Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A hordozókendőben nem nehéz...

A hordozókendőben nem nehéz vinni a babát?

Figyelt kérdés
7,5 hónapos a kislányom és a BKV-n szörnyű babakocsival közlekedni. Arra gondoltam, hogy a kendőben kényelmesebb lenne az utazás.
2010. febr. 25. 11:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia,

az én fiam 14 hós, 12 kiló. Azóta kendőzünk, mióta önállóan ül. Én nagyon szeretem. Igaz, csak kirándulásokhoz használjuk (meg állatkert, vadaspark, Libegő), illetve néha abban altatom, ha más módszer nem segít. Most, hogy már ilyen nehéz, nem mondom, néha másfél óra után fáj a lapockám, illetve a vesém (én elől hordom őkelmét még mindig keresztkötéssel, s pont a vesém fölött van hátul megkötve), de még mindig könnyebb mint kézben. 7,5 hós korában meg sem kottyant cipelni őt a hordozókendővel. Merem ajánlani bátran bárkinek. Sajna mi asszem a súlya miatt kinőttük (lassan hátra kéne kötni, egyedül pedig nem merem oda felvenni, illetve max.12-13 kilós túrazsákot ajánlanak nőknek cipelni, viszont apa nem hajlandó kendőzni, így épp ma vesz egy liliputi háti hordozót - mert ugyebár az már inkább férfias:-) ).

Szóval 12 kilóig simán fogod tudni benne cipelni, ne aggódj. A vállaim sosem fájtak, mert széles maga a kendő és jobban eloszlik rajta a súly. Buszozni ugyan nem próbáltam benne, de szerintem így nagyobb biztonságban van a kicsi, mintha kézben vagy akár babakocsiban vinnéd. Sőt, lehet, hogy még ülőhelyetek is lesz:-).

2010. febr. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Én a lányom 2 hónapos korától használom a kendőt, most 7 kiló és ma is azzal megyünk majd postára, boltba, patikába. Én szeretem, ő is imádja, (a babakocsit viszont sajnos nem) könnyű megkötni és nekem nem fárasztó, a kezemben van még a bevásárolt cucc is sokszor. Tavasztól megpróbálom a hátamra kötni, de most még a kabát alá nem tudom.
2010. febr. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :))
2010. febr. 26. 22:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!