Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg baj ha az én 7 hónapos...

Tényleg baj ha az én 7 hónapos kislányom nem tud ülni? Vélemények?

Figyelt kérdés
Magától még nem ült fel, és akkor sem tartja magát ha leültetem. Sokan mondják, erőltessem, gyakoroljam vele hogyan kell ülni. De nem szeretném ezt csinálni, úgy vagyok vele ha nem ül, akkor még nem érett rá .
2015. máj. 22. 14:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad ültetni és erőltetni. Semmit nem érsz el vele, csak sérülhet tőle a háta, gerince. Nem érett rá, jól mondod. A kisfiam előbb állt fel és utána ült le. Semmi baja nem lett, teljesen egészséges. 7 hósan ilyesmit nem kell tőle elvárnod!!! Aki ezt mondja, annak a szavára ne hallgass, nem akar jót vagy végtelenül tudatlan!
2015. máj. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Egyetértek veled, nem akarok semmit sem erőltetni, csak kiváncsi voltam mások véleményére.
2015. máj. 22. 14:30
 3/11 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló teljesen jól leírta az én véleményemet is, és örülök, hogy te is jól látod! Nekem az az ijesztő, hogy még mindig vannak, akik ilyen "jó" tanácsokat adnak.
2015. máj. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A lányunk elmúlt 10 hónapos, amikor mászásból kiült.
2015. máj. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem szabad erőltetni.

Amikor ő úgy érzi, hogy megérett rá, úgyis megpróbálja! :)

Nem értem azokat akik ilyet mondanak, hogy gyakorolja meg erőltesse valaki a babát az ülésre... Tönkremegy a gerince.

Nincs semmi okod aggódni, nem baj! :)

Lányom is 7 hós kora körül kezdte, hogy próbált oldara kiülni, a kezén támaszkodva. Utána 2 hét múlva már nagyon ügyesen ült támaszkodás nélkül is.

Minden baba más ütemben fejlődik.

2015. máj. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ez a jó hogy sokan vagyunk, akik így gondolkoznak :) Van ismerősöm, 2 héttel idősebb az ő lánya, mint az én lányom, és mikor betöltötte a 6 hónapot, már bicikli gyerekülésbe tették, és úgy vitték mindenhová :( Én még csak most cseréltem le a mózest sportrészre a babakocsin, de így sem ülő fokozatba van állítva .
2015. máj. 22. 14:43
 7/11 anonim ***** válasza:
az én fiam 7 hósan állt fel, rá 2-3 hétre tanult meg ülni. tehát egy cseppet sincs lemaradva a lányod. nyugi :)
2015. máj. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az én lányom 8,5 hónapos és még ő sem ül fel, majd felül ha kész rá. Teljes mértékben egyetértek veled. Nem is értem mire jó az erőltetés csak kárt okoz a babának. Nagy hülye aki ilyeneket mond.
2015. máj. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
10 hós a lányom, még nem ül. Pont tegnap voltam a gyerekorvosnál, azt mondta, még egy hónapot várjunk. Ha ültetem egyébként, akkor pár másodpercig megtartja magát, de 7 hónaposan még csak a kúszást tudta, 8 hónaposan elkezdett 4 kézláb rugózni, 9 hónaposan már pár lépést tudott mászni, illetve ülésbe tudta minimális segítséggel húzni magát. Most tehát 10 hós, nem ül még fel (viszont kezd felkapaszkodni, feltérdelni, szerintem előbb fog állni...) és a gyerekorvos szerint ez nem probléma, megnézte, hol tart, mit tud, azt mondta ha 11 hónaposan még nem ül, nem áll, akkor esetleg el lehet vinni gyógytornára. Szóval ne aggódj. Viszont azt is mondta határozottan a gyerekorvos, hogy semmi esetre se ültessem, semmit se erőltessek, csak amit magától csinál, az a jó. Direkt rá kérdeztem, tehetek e valamit érte, ő is (és anno az ortopédus is) azt mondta, hogy az egyetlen amit tehetek, hogy hagyom hogy magától tanuljon :)
2015. máj. 22. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

[link]

Ezt olvasd el:) Hátha segítséget nyújt:)

2015. máj. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!