Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 15-16 hós baba már megérti,...

15-16 hós baba már megérti, amit mondok neki?

Figyelt kérdés

A ciciről szeretném leszoktatni, és annyi helyen olvasom, hogy magyarázzam el neki, " most nincs cici, mert megromlott a tejcsi stb..." Próbáltam már, de csak ordított és követelte a cicit...

Sok mindent megért, pl: " hozd ide a szanfit,vegyük föl."


2015. máj. 23. 21:14
 1/6 anonim ***** válasza:
51%
1 ne hazudj, mert azt tudja, hogy nem "romlik " meg. Ilyen butaságot nem kell mondani. Elé teszed a finom ételt: "Ez az ebéd nincs más ". Majd ha éhes lesz, megeszi, lehet hogy kimarad egy étkezés, de nem fog éhen veszni. Fokozatosan és határozottan hagyjál ki egy-egy etetést. Utoljára a reggelit.
2015. máj. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én lányom is ennyi idős, rengeteg mindent megért, de ezt még tuti nem értené, ha bármilyen kontextusban előkerül a cici szó, már megy is a cicizős helyünkre és mutogat, hogy üljek le. Szerintem ha annyit mondasz, hogy most nincs, azt jobban megérti.
2015. máj. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha ragaszkodik hozzá, nem lesz egyszerű dolgod. Még igényli. Max. ritkítsd egy ideig.
2015. máj. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az én fiam 16 hónapos. Meglepő, de nagyon sok mindent megért. Viszont azt vettem észre, hogy ha meg is érti, azt, hogy "nem szabad", a mögöttes jelentést még nem fogja fel, vagyis, hogy miért nem lehet valamit megtenni. Te mondhatod neki, hogy nincs tejcsi, amit meg is érthet, mint szavakat, de a miért felfogására még képtelen. Ha ragaszkodik a cicihez, a szavak így nem érnek semmit.
2015. máj. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát, az elég nagy baromság, hogy megromlott a tejcsi!!!
2015. máj. 24. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

én is csak a neten olvastam, hogy miket kitalálnak, hogy a baba ne fogadja el.. :) Semmi kitartásom, szóval marad a cickó még egy darabig. :)

Köszönöm a válaszokat mindenkinek!

2015. máj. 24. 21:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!