Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, aki csak GYES-t...

Anyukák, aki csak GYES-t kapnak! Hogyan jöttök ki belőle?

Figyelt kérdés
Meg persze csp és adókedvezmény. Egyelőre úgy néz ki, csak GYES-re lennék jogosult, viszont van kimondottan erre szánt tartalékom is. Hogy akár havonta legyen mivel kiegészítenem és ne kerüljek olyan helyzetbe, hogy valamire nincs... Egyébként pedig anyagilag be tudnánk vállalni, de én csak a saját pénzemből kalkulálom, csak arra építek. Ezért a kérdés.
2015. máj. 16. 10:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
51%
Gyes+Csp semmi sajnos.Az kb 37000ft.Pelus havi 9000ft.Ha tápszeres sehogy se elèg ha tudsz szoptatni is nagyon szükös keret :(
2015. máj. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
48%

Én csak gyest+csp-t kapok. Majdnem 38 ezer forint. Párom veszi igénybe az adókedvezményt. Vagyis kb 48 amit a gyerekre kapunk. Ennyi bőven elég. 15 hónapos sztem még egy hónap nem volt h többet kellett volna rá költeni. Pedig mindene új, játék ruha stb...


6 hónapos koráig ennyi volt a kiadás fixen:

Pelus: kb 8 ezer

Popsitörlő: 1600

Tápszer 5-6 ezer

Fürdető 500

Hasfájós gyógyszerek: 5 ezer körül

Asszem nem hagytam ki semmit se.


Ezután jött ugye a kis gyümölcsök. Az dobott egy kicsit az összegen.

Már azt eszi amit mi én azt nem számolom külön. Na Meg rezsit se számolok rá kúlön, nem lett sokkal több.


Sztem akkor igazán nagy költség lesz ha ovis lesz.

Na meg persze ha betegen születik de hát ugye nem így áll neki az ember.

2015. máj. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Itt az a kérdés, hogy ezt az összeget (kb 48ezer Ft) csak a babára fordítod, vagy a saját kiadásaidat is ebből kell fedezned.

Ha csak a babát nézzük, akkor elég. (vannak persze kivételes esetek, pl. ha hypotón izomzat miatt tornára van szükség, stb.)

Az előző elég jól leírta, bár a ruházati kiadásokat nem írta fel, illetve egyéb krémek (popsikrém, sampon, testápoló, ha száraz a bőre) még szükségesek. Illetve nekünk havi szinten egy-egy játék, könyv is belefért.

Kb. 2 éves korig elegendő ez az összeg, persze csak akkor, ha otthon vagy vele (egy bölcsi sokat dob rajta).

2015. máj. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Épp a héten háborgott egy utcabeli, nem idén barnult 17 éves anyuka, hogy mit képzel az állam, GYES-ből és családi pótlékból nem lehet megélni. Még időben rájött, 4 hónapos a gyerek, a 25 körüli apukának meg rettentően büdös a munka.


Én is csak GYES-t kaptam, de a férjem fizetésével együtt megfelelően kijöttünk. 3 gyermekünk van. Már dolgozom.

2015. máj. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Igaz a ruha: én méretváltáskor vettem meg mindeg egyszerre amit tudtam h elég neki kb 10-15 ezer 3-4 havonta. Tescoban sokszor nagyon jó akciók vannak, ott a body pl nagyon jó áron lehet beszerezni. Auchanba is 500 egy póló v nadrág. Amikor cipő kell az drágább kb 10 ezer de ugye ez nem kell havonta.

Popsikrémet mi csak éjszakára kenünk fel, 4 ezerért vettem az elején egy nagy sudocremet azóta is azt használjuk.

Száraz börre mi a fürdetőt kentük ha kellett.

2015. máj. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Saját lakás, autó van, hitel nincs. Nem luxuskörülmények között, de megélünk. Én lélekben felkészültem arra, ha csak GYES-t kapnék, az se lenne akkora tragédia. Főleg így, hogy mindig lenne mihez nyúlnom.
2015. máj. 16. 11:53
 7/15 anonim ***** válasza:
77%
megélünk. a családit gyüjtjük neki egy számlára,abból fog tanulni majd. előttem levő válaszoló,neked,hogy elég 15 egy egész ruhatárra? én 3 hónap alatt veszek minden hónapban amennyit tudok,méretválásra pont megvan ami kell. mondjuk a 74eseket szinte átugorja most pechemre. nagyobb dologra,pl. most a gyerekülésre összegyüjtjük több hónap alatt. megvan mindene,inkább magunkon sprólólunk ha kell. pl. otthon festettem a hajam, samponos festékkel, mert fodrásznál hajhosszfüggő nekem lenne 8-10 körül.
2015. máj. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

A gyerekre sem elég csak a GYES és a családi, mert ha elkülönítenénk, hogy ki mennyibe kerül, akkor elvileg a rezsi harmadát is a baba költségeihez számíthatnánk. Sőt, valószínűleg ő a legnagyobb vízfogyasztó, vagy miatta kell jobban fűteni télen, stb. A gyerek és az anya költségeire meg biztos, hogy nem elég. Persze ennek semmi értelme. Egy normális család nem számolgat így.

Én egy évig vagyok most GYES-en, a gyerek 2-3 éves kora között. Úgy jövünk ki, hogy a férjemnek van fizetése és közös kasszán vagyunk, ugyanúgy, mint amikor dolgozok.

2015. máj. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Megélünk, a férjem fizetése, nálam a gyes+csp éppen elég. De én csak 1 évig voltam gyesen, 1 hónap múlva lejár, nemsokára 3 a kicsi. Ha nagyobb kiadásunk van, azt a korábbi megtakarításból finanszírozzuk (mosógép, nyaralás pl.). Közös kasszán vagyunk mi is.
2015. máj. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
44%

Akkor úgy látszik csak nekünk elég a gyerekre. Sztem a rezsi harmada sok egy gyerekre... nekünk épp h pár ezressel nőtt de még ha ezt beleszámolom is elég (a kaján kívül) a 48 ezer.



15 ezerből mindig megvan:

Tesco: body 10 db kb 5 ezer (mindig van akciós)

Auchan: 4 póló 2 ezer; vékony hosszúujjú 2db 1000; 2 naci itthonra 1200; zokni 4 db 400

Most elmenős nacit a H&Mbe vettem 3db 2000 kb. De sokszor a tescoba is van akciós akkor ott veszem.

2 pulcsija van azt mindig anyukámtól kapja.

Igazán sok ruha nem kell neki mert itthon csak bodyban van ha kicsit hidegebb van akkor kap nacit. Nem fázós. Kintre is alig kell rá vmi.


Amúgy én azt mondtam h a gyerekre elég természetsen rám nem, párom fizetéséből vagyok én.

2015. máj. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!