Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisbabás anyukák! Ti hogy...

Kisbabás anyukák! Ti hogy jöttök ki a védőnőtökkel?

Figyelt kérdés
Nálunk tegnap volt a miénk, a 6 hónapos "ellenőrzésen",de nem volt nagy élmény.Múlt héten voltunk a házi orvosunknál, ügye a 6 hónapos orvosi vizsgálaton,ahol a mi védőnőnk volt beosztva az orvos mellé.Azon problémáztak, hogy 6 hónaposan még nem mindig akar hasról-hátra és fordítva fordulni.Mármint, hogy ők a 10 perc alatt nem látták, így azt szűrték le , hogy nem tud megfordulni.Nagyon bírom,hogy látták 10 percig és levonják a következtetéseiket holott, nem is ismerik a kislányomat, mint én.Nem ők vannak vele egész nap.Nem ők látják, amit csinál.Igaz, eléggé lustizós, de hasról hátra perfectül megfordul, hátról-hasra picit segíteni kell neki, de vízszintes helyzetből is tud keresztbe kúszni-mászni.De mivel ezt a nőci nem látta,így "nem is tudja ezeket megcsinálni".(Szerencsére azt látta, hogy megfordult hasról-hátra)Tegnap kitöltötte a kis könyv 6 hónaposokra jellemző kis tesztjét, és mondtam neki, hogy áttudja rakni, az egyik kezéből a másikba a tárgyakat, és amíg itt volt, csinálta is, de amikor felhívtam erre a figyelmét, oda sem bagózott, és ezt sem x-elte be...Fenn akadt azon is, hogy hétfőre volt megbeszélve, hogy jönne, de NAV-hoz kellett volna elmennem, de szakadt a hó, és kénytelen lettem volna vinni a kislányomat is.Nem akartam ilyen időben elindulni, meg ahova mennem kellett (Budapest Boráros tér) nem épp olyan jó környék, és nem tudtam volna lecipelni azon a sok lépcsőn.(Inkább ajánlott levelet küldtem nekik)Mikor mondtam neki ezt, fel volt háborodva, hogy mégis mit képzelek magamról...Nem is értem, miért kattant be..Ráadásul, az lett volna dolga, hogy segítsen, ha nincs kitől megkérdeznem a navos-államkincstáros dolgokat, így nem fordulhatott volna elő, hogy kiküldi a NAV a 2015-ös évre a TB-s csekkeket.(Nem mondta senki, hogy be kell jelentenem, hogy gyesen vagyok). Az idegesít, hogy látja, hogy jól fejlődik a baba, mégis akadékoskodik..Szerintetek videózzam le a babát?Nektek milyen a védőnőtök?Nem tudjátok meddig kell még jönnie?

2015. febr. 11. 13:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem foglalkozom a véleményével. Papírozzon,amit akar, engem hidegen hagy. Lemondani macerás, hát benyelem havonta egyszer pár percre, de lepereg rólam minden, amit mond. Nem hiteles ember, hideg, távolságtartó, unszimpatikus.
2015. febr. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A mi vedononk az 1. honapban jott hetente, aztan a vedooltasokon talalkoztunk, de akkor sem az osszesen. Kisfiam most lesz 2 eves, tobb mint 1 eve nem lattuk a vedonot....


A nav-val en is igy jartam, raadasul elotte meg is kerdeztem 2 konyvelot, hogy jeleznem kell-e, hogy gyesen vagyok....

2015. febr. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
az én védőnőm nagyon rendes, fiatal, igaz nincs még gyereke, de ettől független sok újat mondott nekem, kedves volt, a súlyom miatt nem cseszegetett hanem próbált rávezetni hogy miket kellene ennem. Segített a szoptatásban, lelkesen jött, de egyáltalán nem méricskélte a lakást, nem szólogatott be semmiért, csak végezte a dolgát.
2015. febr. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
17 hós a fiam, nálunk még nem volt. Én vittem, de azon túl, hogy megmérte, nem csinált semmit, így nekem nincs véleményem róla. 4. gyerek, újat már nem tud mondani. A dokink viszont tünemény, ha kérdésem van, éjjel-nappal hívhatom.
2015. febr. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerencsére mi jól kijövünk. Már nem az első védőnőnk van, mert költöztünk, de hála Istennek eddig jókat fogtunk ki. Különösen fontosnak találtam, hogy az első védőnőnk (is) egy tünemény volt, mert elég problémás volt a kisfiam (hasfájás gondok), és mindig sokat segített. A gyerekorvosunk szintén.

Nagyon sajnálom, hogy vannak ilyen védőnők is, pedig fontos szerepük van, legalábbis lenne, ha elvégeznék rendesen a munkájukat (ezt az olyanokra értem, akiről a kérdező is ír)

2015. febr. 11. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Van egy 2 éves fiam és egy 5 hós lányom.

A fiamnál más volt a védőnő, költözés miatt.

Mindegyik normális, aranyos, mondhatnám jól kijövünk, de nem vagyunk barátnők. :)

A mostaniban az idegesít, hogy olyanokat és úgy mond el, mintha nem lenne már egy gyerekem....

Nekünk a papíron amit adott, az van, h 6 hetes korig hetente, 6 hónapos korig havonta jön, utána igény szerint.

Az X-elgetős papírokat mindegyik normálisan töltötte.

De a kiskönyvet ez nem tölti, az előző azt is rendesen töltötte. Ez mondjuk zavar, mert ugye arra is való a könyv, h látni lehessen hogyan fejlődött, stb.

2015. febr. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!