Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 17 hónapos fiam nem akar...

17 hónapos fiam nem akar tejet/tápszert inni. Mennyire gond ez?!

Figyelt kérdés

A védőnő szerint ennyi idősen a napi tej ill. tápszer fogyasztás elengedhetetlen. Eddig nem volt ilyen gondunk, mindden reggel kakaó, este pedig tápszer volt a "menü". Kb. 1 hónapja nem hajlandó semmilyen formában és semmiben megenni egyiket sem. Ha meglátja a színé már meg sem kóstólja.

Egyébként vizet ill. babateát iszik napközben. A tea csak most télen jött a képbe.

Ha van valakinek ötlete, ami bevállhat szívesen fogadnám! Nem tudom mit tegyek. Nem akarom megutáltatni vele a tejet.


2010. febr. 24. 19:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Vizet,teát iszik ok.A tejet,tápot pótolhatod kaja formájában is.A fehérjebevitel a lényeg(ami 1 éves kor után napi 500 ml tej,táp lenne) pl:joghurt,kefír,tejbegríz,tejföllel-tejjel vagy tápszerrel "habart" leves,hús....
2010. febr. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát kell nem kell, az enyémek se igen fogadnak el tej és társai féle dolgokat.

Tejterméket igen, illetve abból is csak joghurtot, tejszeletet, túró rudit. Egyébként sajtot, túrót, kefirt egyebet nem.

Nekem nincs ötletem, mert én az égvilágon mindent próbáltam (az összes tejitalt, junioritalt-na ezeket semmilyen formában, tejet, laktóz mentes tejet, biotejet, UHT tejet) és az összes formában (tejbedara, tejberizs, kakaó, kávé, karamell, cukros tej, meleg tej, hideg tej, tejben gabonagolyó) De nagyon ritkán mondjuk kéthetetnte egyszer kérnek tejet.

Úgyhogy én feladtam, kell nem kell, nem tudok mit csinálni, mindennap mégsem tuszkolhatom le a torkukon.

2010. febr. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Akkor ne erőltesd. Én is attól féltem, hogy kevés tejtermket eszik, mert tejcukorérzékeny, így reggel-este van 2-2 dl tej. De bejött, hogy tejcukorérzékeny is, és akkor 0 tejtermék. Azt mondták nem gond az sem, ha nem eszik semmilyen tejterméket.

Ha nem issza meg a tejet, tápszert nem gond, adj neki uzsira joghurtot, reggelire sajtot.

2010. febr. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kisfiam 2 éves koráig szopizott, melette se tejet, se kakaót se tápszert nem ivott. Ha kakaóval v tejjel kínáltam olyan képet vágott mintha valami borzalmas dologgal akarnám itatni, szóval nem eröltettem. Kb. 2 hónapja kezdett el kakaót inni, most 2 éves és 7 hónapos. Aggódni viszont nem aggódtam mert a tejtermékeket imádta/imádja.( sajt, joghurt, túró, tejföl stb)
2010. febr. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!