Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon szeretnénk második...

Nagyon szeretnénk második babát, csak borzasztóan félek, hogy fogjuk bírni anyagilag. Ki hogy állt ehhez a kérdéshez?

Figyelt kérdés
Jelenleg nincs probléma, de mi van ha a elveszíti a férjem a munkáját mit csinálunk akkor két gyerekkel? Hogy fogjuk eltartani? Másokban nincs ilyen lelki vívódás? Ki hogy éli ezt meg?
2010. febr. 25. 12:05
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha az ember csak a rossz dolgokat tartja szem előtt, akkor egy gyermeket is felelőtlenség vállalni, mert meghalhatunk, munkanélküliek lehetünk, stb. Bennünk is él a bizonytalanság, főleg a mostani gazdasági helyzetben. De az én nagypapám mindig azt mondta (6 gyereke van), hogy a gyermek az élet értelme és őértük mindig megoldja valahogy az ember a problémákat...mert hogy azok mindig vannak, lesznek.

Mi is így álltunk ehhez a témához, most várom második gyermekünket. Persze azért nem árt mérlegelni mielőtt az ember eldönti, hogy hány gyermeket szeretne...én harmadikat, negyediket már nem vállalnék, de kettőt mindenképpen szerettünk volna. Úgy érzem a két gyermeknek ha nem is tudok lakást venni majd 18 éves korukra és nem lesz nekik minden játék megvéve, amit csak megkívánnak, de egy normál életmódot tudunk nekik majd biztosítani és legalább iskoláztatással elindítani őket a nagybetűs életbe.

2010. febr. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan ez a kérdés vetődött föl bennünk is férjemmel. Én nagyon szeretnék még min. egy gyereket, de férjem azt mondja, hogy akkor ha én nem keresek, nem tudunk házat venni, mert ugye a hitelt 2 fizuból lehet csak fizetni, a GYed édes kevés hozzá. Szóval nagyon nagy a lelki vívódásom, mert mi is 3-an vagyunk, és soha nem cserélném föl pl. ismerősöm életével, aki egyke, és mindene meg van, kocsi, ház, nyaraló. Én a két tesómat semmi pénzért nem adnám!:) És ezt az érzést kívánom a kisfiamnak is, az élet tesóval sokkal szebb. De a férjem is megértem, hogy mindent meg akar adni a gyereknek, és azt szeretné, ha végre egyről a kettőre jutnánk... Kíváncsi leszek, mit hoz a sors?! Még 6 hós a babám, van időnk végiggondolni, és megvárni hátha az új kormány jobban segítené a családokat, fiatalokat.
2010. febr. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!