Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hónapos baba nem akar/tud...

4 hónapos baba nem akar/tud aludni. Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés

A kislányom kb 2hete kezdte el, hogy miután éjjel a szokásos időben elalszik, alszik valamennyit aztán folyamatosan felébred. Ez azt jelenti hogy van amikor egy éjjel 7-8szor is, holott korábban csak 1szer max 2szer kelt enni. Most úgy veszem észre javarészt nem is enni kér, mert szopizni hol akar hol nem.S teljesen változó hogy miként ébred, van amikor könnyen visszaaltatható és van hogy teljesen vigasztalhatatlan. Időben is van hogy fenn van 10 percet de van hogy másfél-két órát szenved ő és én is mire alszik újra. S ha már látszik hogy nagyon álmos, akkor se lehet egykönnyen elaltatni, inkább üvölt és olyan mintha őrjöngene, kapálozva visít. Kérdeztem a védőnőt, annyit mondott hogy ez egy ilyen időszak, majd elmúlik, vagy hogy sok körülötte a feszültség. De már lassan én sem bírom, hogy 1-2 órákat alszom, félek hogy hogy tudok így normálisan figyelni rá. Nappal se nagyon alszik, nagy nehezen 1-2-3szor félórákat, de van hogy annyit sem. Korábban hasfájós volt, úgyhogy már arra is gondoltam nem-e az tért vissza valahogy... s mivel kb a hozzátáplálás megkezdésekor kezdődött ez el, már ezt is gondoltam okként. De úgy igazán nem tudom mi lehet ez, s én mit csinálhatnék, hogy jobb legyen, mert ez igy nem mehet sokáig.

Ha valaki volt hasonló helyzetben, vagy van ötlete mi az oka, kérem írjon.

Köszönöm.



2015. máj. 22. 07:56
 1/10 anonim ***** válasza:
Szia. Esetleg a foga növekedhet, de az is lehet, hogy még korai a pocakjának a hozzátáplálás. Mit adsz neki? Lehet meg van terhelve a pocak. Én is a hozzátáplálásra tippelek. Ha csak anyatejes a picid lehet várnod kellene még a hozzátáplálással, mert fél éves korra alakul ki megfelelően az emésztőrendszere. Én még átmozgatnám picit, simizni a pocakját lefele mozdulatokkal, térdét felhúzni. Forgatni. Kakija milyen? Lehet nehezen megy neki.Én ezeket tenném. Büfiztetés?
2015. máj. 22. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Szia. Köszi a választ. Fogra is gondoltam, de úgy különösebben nem tűnik úgy hogy az lenne. Hozzátáplálás tényleg nagyon gyanús, eddig az egyszerűbb bébiételeket alma-banán, sütőtök, meg reszelt almát, krumplipürét kapott. Egyik nap egy kicsit, másnap kicsit többet, szóval egyfélét két napig próbáltam. Kakija minden nap van, elég darabkás lett a pépektől. Szopizni most meg már nem nagyon akar,ha épp jó kedve van akkor sem, azt hiszem jobban tetszeni tetszettek neki a kanalas étkezések. Forgatom, tornáztatom is, s mivel nagyon mozgékony szó szerint ő is tornáztatja magát. Kapaszkodva felül, hemperegve közlekedik és mikor hasra fordul még pluszban (büfiztetésen kivül) büfizik is szinte mindig.

Azt hiszem megpróbálom hogy egy két napig csak szoptatom hátha kiderül attól van-e ez. Csak félek igy meg nem lesz elég neki a táplálék.

2015. máj. 22. 09:08
 3/10 anonim ***** válasza:

hogyan altatod? milyen a napi rendje?


ebben az időszakban kicsit tartalmasabbá kell tenni a napjukat, már kinőnek a napi 16-18 óra alvásból, le kell őket fárasztani nagyon :) és fontos, hogy megtanítsd a visszaalvásra. ez úgy a legegyszerűbb, ha ujjszopós, vagy cumis.

2015. máj. 22. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok. A pocak lesz, írtad, hogy darabkás a kakija. A darabkás kaki székrekedésre utal.Banánt hagyd ki egyenlőre, ezzel mi is megjártuk. Azt később érdemes. Nálunk is volt ettől pocakfájás. Az én lányom is nagyon szépen ette. De még korai. Kis gyomruknak sok. Ebben az időszakban az almát ajánlják inkább. Szerintem kérd ki a gyermekorvos vagy a védőnő pontos tanácsát a hozzátáplálással kapcsolatban. Szerintem, de ez csak az én véleményem ha kevés a tejed akkor inkább tápszerrel pótold eleinte amíg meg nem erősödik a pici gyomra és kevés gyümit vagy főzeléket. Az nem terheli meg. Igazából még nagyon sokáig szükségük van a tejalapú étkezésre. Enyém 8 hónapos sajnos 4 hós korára betegség miatt elapadt a tejem és tápszerrel folytattam és gyümit próbáltam bevezetni, majd főzeléket. Kell idő amíg a pocijuk befogadja. Hagyni kell neki időt.
2015. máj. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hát igény szerint szoptatom úgyhogy a napirendjében nem minden pont biztos, legalábbis az evések nem. Mielőtt ez a nem alvás elkezdődött, általában 7-fél8 körül kelt, evett, 10 fele aludt egy félórát aztán séta,posta, bolt,ahova épp menni kell, dél-egy óra fele egy másfelet aludt még kinn a teraszon babakocsiban (kivéve rossz időben)meg még délután is egy félórát kb. Amikor megéhezett azt jelezte és evett, fennmaradó időben játszószőnyegezett, vagy játszottam én vele, "beszélgettünk". Este 7-fél 8 fele fürdés, apával is szokott játszani kicsit, és mindig 9 ora fele szopi fél tizre alszik. Ez még most is megvan. Fél 10kor elalszik, csak most már hamar ébred utána. Volt hogy már a cicin elaludt, volt hogy dudoltam neki és ringattam. Most már csak a cicin alszik el, ringatni nem hagyja magát. Amúgy a hozzátáplálos evést, azt 11 fél 12 fele szoktam neki adni.
2015. máj. 22. 09:29
 6/10 A kérdező kommentje:
ja és cumit nem fogadja el, ha az ujját próbálja szopizni ahelyett meg az ökle megy, s még ugy is öklendezik. Egy fogantyús cumisüvegen szokott néha cumizni (üres), azt fogja aztán szájába dugja ha gondol egyet.
2015. máj. 22. 09:31
 7/10 A kérdező kommentje:

Kedves első. Én is pocakra gyanakszom egyre jobban. Tejem szerintem még lenne böven, de sajnos nemigen akarja, elfordul töle, ha eröltetem annál jobban nem megy. S egy betegség nem miatt mennem kéne mindenféle vizsgálatra ami tej fejéssel és kiöntéssel járna (kontrasztos MR stb)előre fejni meg nem tudok sokat, ezért is mondta a gyerekorvos hogy kezdjem el fejni is meg hozzátáplálni is hogy akkorra legyen tej is de egyen már mást is. Egyébként a hozzátáplálás mikéntjére a védőnő annyit mondott, hogy 4hos bébiételek, meg ha én csinálok valamit krumpli egyen az alapja és kész. Nem volt sajnos nagy segítség. Szerintem kihagyunk pár napot aztán meglátjuk mi lesz ha sima almával újra kezdjük.

A kakija meg tényleg fura darabkás, de esküszöm néha ugy látom mintha kemény kis morzsák lennének benne, akkor lehet minden ezért van? Nem kéne szegénykémnek még ennie? :(

2015. máj. 22. 09:37
 8/10 A kérdező kommentje:
amugy vidám, nem adja jelét a pocifájásnak mint régebben. most is itt van mellettem és ha szolok hozzá már vigyorog is
2015. máj. 22. 09:40
 9/10 anonim ***** válasza:

ha a probléma csak átmeneti, akkor a széklete vagy a foga lesz a gond.

a napirendet azért kérdeztem, mert a babák többségének ebben a korban már elromlik az alvása, több foglalkozást igényelnek. A napirend nagyon hasznos - az igényszerinti szoptatásról lassan áttérhettek majd a 3 óránkéntira - ez nem azt jelenti, hogy éhezzen, természetesen etesd meg, ha éhes. Hanem úgy értem, ha elkezdesz fix időpontokat kialakítani (és akkor is mellre tenni ugyanabban az időpontban, ha esetleg még nem jelezte hogy éhes) akkor előbb utóbb a szervezete átáll majd ezekre az időpontokra, tehát tudni fogja mikor van az evés idő, mikor kell megtömni a pocakot :) ez nagyon hasznos hosszútávon, elkerülheted vele hogy cicifüggő legyen, vagy hogy olyan helyzetekben is a cicivel nyugtassa magát, amikor annak lenne más módja is.

ha megvannak a körülbelüli evés időpontok 2,5-3,5 óránként, akkor ahhoz már tudod alakítani a napirendet. A babáknak erre szükségük van, bárki bármit mond, ha te elkezdesz mindennap 2-től 3-ig szunyókálni, rövidesen megszokod, és akkor is fáradt leszek 2-kor, ha egyébként nem lennél az. Magyarán amihez szoktatod őket, azt szokja meg a szervezete. Persze időről időre átalakul majd a napirend, egy idő után elhagyja a délelőtti alvást, vagy ha már déli meleg jön, nyilván a sétát estére kell időzíteni, de akkor is minél inkább ragaszkodsz a napirendhez, annál nyugodtabb, kiegyensúlyozottabb lesz a baba. Próbáld ki, és a cumi mindig legyen a keze ügyében, előbb utóbb elfogja fogadni.

Ha hosszútávon nem alszik éjjel, ilyen sokszor kel, az nagyon egészségtelen számára, számodra is, a kapcsolatotokra is rámehet, arra az esetre mégis az a legjobb, ha vagy az ujjával, vagy a cumijával megtanítod elaludni. De talán önmagában a tartalmas napirend szerinti élet is elegendő lesz. Legyen minél többet levegőn.

2015. máj. 22. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Kipróbáltam hogy pár napig nem adtam pépet, s második pépmentes napra helyre is jött az alvása. Úgyhogy biztos ez okozta. Pihenünk még pár napig aztán szép lassan megpróbáljuk újra, szerencsére van időnk és elég a tej. Azt hiszem nagyon érzékeny lehet a pocakja, de kár csodálkoznom, az enyém is mindig az volt, úgy látszik a rossz gyomor is örökölhető valamilyen szinten. :(
2015. máj. 25. 12:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!