Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Annyira megvisel ez az új...

Annyira megvisel ez az új helyzet, ti is éreztetek ilyet?

Figyelt kérdés

Van egy 1,5 éves lányom és egy 1 hetes fiam. Annyira rossz érzés hogy nem tudok már annyit foglalkozni a lányommal, mert szinte egész nap szoptatok. Óránként szopizik a fiam.

Eddig a lányom velem aludt, most az elején az apjával. Talán lehet azt is mondani,hogy hiányzik a lányom és a vele töltött idő. Rajta is látszik, hogy furcsa még neki ez a helyzet. Annyira sajnálom. De a tesót azt szereti nagyon.

Sírni tudnék egész nap. Ti is éreztetek ilyet vagy csak a hormonok játszanak velem?

A szopival megy el nagyon sok idő. Van mikor nem is alszik rögtön utána.


2015. máj. 14. 16:59
 1/10 anonim ***** válasza:
Amíg a kicsi szopik, mit csinál a nagy? Szoptatás közben nem tudsz vele foglalkozni, beszélgetni vele vagy ilyesmi? Nálunk a nagytesót mindig nagyon érdekelte a szoptatás, úgyhogy azt csináltuk, hogy együtt leültünk, a baba a karomban, a nagyfiú mellettem, és úgy szoptattam, közben a naggyal beszélgettem. Igaz, ő már 2 éves múlt akkor, úgyhogy gondolom, jobban ment neki már a beszéd, mint a te másfél évesednek.
2015. máj. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%
Húh, én nagyon megértelek!!! 22 hónapos volt a kisfiam, amikor a kislányom született. Az első kb. 3-4 hét volt nagyon nehéz. Én sírtam. Amikor a gyerkőcök nem láttak, sírtam. Aztán egyszer csak belejöttem. Ha gondolod, írj priviben!
2015. máj. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
59%
Lehet én vagyok a hülye,de miért kell óránként szoptatni?
2015. máj. 14. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nekem is 22 hónap van a két kislányom között, ráadásul a nagyobbal külön kell foglalkozni, fejleszteni, mert fejlődésben nagyon el van maradva. Én is hasonló bűntudatot éreztem az elején, ráadásul a kisebbik ragaszkodó baba volt, mindig kézben akart lenni. Mivel nehezen állt be a tej mennyisége, ő is az elején sűrűn szopott, délután szinte egész estig a mellemen lógott.

Aztán ahogy telt az idő, és a kisebbnek is kezdett beállni a napirendje magától, a nagyobbhoz szinte teljesen igazodott. A nagyobbal is sikerült megtalálni azokat a dolgokat, amit együtt tudunk csinálni a kisebbel. Pl amikor tornáztatom a kisebbet, ő is odafekszik, és felváltva csinálom nekik.

(ja, és annyit még nehezített volt a dolog, hogy a nagyobb is szinte teljes embert igényel, mert nem tud még járni, beszélni, nem is ért meg sok mindent, nem eszik egyedül, pelusos, úgyhogy olyan, mintha két babám lenne)

Ne aggódj, nektek is alakulni fog, nekem kb a 3. hónaptól lett egyre könnyebb, amikor a kisebb kezdett már egyedül is ellenni rövidebb időkre. Most 7 hónapos a kisebb, és napról napra jobb a helyzet, én is megtanultam a gyerekek ritmusához igazítani a napi teendőket, amikor alszik a kisebb, akkor játszok a naggyal, csak az övé vagyok.

2015. máj. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
12%

1. nem kell óránként szopiznia

2. ti meg picit eszakadtok egymástól a lányoddal, ami nem baj, önállóbb lesz, nem okoz akkora problémát, ha el kell menned valahová, mert szokjátok


De, kitartás, lesz ez jobb is... mikor majd mindketten rajtad csüngenek, visszasírod még :D

2015. máj. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Gondolj arra, hogy a másfél évesed maximális figyelmet kapott addig, amíg nem volt a pici. Neki már nem jut annyi figyelem majd, ketten vannak.
2015. máj. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
49%

Igen éreztem én is, amikor megszületett a pici. A szoptatás miatt volt ugyanez.

De! Én ennek ellenére azt vallom, hogy legyen meg mindenkinek a saját ágya és helye. Férj feleség mellett, gyerek a saját ágyában. Amíg szopizik, addig a szülői ágy mellett a saját ágyában.

Ez a dolgok rendje és a rendszer, a szerepek tisztasága biztonságot ad a gyerkeknek. Egy kislánynak nem az apja mellett kellene aludnia szerintem...


A kérdésedre a válasz még, hogy szopi közben tényleg lehet beszélgetni, mesélni. Ez amúgy egy átmeneti időszak, nem lesz mindig maratoni a szoptatás és ritkítani is lehet az időpontokat. Egy tetvér meg a legnagyobb ajándék a világon. Amikor mi nem leszünk már, ők akkor is ott lesznek egymásnak. Mindenkinek meg kell tanulnia osztozkodni, megosztani a figyelmet, ez csak a javára válik, ne aggódj.

2015. máj. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem nagyobb a korkülönbség a gyerekek között, de így is szokatlan volt a helyzet, hogy a nagyobbikra nincs annyi időm már. De idővel bele lehet jönni, és bele is fogsz, plusz a kicsi nem marad örökké kicsi. Ahogy ő is nő, egyre jobban összeszoktok majd, és jobban tudtok mindannyian egymáshoz alkalmazkodni! Menni fog!

Ja, és a hormonok, na igen...ilyenkor azok is pluszban rádobnak még az aggódásra. De többünknek van testvére, és lásd túléltük! :)

2015. máj. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nálam detto ugyanez volt.1,5 volt a nagyfiu mikor megszületett a kicsi.Ugyanezt éreztem mint te,sírtam is.Nekünk is apa aludt a nagyobikkal,bűntudatom volt,hiányzott.Én is sokat sokáig szoptattam.

Amikor a kicsi 13 hós lett a kicsi akkor jutottunk el odáig hogy összetegyem a fiukat,és én is mentem velük.A nagy megint úgy alszik el mint régen,velem,hozzámbújva.

Nyugodj meg,ez egy átmeneti iőszak nálatok is.Foglalkozz a naggyal is amennyit csak tudsz!

Én azzal vígasztaltam magam,hogy egy kis idő és minden vissza fog állni,az érzéseid is.Türelem...😀

2015. máj. 14. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szegénykém:(

Átérzem a helyzetedet én is voltam így.

De!

Próbálj meg ezen valahogy felülkerekedni,mert a gyerekeid érzik rajtad.

Igyál kis citromfűteát ha nagyon bánt és megnyugtat.

Lehet inni szoptatás alatt is.

Nálunk is így volt.Egyik gyerek velem a másik apával.

Kell még pár hét,hogy a fiaddal kialakuljon szorosabb kapcsolat.Utána már "könnyebb" lesz.

Minden nap kicsit jobb majd meglátod.Kitartás!

2015. máj. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!