Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy fektessem hasra? Normális...

Hogy fektessem hasra? Normális, hogy kijön egy csomó kaja ilyenkor?

Figyelt kérdés

3 hós babám utál hason feküdni. Eddig, ha hasra tettem elvolt 15-20 percig, de úgy, hogy nem emelgette a fejét, hanem csak feküdt egyik oldalon. Néha átfordította nagy nehezen a másikra. Most, hogy a konduktor javasolt otthoni tornát, még ennyire sem marad hason, mert állandóan "szállna", amit nem szabadna. Pont az a lényeg, hogy a két karját előre kéne nyújtanom, hogy így emelje a fejét, hogy a nyakizma erősödjön. De nem engedi, sőt úgy kiabál, meg nyög, mintha ez a világ legnehezebb dolga lenne. Már a fejét sem teszi le, egyik oldalra sem fordítja, csak arra koncentrál, hogy fent tudja tartani magát, persze nem "helyes testartással". Így kb. csak max 5 percig tudo hagyni, mert üvölt a végén. Közben kétszer nagyobb mennyiségűt bukik, pedig már 2 óra eltelt a kajálástól.

Mit tegyek? Volt valaki ilyen helyzetben?

Van, hogy úgy eltelik a nap, hogy estére nem volt hason, mert sajnálom. De ha szenved, van értelme erőltetni? Szerintem nincs... Köszi a választ előre is!


2010. febr. 24. 11:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Az enyém is utált hason lenni mikor ilyen kicsi volt. Nem kell erőltetni. Ha majd elkezd forogni rájön, hogy nem is olyan rossz hason lenni. Én sose tettem hasra, ha megpróbáltam 5 mp után elkezdett keservesen sírni.

Nekem 4,5 hósan kezdte a forgást és 5 hós korától már nem volt gond a hason fekvés. Szépen kúszott 3 hónapig most mászik meg már járkál. Nem volt semmi gond emiatt.

1 éves.

2010. febr. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%

Szia!


Ha egészséges a babád és nincs különösebb oka, hogy segítséggel erősödjön a nyakizma, akkor nyugodj meg, majd a baba a saját ütemében szépen fog fejlődni.Emelia fejét, forog, csinálja ami jól esik neki. Szerintem nem szabad ráerőltetni ami rosszul esik neki. Had ismerkedjen a világgal úgy ahogy neki jó! Őt figyeld, mit kíván tenni és abban segíthetsz. De szerintem amikor tartogatod, akkor is tartja a fejét és erősödik a nyaka. Nem minden baba szeret hasalni!

2010. febr. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A kislányom 3 hónapos és nem nagyon szeret hason feküdni. Kb. 10 percig van el, ha elé teszem a játékait és lefoglalja magát. Végig emeli a fejét és jobbra, ballra tekintget. Ő is bukik hason, mindegy mikor evett. Érzékenyek biztos. Mindíg próbálgazsd. Az evések között. Muszáj neki, hogy erősödjön. Meglátod idővel egyre többet bír ki hason.
2010. febr. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Azért kéne hason lennie, mert még mindig inog a kis feje, nyaki hypotoniával neurologushoz megyünk, de csak márc közepén. Addigra már 4 hós lesz, és 2 hósan jelentkeztünk be :o( Addigra jó lenne, ha szépen tartaná már. Amúgy ügyes, nem is eröltetem, hogy "hú még ezt nem csinálja még azt nem", 3 éves korukra amúgy is minden gyerek ugyanazt tudja az elvem... csak azért már kéne hogy stabilan tartsa a buciját.... Ezért kellene hason lenni. Majd próbálgatom azért mindig egy kicsivel többet...
2010. febr. 24. 13:20
 5/5 anonim ***** válasza:
Én csak a bukás dologra tudok válaszolni, szerintem nem baj, az én kisfiam állandóan hason van (ő már 7,5 hós) és nem egy bukós baba, de annyira mozog, hogy általában jön ki belőle kaja 1-2 órával az étkezés után is. Szerintem ha mi jól bekajálnánk, és utána lefeküdnénk hasra "repülőzni" akkor belőlünk is visszajönne :)
2010. febr. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!