Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit csináljak a 7 honapos...

Mit csináljak a 7 honapos kisbabámmal ha nem akar aludni? Esti altatás után 40 percet alszik aztán sirva felkel es nem akar visszaaludni. Ejjel is sokszor felkel inni vagyhogy forditsam meg. Mit szoltok a homeos szerekhez? Melyik a legjobb?

Figyelt kérdés
2010. máj. 13. 10:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Valószínű, hogy a foga miatt nyűgös. Pont ennyi idő alatt merülne mély álomba, és valami megzavarja a nyugodt alvását. Mi úgy csináltuk, hogy a kezemet ilyenkor bedugtam a rácsok között, és halkan dúdoltam neki. Mindig visszaaludt. Később elmúlt ez a dolog is, ahogy kijöttek a fogai, és megtanulta magát visszaaltatni.
2010. máj. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy jön a foga?Az én kislányom 5 hónaposan csinálta ugyanezt.Mint később kiderült akkor kezdödtek a fogzási fájdalmak.Igaz csak 7 hós volt amikor az első foga kibújt.Amúgy nem volt nyűgös meg ilyenek de éjjelente 1x-2x felébredt nagyon sírva.Megnyugtattam megszeretgettem és utána minden jó volt.Ha a foga jön tudom ajánlani a dentinox gélt vagy ecsetelőt.Bekened ott ahol jön a fogacska.Illetve a homeósbogyókat is ajánlom.Mi nem próbáltuk de a környezetemben nagyon sok anyának és babának bejött.
2010. máj. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
szia, fog vagy mozgásfejlődé zavarhatja ilyen korban- nálunk nem jött be semmi, a homeó sem, de azért próbáljátok ki, hátha nálatok.
2010. máj. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
koszonom a kommentarokot, csak aza baj hogy szuletese ota csinalja.arra gondoltam hogy rossz szokas.mar nagyon kivagyok.mar 3-dik ejjel velem alszik hogy ne keljen ugralnom.
2010. máj. 13. 13:49
 5/12 anonim ***** válasza:

Én is hajnalban a 3,5 hós babám közénk szoktam fektetni az utóbbi pár napban, ő sem alszik igazán születése óta hajnal és reggel között, mindig nyöszörög, fel-felébred, már nem bírom a kevés alvást. Köztünk talán jobban alszik, aztán reggel visszateszem, ha alszik. Remélem kinövi.

A védőnőd nem tud valamilyen okosságot mondani erre, vagy a gyerekorvosotok?

2010. máj. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
a napokban fogok kiproballni egy homeos szert .majd megirom hogy hatott-e.ma is negyed kettotol fent vagyunk.vedono javasolta hogy vigyem el idegorvoshoz kivizsgálni.remellem kinovi es nemlessz belle nagyobb problemaja.
2010. máj. 14. 08:07
 7/12 anonim ***** válasza:

az enyém is ilyen, így született.

-velem alszik mindig és nem adok neki semmit.

-visszanyomom az ágyba, szopizik és elalszik.(9hónapos)

2010. máj. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:

Ha születése óta csinálja, akkor én azt tartom valószínűnek, hogy "nem tanult meg aludni". A 40 perc tipikusan egy álom-ciklus. Elsőszülöttemnél én is beleestem a hibába, homeós bogyóztunk, ringattunk szakadatlan. Aztán a másodiknál már megtanultam, hogy ha ő magától nem tud megtanulni elaludni, nekem kell megtanítanom. Nekem a suttogós módszer (felvesz-letesz - Suttogó mindent megold) vált be a leginkább.

Ma a 9 hónaposom egyedül alszik el. Miután 7 hónaposan bevezettük a szilárd kajákat és hozzászokott, azóta már éjjel sem eszik, átalussza az éjszakát.

2010. máj. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
szombaton kiprobáltam a szirupot.nem mondhatom hogy nemsegitett semmit, mert annyit elertem vele hogy 40 perc utann nem kellkivennem az agybol.nehezen de visszaalszik.mar nem kel fel minden fel oraban.meddig lehet adni a kicsinek? ezt a suttogos modszert azert kiproballom. koszonom
2010. máj. 17. 08:00
 10/12 anonim ***** válasza:

az én babámnál az elején az volt a gond, hogy saját magát keltette fel mindig a saját izgésével-mozgásával, olyan 3 hós korig. az elalvás is nehezeb ment emiatt, járt állandóan a keze-lába. ptóbáltuk a bebugyolálást, hát rühellte, addig üvöltött és tekergett, míg ki nem szabadult belőle. a mai napig utálja, ha nem mozoghat valamije szabadon. aztán utána elkezdtek jönni a fogai, és beköszönt a mozgásfejlődés, ez is mind zavarta az alvását. a legrosszabb időszak olyan 7 hós korától 1 éves koráig volt, nem viccelek, volt hogy 20 percenként ébredt éjjel, ösze-vissza fogolódott, nyöszörgött...a cici valamelyest megnyugatta. mi próbáltuk a felvesz-leteszt is, meg homeós bogyókat is, de nem jött be semmi. aztán 1 éves korától elkezdett javulni, kijött egyszerre 8 foga, és utána kb. 13 hós korától olyan 15 hós koráig nagyon jól aludt, max. 1x vagy 2x ébredt, kapott cicit, és utána tovább aludt reggelig egy mukk nélkül...aztán megint elkezdtek jönni a fogai, most a szemfogai jönnek ezzel szenvedünk már 2 hónapja, meg lett egy csúnya viszketős ekcémája, ami már hálistennek múlik, de ezek miatt visszatértek a horror éjszakák. a lényeg: láttam, hogy ha semmi se zavarja, akkor igenis tud jól aludni. szóval én reménykedem, hogyha kijönnek a fogak, akkor megint jól fog aludni, magától. lévén, hogy más nem vált be...

beszéltem amúgy szakemberekkel az ügyben, és mind azt mondták, hogy vannak olyan babák, akiket jobban zavar a mozgásfejlődés meg a fogzás is, mert lassabban érik az idegrendszerük, és érzékenyebbek. ezt tudomásul kell venni, és túl kell vészelni a nem alvós időszakot. na most én már kivagyok mint a kutya, mióta megszületett, nem aludtam 3 órát se egybe, a napi adagom 5-6 óra, de már látom a fényt az algút végén. igaz, hogy messze van, de reményeim szerint egyer közeledik, és nem a vonat az! :))

kitartást mindenkinek, aki hasonló problémával küzd

17 hós kislány anyukája

2010. máj. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!