Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Régen hogyan használták...

Régen hogyan használták pelenkázásra a tetra pelust?

Figyelt kérdés
Én tetra pelenkákat hazsnálok mosható pelenkaként modern PUL külsőkkel. Édesanyám a minap nézte a téglalapba hajtott dupla tetrát, és azt mondta, hogy nagyon széles és vastag. Megmértem, a szélessége kb. 12 cm volt, de az anyag puha, a kétévesem simán összenyomja járás közben kényelmesre. arra a kérdésre, hogy annak idején anyukám hogyan használta a tetra pelust, nem tudott már válaszolni, nem emlékezett pontosan. Tudom, hogy volt az Ágnes betét, de azelőtt is pelenkáztak valahogyan. Konkrétan hogyan hajtogatták akkor a tetrát, hogy nem volt sem vastag, sem széles? Vagy az volt, csak erre sem emlékszik már jól anyukám?
2015. máj. 22. 00:25
 1/7 anonim ***** válasza:

neünk régen megmutatták hivatalosan, hát csak arra emlékszem, hogy tökre nem egyszerű, nem egy "téglalap" a dolog.

hátha valahol fent a neten..

2015. máj. 22. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

találta egy hajtogatási ódot, nem emléksze hogy ez lett e volna a hivatalos

[link]

2015. máj. 22. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem véletlenül kapta a tetra nevet...
2015. máj. 22. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

off

engem meg lepontoztak amikor ezt írtam, hogy ezért a tetra a neve..

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

2015. máj. 22. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
hát anyukám nem ilyen bonyolultan csinálta, csak lefelé néző háromszögbe hajtotta, a háromszög csúcsát fel a lábak között, elöl összefogta (lehet, hogy összetűzte, nem emlékszem) és rátette a gumibugyit. tesómnál csinálta, még emlékszem valamennyire.
2015. máj. 22. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A linkelt hajtogatási mód az ún. origami hajtás (külföldön), de olyan vékony a pelenka anyag a lábak között, hogy sokat pisilő babánál vagy óránként cserélni kell, vagy kiázik. Én akkor használtam, amikor még újszülött volt a fiam, két évesnél már nem jó. Régen végig ezt a hajtogatási módot használták volna?
2015. máj. 22. 09:28
 7/7 anonim ***** válasza:

igen, igen, 2-es, én is így hajtogattam vagy 30 valahány éve...csak az nem tetra volt, hanem flanell, kész pelenkát nem lehetett kapni, méterben vettük az anyagot és anyukám megvarrta...


de bevallom hősiesen, ugyancsak irigylem a mai anyukákat az eldobható pelenka miatt...

2015. máj. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!