Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Három gyerekes anyukák, hogy...

Három gyerekes anyukák, hogy jöttök ki anyagilag?

Figyelt kérdés
A férjemmel szeretnénk 3.babát, de én nagyon félek az anyagi dolgok miatt, van saját házunk és autónk mindkettő tehermentes, semmi hitelünk nincs.
2011. okt. 10. 12:50
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Mindketten dolgoztunk( a Férjem most is) én jelenleg GYED-en vagyok a kisebb lányunkkal ő 19honapos , a férjem szeretné nagyon a 3. gyerkőcöt én is vágyom rá de félek hogy anyagilag nem bírnánk
2011. okt. 10. 12:53
 2/13 A kérdező kommentje:

Jelenlegi bevételünk:Férjem havi 130eft fizetést hoz haza én a minimálbér után kapom a Gyedet+ családi pótlék kilehet jönni ennyi pénzből 3 gyerekkel

Ez mellett van egy kis tanyánk ahol tartunk állatokat így a hús jóval kedvezőbb áron tudjuk beszerezni+ egy kisebb konyhakert zöldségekkel.

2011. okt. 10. 13:03
 3/13 A kérdező kommentje:
A lakásunk régebbi "stílusu" építésű de szépen felújított belülről. Kívülről még van mit javítani rajta. Jelenleg 3 szobánk van,de megvettük a mellettünk lévő részt házrészt is (társasház) igaz elég rossz állapotban van de később bővíthető lesz ezáltal a jelenlegi lakásunk.
2011. okt. 10. 13:12
 4/13 A kérdező kommentje:
Ilyen feltételekkel bevállalnátok a 3 gyereket???
2011. okt. 10. 13:13
 5/13 anonim ***** válasza:
Simman.Szerintem ti jo anyagi helyzetbe vagytok, a ket gyerek utan meg ruhakbol van szerintem megmaradva.
2011. okt. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én azt mondom ha vágytok rá bátran vállaljatok harmaik babát, olyan, hogy ideális körülmlnyek sosem lesz, ha mindenki erre várna vészesen csökkenne a népsürüség - persze nem azt mondom, hogy felelőtlenükl a semmibe szüljenek a nők, de ti kimondottan jó helyzetben vagytok, munkahellyel, hitel nélkül, ház-autó megvan, plussz a bővítési lehetőség is ( nem mintha a 3 szoba kevés lenne) , saját kis tanya-kert... én mernék még egy babát vállalni.
2011. okt. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Ruha rengeteg van a lányokról a nagy 8éves! mondjuk ha kisfiú lenne akkor sokra nem mennék a sok csajszis ruhával:)) Kiságy babakocsi bébihordó és a babadolgok megvannak. Nem is attól tartok amíg pici a baba hanem ha mind a 3gyerkőc ovis vagy iskolás lesz.Rengetegbe kerül az iskola és az óvoda és később a továbbtanulás.
2011. okt. 10. 13:45
 8/13 A kérdező kommentje:

Igen bővítésre van lehetőség , de mint írtam az a házrész nem a legjobb állapotban van persze azért nem dől össze de ahhoz hogy lakható legyen azért jócskán kellene költeni rá mondjuk egy + szobát még lehetne oldani.

De amiben most lakunk arra is kell költeni kivülről szigetelni, és az ablakokat cserélni. 3 gyerek mellet jócskán nagy feladat lenne. Most csináltatjuk a központi fűtést hát ez se ment egyik napról a másikra elég sokat kellet rá spórolnunk . A szívem a 3gyerek felé húz az eszem hogy a meglévő kettőnek tegyem minél könnyebbé az életet

2011. okt. 10. 13:59
 9/13 anonim ***** válasza:

Szerintem viszonylag jó körülmények között vagytok mind anyagilag mint ingóságilag!Gratulálok hozzá,a mai világban ez szép!

Hát igen az ész és a szív!

Mi pont ugyanígy vagyunk most a férjemmel csak mi a másodikat tervezzük!A szívünk NAGYON szeretné de az ész mást diktál!A férjem is azt mondja,hogy nem a ruhákkal meg a babaholmikkal lenne gond az első években hanem majd kiiskoláztatni őket!Mi van ha fősulira kara menni mindkettő???Szóval nagyon meg kell ezt gondolni de mi azt fogjuk csinálni Apával,hogy lefogunk ülni és egy papírra felírjuk az érvek-ellenérveket(előny-hátrány) és az eredmény alapján döntünk!

de valószínű bevállaljuk.....

2011. okt. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nekünk 3 van. Igaz jóval több a bevételünk de elég sok a kiadásunk. Ház, 2 autó. Házunk hiteles, de nem olyan sokkal fizessük szerintem 182 euró 20 évre. Viszont a biztositások, férjem maszekfizetnivalói, rezsi hát ezek elviszik a felét. Átlag amit hitellel kiadok havonta az 650-700 euró, elbenzinezik a férjem még egy 100-ast, igy marad kb. 500 euróm és mégis szinte hétről hétre élünk. Húst, zöldséget mindent úgy veszek meg, a gyerekeknek ruha kell hol az egyiknek hol a másiknak, suliba van mindig fizetni való... De emellett ha még tud otthon fusizni akkor abból megyünk kirándulni, abból veszünk valamit otthonra... Igy azért nem panaszkodhatnék.

De egy biztos hogy életem legjobb döntése volt a 3. baba. Két lány után született egy öcsike. :) 15 hós most. Én igy érzem tökéletesnek a családunkat és az a boldogság amit tőlük kapunk nem pótolná semmilyen dagadt bankszámla sem. :)


A te helyedben is simán bevállalnám akár már holnap. :)

Ha igy lesz és két csikod lesz ird meg! :))

2011. okt. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!