Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ideális korkülönbség 2 gyerek...

Ideális korkülönbség 2 gyerek között?

Figyelt kérdés
Tapasztalatokat várnék elsősorban. Kinek miben könnyebb, nehezebb? (Nálunk úgy néz ki, hogy 3-4 év lesz a 2 gyerkőc között, bár kevesebbet szerettem volna)

2015. máj. 20. 14:42
 1/4 anonim ***** válasza:
64%

2 és alatta a gyerekeknek jobb, közelebb állnak egymáshoz, hasonló dolgokon mennek keresztül később, 3 év felett szerintem a szülőknek jobb, mert a nagy már több mindenben tud segíteni, jobban meg lehet vele beszélni a dolgokat.


Nálunk úgy jött ki, hogy 2 év lesz, mi még kevesebbet szerettünk volna, de így sikerült. Úgy érzem, hogy max. lesz egy-két nehéz évünk, de utána nekik talán jobb lesz, hogy nem áll közöttük nagy korkülönbség, akár együtt is eljárhatnak majd bulizni, hasonló lesz az élethelyzetük, remélem legalábbis.

2015. máj. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
64%

2,5 évet szerettünk volna. Szerencsére így is lett.

Nekünk nagyon bejött és egyszerűbb is az életünk, mintha korábban jött volna a tesó.

Idősebb testvérrel is egyszerűbb már, de ott azért nagy az életkori különbségek (pl. játékok terén, stb).


Férjem és a testvére, valamint a nővérem és köztem is 2,5 év van. Teljesen jól elvagyunk. :)

2015. máj. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 18 hónap lett, a kicsi már 1 éves, a nagy nemsokára 3 lesz, hát vért izzadok mert egész nap ölik egymást, veszekszenek, kizárólag ugyanaz a játék kell nekik mindig, pedig rengeteg játékuk van. Ha a nagy játszik valamivel, rögtön megy a kicsi hogy elvegye, és fordítva is ugyanez a helyzet. A nagy fellöki a kicsit, és álló nap csak azt hallgatom, hogy : Anya, anyaaaa, anyaaa... Nem tudok főzni, mert a kicsi a lábamba csimpaszkodik, a nagy rángat hogy vele játsszak. Nem alszanak egyszerre, a nagy ebéd után alszik, a kicsi egyszer délelőtt és egyszer délután, egy perc nyugtom sincs. Az udvarra nehéz őket kivinni, mert a nagy ki akar sajátítani, de amikor pl hintáztatnám akkor a kicsi elkezd kavicsot enni, nem tudok normálisan foglalkozni egyikkel sem. Egymással nem játszanak csak veszekszenek a játékokon. Állítólag (ÁLLÍTÓLAG) ez idővel jobb lesz, bár eddig azt hallgattam hogy ha a kicsi elkezd mászni, járni akkor jobb lesz, na eddig ez nem jött be. Ezek a nehézségek. Egyébként édesek, gyönyörűek, cukik, nagyon szeretem őket, de már számolom a másodperceket amikor tényleg jobb lesz. Persze addigra vissza kell mennem dolgozni... Állítólag minél kisebb a korkülönbség, annál jobb, de ha nincs segítsége valakinek és kifog 2 temperamentumos gyereket akkor nagyon fel kell kötni a gatyát.
2015. máj. 21. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, utolsónak külön a kimerítő (szó szerint :) ) tapasztalatokat! szívből kicsit sajnálom, hogy nálunk a 2. baba még várat magára, de valszeg fizikailag nem bírnék kettővel. ezzel vigasztalom magam :)
2015. máj. 23. 12:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!