Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortol lehet elkezdeni...

Mikortol lehet elkezdeni tanitani ivopoharbol inni egy babat? Es milyen ivopohar a legjobb?

Figyelt kérdés
2010. febr. 25. 13:21
 1/5 anonim ***** válasza:

Elvileg már az újszülötteket lehet ittatni pohárból.

Mi most leszünk 6 hónaposak, és én mindent kipróbáltam már, hogy a kislányom elfogadjon vlami folyadékot. Idáig csak úgy iszik, ha kanállal adogatok neki a szájába, és az utolsó kortyokat sima peremű műanyag pohárból adom neki. Ilyenkor mindig nagyon néz, de tetszik is neki. Remélem előbb-utóbb már így is elfogadja.

2010. febr. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Akár már ujszülött kortól. A kis kávéscsészékből szokták, abból könnyen iszik, de van kimondottak kifele ívelő szélü babapohár (bár én még boltban nem láttam...)
2010. febr. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Inni akkor kezdhettek, amikor elkezded hozzátápálni, és már nagyobb mennyiséget eszik, mint egy-két kanál.

Evés után pár korty víz, gyümölcs leve, vagy tea (lehetőleg cukrozatlan).

Én pici üvegpoharat használtam rögtön, és gond nélkül ivott belőle, amikor már tényleg szomjas volt...

Olyan presszókávépohár, ami vastag falú, és picit kifelé hajlik a széle, nekem két éves koráig ilyenből ivott, kb. egy éves korától egyedül fogta is.

Utazáshoz és sétához (főleg nyáron a babakocsiban) használtunk csőrös poharat, de mivel gyakran kifolyt belőle, áttértünk a Jana babyvíz flakonjára, másodikomnál szerintem egyből ezt fogjuk használni...

2010. febr. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
az en fiam 4 honapos lessz most hetvegen,most kezdtuk a kostolgatast.Akkor mar kezdem tanitani az ivasra poharbol hogy szokja
2010. febr. 25. 13:32
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát elvileg én úgy tudom,hogy akkor kell neki plusz folyadék, ha legalább már egy étkezést kitesz gyümölcs, zöldség egyebek.Amíg mellette szoptatod, vagy tápszert kap nem kell neki plusz folyadék.Én 6 hósan kezdtem neki 100%-os alma levet adni higítva, mert eleinte a vizet nem fogadta el, és csöpögés mentes csőrös pohárból.És ő fogta magának.Most kb. egy hete kezdtem el tanítani a rendes pohárból inni, már magától iszik rendesen fogja.

:) Jó babázást.

2010. febr. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!