Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy néz ki 4 hónapos babátok...

Hogy néz ki 4 hónapos babátok egy napja?

Figyelt kérdés
Ébren is kiságyban van, vagy csak aludni rakjátok be?
2015. máj. 14. 09:18
 1/4 anonim ***** válasza:

A legnagyobb hülyeségkiságyban tartani! Semmi inger nem éri,az sem megoldás,ha telezsúfolod játékkal. Utána meg lehet csodálkozni,hogy az ingerszegény,elszeparált környezet miatt nem fejlődik sem mozgásilag sem intellektuálisan egfelelően. De még ha erről nem is lenne szó,akkor is,aki berakja,az mit szólna,ha neki kellene egész nap bambán az ágyban feküdnie?


Pont 4hónapos a lányom.Együtt alszunk,igen,mindhárman így szeretjük. Kiságyban vagy 2xaludt vagyis próbált,de ugye egy baba születés után az anyjára vágyik. Reggel ébredünk cici,puszi,bújás,mesenézés,torna,beszélgeünk. Utána elviszem megmosom a popóját,játszunk még és a hordozójában alszik egy órát. Addig tornázok,rendet rakok stb. Ébred,cici és megyünk sétálni.Ez kb1-3 óra,attól függ. Haza,cici,játék,már eszeget gyümölcspépet,azzal szórakozunk,utána megint alszik. Addig olvasok,szolizok,stb. Este jön az apukája,esetleg megint sétálunk,megyünk valahova,utána itthon cici+esti táp,kis játék és 9-kor közös fürcsi. Utána én vele be az ágyba,cicin elalszik,kb.5 perc és alszik reggelig. Éjszaka max 1x ébred és félálomban 2-3 korty tejecske és alszik tovább. Ha úgy alakul,akkor napközben hordozókendőben rajtam van és együtt takarítunk vagy kint vagyunk a kertben.vagy így ovasok neki mesét. Állítólag a 4.hónap a legveszélyesebb a bölcsőhalál szempontjából,így a légzésfigyelő mellett éjjel jobban figyelek én is. Alszom,de tudom mit csinál:D. 6 hónapos lesz,miko rnyaralni megyünk,több helyen is fogunk aludni,ugye ott is köztünk agy majd csak augusztusban fogom megpróbálni kiságyba tenni. De az is a mi szobánkban lesz. Így van hel egyelőre. Van,hogy a délutáni alvás a kiságyban van,addig ott ülök vele míg elalszik:D

2015. máj. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Első vagyok,bocs az elgépelésért,de közben pont rúgja ki a gépet a kezemből:D
2015. máj. 14. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Reggel változó mikor kel, fél 7 és 8 között valamikor. Szerencsére nem sírással kel, hanem elkezd gőgicsélni, játszani a rongyijával, úgyhogy mire én is magamhoz térek és elkészítem neki a tápszert (sajnos már nem tudok szoptatni), tisztába teszem, átöltöztetem már fél 9, akkor szokott reggelizni. Utána fönt szokott lenni 1 órát, eljátszik a játszószőnyegén, amíg én is megreggelizek, felöltözök, általában már arra jövök vissza, hogy elaludt a játszószőnyegén (most aludt el :)). Ilyenkor van egy hol rövidebb, hol hosszabb alvása, van amikor délig is elalszik. Ébredés után megint játszik, dumál, ebédelni 1kor szokott. Ha délelőtt rövidebb alvása volt, akkor ebéd után is alszik egy keveset, most ha jó idő van, kiteszem babakocsiba az udvaron, én meg mellé ülök, olvasok vagy "beszélgetünk". Eszik még 5kor, utána viszem sétálni, olyan másfél-2 órás a séta. Séta közben általában fönt van és elnézelődik (már amennyit lát a babakocsiból), eljátszik a cuccaival. Mikor elindulunk hazafelé már elfárad, mire hazaérünk elalszik, akkor kicsit hagyom aludni, 9kor fürdés, vacsora, lerakom aludni, elalszik magától, aztán reggel kezdődik minden elölről.Így néznek ki többnyire a napjaink, persze előfordul, hogy borul minden :) Most lett a héten pont 4 hónapos.
2015. máj. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

3-as vagyok.

Azt elfelejtettem, hogy csak este alszik a kiságyában, születése óta ott alszik, nap közben ott alszik, ahol épp eléri az álmosság :D Próbáltam az elején, hogy velünk aludjon, de úgy nagyon nem alszik jól, szereti, ha körülötte nagy a hely, hogy jól el tudjon nyújtózni.

2015. máj. 14. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!