Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miket "kell tudnia" egy 8...

Miket "kell tudnia" egy 8 hónapos babának? A kisfiam hátról hasra és vissza fordul, kúszik, kiságyba térdre húzza magát, egyszer fel is állt, de többször azóta se! Nagyon ritkán négykézlábra áll és "rugózik", de mászni nem mászik!

Figyelt kérdés
Mondja, hogy mámmá, baba!tetszik neki a "süti,süti pogácsát" de nem csinálja!Az a baj,hogy nagyon kevés ideig van el a földön,úgyis,hogy mellette vagyok!Így hogyan fogja megtanulni a mászást?
2015. máj. 12. 11:05
 1/7 anonim ***** válasza:

Egy hete töltötte be a lányom a 8 hónapot, ő forog, kúszik (már csak ritkán), mászik, támaszkodás nélkül stabilan ül, feláll, ha kedve van pá-pát int és tapsol. Mondani csak azt monja, hogy EZ, ezen kívül csak halandzsázik.

Adnod kell neki teret különben nem fog a mozgása fejlődni. Van olyan ismerősöm akinek egyidős a babája az én lányommal, őt soha nem teszik le mindig vagy az ágyában, vagy a pihenőszékében van és mesét néz. Forog és ül (nem azért mert tud, hanem mert a szülők ültetik). A szülők pedig kétségbe vannak esve, hogy vajon miért nem fejlődik a gyerek mozgása.

2015. máj. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
az lemaradt,hogy ha leteszem ül helyzetbe,akkor megül,szépen egyensúlyozik,de mikor ül fel magától?
2015. máj. 12. 11:20
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem szabad ültetni, ha magától nem tud ülni!
2015. máj. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szia! Teljesen kulonboz utemben fejlodnek a babak, es nem szabad eroltetni, vagye lvarni barmit is. Szerintem nincs amolyan "minta". Nekem ikreim vannak, vasarnap voltak 9 honaposak. 2 honapos koraszulottek voltak, tehat elegge le voltak maradva egy teljes idore szuletett babatol. eppen ezert nem is figyelgettem, h mit mikor "kellene" csinalniuk. Mar mindketto forog erre-arra, maszik, mondja, h "babababa", meg "mamama". A kisfiam kezdett el kb. 2 hettel hamarabb maszni, viszont a kislanyom fel tud ulni, amit a kisfiam meg nem. A kislanyom 3 napja kezdett el maszni, de mar siman lekorozi a kisfiamat, aki erosebb, nagyobb, mar terdelni is tud, viszont lustabb :) Szoval nagyon elteroen fejlodnek es mast es mast tanulnak meg.
2015. máj. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Lehet kicsit "túlaggódom" :)
2015. máj. 12. 13:19
 6/7 anonim ***** válasza:
Pont jó ütemben halad a babád, egy átlagos baba pont ennyit tud. A nagyobbik fiam 8 hónapos volt amikor még csak kúszott, de egyik napról a másikra felült, felállt (kapaszkodva) és elkezdett mászni. És 11 hónaposan önállóan sétált! A te babócád is mostantól begyorsít, hamarosan elkezd mászni. Egyszer csak elkapja a ritmust és onnantól mászni fog. A rugózás már a célegyenes :)
2015. máj. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2015. máj. 15. 10:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!