Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elég ennyi hízás? Nem kevés?...

Elég ennyi hízás? Nem kevés? 10 napos a babám?

Figyelt kérdés

Ma 10 napos a babám, 1 hete jöttünk haza a kórházból 2730 gr-al, most ma mértem és 2780 gr.2900 gr-al és 48 centivel született.

Volt a védőnő tegnap, nem mértük, de szemre azt mondta, hogy látszik, hogy hízott, én is ugy látom.

Nem sárga, eszik rendesen, mondjuk ma nyűgös volt, mert fájt a pocijatejem is van sztem elég.Fejni nem tudok sokat, de érzem, hogy szívja.

Nagyon kevés ez a hízás???

Nem is tudom minek méregettem, direkt nem béreltem mérleget, hogy idegesítem magam rajta, de most hoztak és megmértem...


2010. febr. 24. 19:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Tényleg ne méregesd, mert csak idegesíted magad.Havi hízást kell nézni.Vannak babák, akiknek több idő, míg elindul a hízás.Még nagyon kicsi a gyomruk, annak ki kell tágulni, meg meg kell tanulniuk hatékonyan szopni.Ha az első hónap végére nem hízik 5-600 grammot, akkor el kell gondolkozni a pótláson, mert akkor lehet, hogy nem elég a tej.Az enyém még kisebb súlyú volt, mint a tied, és volt több olyan hét, hogy 310 grammot hízott.Lehet, hogy ezután kezdi el.Szóval hónap végéig ne idegeskedj, ne méregess.Ha nem sír egész nap, elégedett, alszik, akkor nincs baj.

/Z/

2010. febr. 24. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hetente egyszer mérd és havi átlagot nézz.

Lehet egyik héten fog 50-et, következőn 250-et hízni.

Nekem azt mondta a védőnő, he a babám meghízza 100 grammot (havi hízásból visszszámolva) teljesen jó.


Ő havi szinten soha nem hízott többet fél kilónál, ez így ment 11 hónapos koráig.

2010. febr. 24. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ne méregesd, mert 1 nem pontos a mérleg, 2 maga a mérés sem pontos, függ attól, hogy evés előtt-után, pisilés előtt-után, kaki előtt-után vagytok. Úgyhogy mindig kb ugyanabban az időpontban kell mérni eleve és az egy összehasonlítási alap lehet- De valóban havonta érdemes nézni.

Ja és a védőnő ha érti a dolgát szemre megmondja. Az ujjaiból és a combjából. Az egyik ismerősnek, belépett a szobába a védőnő és rögtön mondta, hogy tápszer, mert éhezik a baba. Nekem is rögtön kiszúrták, amikor el kellett kezdeni a hozzátáplálást, pedig súlyra nem is mutatta a "bajt".

2010. febr. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az is lehet, hogy ez a mérleg teljesen máshogy mér, mint a kórházi. Ezen márd le pár nap múlva, és az lesz a mérvadó.
2010. febr. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, megnyugtattatok!

Jövőhéten hoz a védono mérleget, de az megint más fajta lesz.Elégedett babának tunik.

2010. febr. 24. 22:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!