Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nemsokára 6 hónapos babámmal...

Nemsokára 6 hónapos babámmal milyen programokat csinálhatok, hogy ne legyen minden nap ugyanolyan mint a többi?

Figyelt kérdés
2010. febr. 25. 17:24
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

5,5 hónapos a babám.Hétfőn kedden egyforma a napunk, szerdán reggeltől estig teóméknál vagyunk, csütörtökönként jön a sógornőm, pénteken a szüleim és tesómék, kéthetente vasárnap a férjem családjához megyünk.A barátnőm olyan kéthetente látogat meg minket, havonta együtt megyünk kozmetikushoz gyerekestől.Ez így megy mióta megvan.Most lesz változás, mert a sógornőm 38 hetes kismama, ha meglesz az unokaöcsém, mi fogunk menni, mert neki nincs jogsija.Alig várom a jó időt, bár így is szinte minden nap megyünk sétálni.

2010. febr. 25. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én plázázni is szoktam gyerekestül.
2010. febr. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mi járunk babaúszásra (heti egy), ringatóra (heti második), és a pasimmal táncolni, amikor az anyukám vigyáz a fiunkra (heti harmadik). Ezek a kötött programok, nagyon jól tagolják a hetet és jó kikapcsolódás. Emellett próbálok találkozni a barátaimmal, mióta jobb az idő, játszótérre megyünk és hintázunk (ha nem vizes semmi, akkor csak jól fel kell öltöztetnem és nagyon élvezi). Néha elmegyünk még úszni, vagy nagyszülőzünk.
2010. márc. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha fix programokat akarsz 1-1 napra, akkor a ringató, a babaúszás vagy a baba-mama torna, baba-mama klub lehet alternatíva, vagy találka a babás barátnőkkel, rokonokkal. Egyébként spontán elmehettek többet vagy másfele sétálni, ahogy jön a jó idő, néha kisebb kirándulásra. Én plázába nem vinnék gyereket, mert az neki sem nem egészséges, sem nem szórakoztató. Max. ha nem tudnám kire bízni és muszáj lenne konkrétan vmit megvenni.
2010. márc. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mi babatornára jártunk heti kétszer, vagyis ez egy baba-mama torna volt, és nekem is jót tett, hogy mozgok :) Tavasztól őszig minden hétvégén egyszer kirándulni is mentünk (ha az időjárás engedte), vettünk háti hordozót később, amikor már nagyobb volt a picur. Amíg ilyen kicsi volt, addig kenguruban vittük. A legtöbb ilyen kirándulásra egész nagy társasággal mentünk, barátokkal, testvérekkel, szüleimmel. Már alig várom, hogy megint lehessen menni :D
2010. márc. 6. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

De jó nektek, én üdülőtelepen lakom a két gyerekkel és még egy közért sincs csak úgy 3 km-re.

Halottfalva, komolyan.

Úgy képzeljétek, hogy másfél órás séta alatt általában kb. nulla emberrel találkozunk, és úgy 10 autó húz el mellettünk. A játszótéren 10ből 1szer vannak gyerekek...szóval inkább rójuk a köröket, kacsát etetünk, de már írtó unalmas.

Na erre senkinek nincs ötlete, ugye?

Ja és vonattal tudunk bárhova menni meg a két-három óránként közlekedő kisbusszal, és ez egy Pesthez közeli város része.

Kihalt, hihetetlen.

2010. márc. 7. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólóhóz.Itt sem jobb a helyzet.Kb 3 km re most csinálnak egy játszóteret a bolt még meszebb van.1 kocsink van amivel a férjem eljár dolgozni.A busz sem jár erre.Kimenni sem tudok nagyon mert olyan emelkedők(hegyek) vannak hogy kiköpöd a tüdődet amíg feltolod a gyereket.Punnyadás otthon,bent.Anyukám eljár heti 3 alkalommal 1-2 órára.Hétvégén ott alszik a gyerek a mamánál,ilyenkor egész nap szaladgálunk vásárolni,patika stb.Tiszta agyrém.Mondanom sem kell hogy beszélgetni sem lehet senkivel itt mert a szomszédok 70-80 és a halálközt vannak.Kismama ismerős 20 km.re.Na ehez mit szóltok.Elég színesen telnek a napjaim.Ja pánikbeteg is vagyok.Ez a való világ.
2010. márc. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!