétáltok.Kérdezd meg hogy a sárga ruhát veszi ma fel vagy a zöldet.Egyszerűen úgy fogalmazz hogy ne tudjon nemet mondani.Hogy esetleg válassza ezt vagy azt.
2010. febr. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

ez egy ilyen időszak,sok türelem kell...

hogy megfogja a kezed:te fogd meg az ő kezét-határozottan-és magyarázd el,hogy miért nem szeretnéd,hogy elengedje a kezed.ezt ismételd ahányszor csak kell,elöbb utobb menni fog kezen fogva...

sok sikert! :-D

2010. febr. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Elsősorban türelem,nekem kisfiam van én megfogom a kezét és nem engedem el,sírt egypárszor,mostmár jön szépen,amúgy bármi miatt hisztizik és biztonságos a hely(messze van az autoút)hagyom ordítani és megyek,volt amikor 10 percet is vártam rá egy sarkon,de csak utolért és kibékültünk,persze a járókelők nem néztek jó szemmel,de kit érdekel?!
2010. febr. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!