Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van egy 3 hónapos gyönyörű...

Van egy 3 hónapos gyönyörű kisfiunk. Amióta megszületett 180 fokot fordult a kapcsolatunk a párommal. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nagyon el vagyok keseredve. Azóta ordítozik velem, mindenért én vagyok a hibás, nem viseli el, ha sír a kicsi, inkább felhangosítja a tv-t, minthogy oda adja neki a cumit vagy felvegye ölbe, rá sem néz. Szerinte csak hisztizik a baba és hagyjam már a francba is sírni(megjegyzem egész nap összesen sír egy órát és nagyon jó baba) Minden nap veszekszünk és tehetetlen vagyok. Van egy nagylánya előző házasságából, na azzal viszont állandóan simisimi, meg puszi, meg apuci kislánya ...stb. Tudom, hogy lányos apa, mert mondta már régen, de ez már mindíg így lesz? Igyekszem mindenhez jópofát vágni de már nem megy. Nem vagyunk házasok. Soha nem is akart elvenni, viszont a babát tényleg akarta, mert sok vetélés után sikerült szülnöm, és ős is szenvedett. Úgy érzem, hogy csak magamnak szültem. Hagyjam el? És a kicsi? Soha életemben nem voltam még ilyen boldogtalan..... :(
2008. aug. 30. 21:21
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Még valami. Kezdettől fogva nincs segítségem. Egyedül csinálok mindent. N api 2-3 órát alszom és vezetem a háztartást is. Mosás, vasalás, takarítás... A párom viszont épp a minap mondta a testvérének, hogy ő robotol, én meg csak itthon lazsálok. Azt hittem, hogy felrobbanok.
2008. aug. 30. 21:30
 2/11 anonim ***** válasza:
68%

Oh, de sajnállak! Nem lehet, hogy ezt csak most érzed így? Nincsenek boldog pillanatok a kapcsolatotokban és nem lehet, hogy neki valami problémája van? Mindegy.. Igazából nem vagy egyedül, sokan vagyunk, akik szülés után így éreznek és ezek a körülmények vannak otthon. Többek között sokszor érzem én is uezt, mint amit te leírtál, hogy olyan egyedül vagyok és olyan boldogtalan, egyedül a gyönyörűségem vigasztal! Sokszor én is már el akartam költözni, válni, de olyan pici a baba és miatta mindig visszajövök. A férjem igazából nem rossz ember, csak vannak napjai, amivel kikészít, és olyan tulajdonságai vannak..jobban mondva hiányoznak, amik apai kötelességeinek ellátásához szükség lenne. Így én is kevés segítséget kapok, sokminden rámhárul a háztartásban és szintén sokszor nincs elismerés a munkámért. Mert nem tudják, hogy a baba akár 24 órát is igényelhet..és nem tudják, hogy minden percben változhat a baba kedve, így a félbemaradt munkánk félbemarad, mert első a gyerek..

A te problémádra ill a közös problémánkra visszatérve, tudom ez nem vigasztal, hogy nem vagy egyedül, de próbálj meg kicsit lazítani! A kisfiadnak mindkettőtökre szüksége van, legfőképp az otthoni nyugalomra. Ha felhangosítja a tévét, mondd el neki, hogy a pici babátoknak most fájdalma van, kéred szépen halkítsa le, és segítsetek enyhíteni a kisfiú bánatán. Mondd el neki, hogy mindig úgy érezzen, ha ő lenne a helyében, milyen lenne. Mit szólna a párod ahhoz, hogyha te úgy enyhítenél a problémáján, hogy felhangosítod a tévét.. Ő hogy érezne? Hát képzelje el, hogy érezhet az a gyermek.. Kicsit féltékeny is vagy a lányára, úgy érzem. Ismerős szitu, de ne tedd. Nem lesz mindig így, a férfiaknak még nehéz elfogadni a pici babát alig várják hogy focizzanak, hogy autózzanak..nem holmi sírást hallgassanak. Sajnos mindegyik pasi ilyen :( Ne hagyd el a párod, csak akkor, ha ő is uígy érez, és ő is jobbnak látja a válást. Akkor tényleg nincs mit tenni és ettől függetlenül lehetsz te és a kifiad is még nagyon-nagyon boldog! De ha meg tudjátok beszélni ezt a problémádat és ő is tud változtatni dolgokon, akkor szeressétek meg egy kicsit egymást :) Azonnal kisüt a nap! sok boldogságot!!!

2008. aug. 30. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
53%
Szia.Én nem tudom azt írni,hogy megértelek,mert nekem segítségem is van,meg az Apuka is rendes.Viszont nem értem a párodat,az ő lányával is így viselkedett,amikor pici volt?Az én Férjemnek is van már egy lánya,de remélem nem fogja jobban szeretni,mint a közös Kisfiunkat.Szerintem jogosan vagy felháborodva emiatt,és ez nem féltékenység.Csoda,hogy eddig jópofát tudtál vágni mindenhez.Le kellene ülnöd beszélni a pároddal.Ez így nem mehet tovább,a picinek nem erre van szüksége!!!És persze Neked sem.Becsüllek a kitartásodért,és remélem hamar változik majd a helyzet.A picurkának pedig adjál meg minden szeretetet,mert ők azok,akik igazán MINDENT megérdemelnek.Kitartás!!!Egy 10 hetes Csöppség anyukája
2008. aug. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Annak ellenére hogy még csak hasonló helyzetben sem voltam, mert nagyon rendes a férjem, nagyon együtt érzek veled és sajnállak. Nekem sincs segítségem és nem is volt, mert nincs senkim a férjemen és a 4 hónapos kislányomon kívül, de az én férjem mindenben segít itthon, ellátja a gyermekünket, sőt mivel én négy hétig felkelni sem bírtam így még éjjel is ő kelt fel és hozta nekem oda a kisbabánkat hogy meg tudjam szoptatni. A házimunkát is ő látta el és még főzött is rám, tehát szerencsés vagyok. A házimunkába pedig a szülés előtt is rendszeresen besegített, kivéve a főzést, vasalást. De! Amit leírtál az vérlázító és felháborító. Ezért azt tanácsolom, hogy amennyiben intelligens párod van (amit kétlek a leírtak alapján), akkor üljetek le és beszéljétek meg, hogy kinek mi a problémája a kapcsolatotokban. A gyeremeketeket ketten vállaltátok, és nem a középkorban élünk, hogy ne kéne kivennie a gyerek nevelésből a részét, illetve téged is kímélhetne néha napján. Biztosan dolgozik a párod és elfárad, de te is "dolgozol" jóértelemben véve, és a gyermeknevelés állandó 24 órát igénylő feladat. Az első csemetéhez való viszonya is fura számomra, de az tény, hogy a pasik tisztelet a kivételnek, nem igen tudnak mit kezdeni egy újszülöttel. Ezért aztán nem is alakul ki olyan szoros kapcsolat sok apa és gyermeke között. Tehát szerintem sok mindent kéne mérlegelnie illetve elgondolkodnia a jövőn. Minden tiszteletem a tiéd, hogy ennyi ideig tűrted ezt a megalázó helyzetet. Ha én a helyedben lennék, minden képpen szorgalmaznám a konfliktusok őszinte megbeszélését. És mivel egy kapcsolathoz két ember kell, ezért ketten is lehet elrontani. Vagyis biztosan vannak dolgok amikre neked is jobban kéne figyelni, de ezek gondolom elenyészőek. Ha azonban rövid időn belül nem látod, hogy a párod igyekszik változtatni a viselkedésén, én elgondolkodnék a további együttélésen. Csak a baba miatt nem szabad együtt élni valakivel, aki nem társ. Most vagy fiatal, és a gyeremekednek is nyugodt háttére és kiegyensúlyozott édesanyára van szüksége. Ha pedig a párod nem tudja számotokra biztosítani a megfelelő körülményeket, akkor alkalmatlan mind az együtt élésre, mind pedig az apaságra. Sok sikert, boldogságot, türelmet és kitartást kívánok neked: 4 hónapos kislány édesanyja
2008. aug. 30. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
54%

Nagyon sajnállak, bár ezzel nem sokra mész.

Az igaz, hogy az első időben az emberlánya sokszor érez ilyet, ha van alapja, ha nincs (bizony engem is kapott el a sírás a mérhetetlen tehetetlenség és egyedüllét érzése miatt).

MIndig azt olvasom, hogy türelmesnek kell lenni a férfiakkal mert ez nekik nehéz időszak. Nekik?! (talán nekik is) Az, hogy erről mit gondolok-nem ide való...


Előttem már írták, próbáld vele megbeszélni, kérdezd meg miért ilyen - v. először gondold át, tényleg ennyire sötét a helyzet, valóban ennyire passzív, nem segít, nem törődik...?, ha igen, akkor beszélgessetek erről. Már ha ez működik közöttetek.

De van egy olyan érzésem, hogy Te még nem említetted meg neki ezeket a dolgokat. Nem kell mindig mindenhez jópofát vágni, igenis Te is lehetsz fáradt, neked is fájhat ez az, neked is szükséged van egy kis kikapcsra. Ő is játszon egy cseppet a fiával, fürdesse, etesse meg-vezesd rá, kérd meg segítsen ezekben a dolgokban, mert fáradt vagy..v. más dolgod van, mi lenne ha Ő öltöztetné, hogy Te még gyorsan el tudj mosogatni...


Ha nem megy, hát várhatod a focizós korszakot-hátha akkor javul a helyzet...


Egyébként szerintem csak a fáradtság miatt látod ennyire sötéten az életet-ez ismerős:(, a 3 órás alvás nagyon kevés. Én is 2 hónapig csak ennyit aludtam, sőt volt olyan éjjel, hogy csak 45 percet:(

Másnap én is majdnem költöztem....


Ne add fel, legyél Te az okosabb.

Ha szerette volna Ő is a babát (és feltételezem, hogy tudta fia lesz) akkor nincs nagy baj. Reméljük, én szorítok.



"Sajnos mindegyik pasi ilyen :(" írta az első válaszoló)

Ez nem igaz, szerencsére!


Az én párom minta apuka, most is szalad, mert felébredt a kislányunk, megcsinálja neki a tápszert, megeteti, aztán ha kell még álomba ringatja (lánykám is 3 hónapos).

És ez így megy minden nap, Ő fürdeti (addigra szigorúan hazaér, 1x nem tudott itt lenni a 3 hónap alatt, bevallom én zokon vettem), eteti, pelenkázza, játszik vele, nem hagyja sírni (pedig az elején Ő is mondta, hogy az is kell-mostmár Ő az aki először felkapja) és nem utolsó sorban ha elmegy mellette mindig jut egy puszi, becézgetés..

2008. aug. 31. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Való igaz, ha már nem értitek meg egymást, nem tudjátok a gondokat megbeszélni...akkor egy baba sem tud Titeket együtt tartani.

Nem is hiszem, hogy értelmes dolog lenne úgy együtt maradni, hogy csak szenvedés van emiatt.

Tény és való, a babának kell anyu és apu is. De ha nem megy együtt jobb külön.


A rossz otthoni légkör -szerintem- többet árt, mintha külön lennétek. És csak Te nevelnéd a babádat.


Ha úgy gondolod, hogy már más nem segít, már nem változik meg semmi, nem tudjátok megbeszélni a dolgokat..., és megteheted, költözz el (szerintem ez legyen a legutolsó-előtte 1-2 próbát megér a kapcsolat rendezése).


Én azt mondom, nem szabad mártírként élni, főleg nem ha van egy babád. Ha nem becsül meg a párod (már pedig a mondottakból nekem úgy tűnik-bár lehet, hogy csak rossz napja volt) akkor veszett fejsze nyele.

Felőrölnek a mindennapok és végén nem marad csak egy "roncs".


Ha én Te volnék, és a beszélgetés nem járna sikerrel-elkötöznék (persze, kérdés, hogy akkor boldog lennék e....).

2008. aug. 31. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Fenyegesd meg, hogy holnap elköltözöl a gyerekkel együtt, kamuzz, hogy már kinéztél egy albit, vagy hazaköltözöl a szülőkhöz! Mondd el, hogy boldogtalan vagy, hogy megváltozott, és őt hibáztasd! Nem foglalkozik a gyerekkel, szerinted nem is szereti...stb. Nekem bevált, 1 órán belül, már puncsolt is, megbeszéltük a dolgainkat, szeret minket, és azóta rendben minden.

11 hetes anyuka

2008. aug. 31. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Kedvesek vagytok. Sajnos nem tudjuk megbeszélni a problémákat, mert az válasza, hogy "ha nem tetszik, el lehet meni, de a baba marad"! Reggel héttől délután egyig dolgozik. Szóval nem abban fárad el. A másik gyerekével álítólag nem volt ilyen, hanem mindent ő csinált. Szóval marad a tehetetlenség...
2008. aug. 31. 10:16
 9/11 anonim ***** válasza:
szegény..akkor passz.. vagy tudod mit, menj a szüleidhez akkor és majd a bíróság úgyis neked ítéli a kisfiút! Huuu, rossz helyzet, sajnálom!
2008. aug. 31. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Végigolvastam a kérdés és a válaszokat és nem akartam beleszólni, elmondták mások az én véleményemet is. De az utolsó komment kiverte a biztosítékot! Mi az, hogy mehetsz, de a baba marad? Na, itt közölném vele, hogy ha én megyek, jön a baba is és ez akkor is így lesz, ha ő a feje tetejére áll és körbetáncolja a lakást! Szóval vagy változtat a hozzáállásán, vagy inthet búcsút MINDKETTŐNKNEK! Bocsánat, ha durva voltam, de ez engem nagyon felháborít! (Ha én megyek, neki nincs joga a babát visszatartani, mert én vagyok az anyja. Ebben a korban még a bíróság sem látná másként, legfeljebb akkor, ha drogoznék vagy alkoholizálnék.) Tény, hogy ő az apja, de ez nem csak jogokkal jár, hanem kötelességekkel is!

Adj neki ultimátumot és ne hagyd magad megfélemlíteni, ragaszkodj hozzá, hogy a babával együtt mentek, ha nem változik a helyzet. És ha menni akarsz, akkor nem kéred tőle a babát (miért is kérnéd?), hanem fogod és viszed! Ha látja, hogy bármit mond, Te a sarkadra állsz és kiállsz magadért, akkor talán megijed egy kicsit.

2008. aug. 31. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!