Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Holnap lesz 4 hónapos az...

Holnap lesz 4 hónapos az anyatejes babám. Elkezdeném a hozzátáplálást. Ti mivel kezdtétek? És hogy készítettétek el?

Figyelt kérdés
Holnap lesz 4 hónapos az anyatejes babám.Elkezdeném a hozzátáplálást.Ti mivel kezdtétek?És hogy készítettétek el?
2010. ápr. 7. 08:27
 1/10 anonim ***** válasza:
76%

Nem kötözködöm, de megkérdezném, hogy miért akarsz hozzátáplálni? Orvosi tanács? Kevés a tejcsid?

Csak azért, mert én ugyan elég korán hozzátápláltam a kisfiamat, de mi tápszeresek voltunk kezdettől fogva. Ha van tejed, akkor én még biztosan várnék legalább egy hónapot, és örülnék, ha tudnék szoptatni. :) Sajnos nekem nem volt ilyen szerencsém. :( B.

2010. ápr. 7. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
17%

Szia!

Mi már 4 hónap+1 hetesek vagyunk.:)Almával kezdtem,a héten pedig sárgarépát kap,őszibarackkal felváltva,mert a répa nem mehet minden nap,mert besárgul.Szerintem kezd gyümölccsel mindenképp,mert azok savanyúbbak.A répát már én meg is bántam,mert azt szó szerint falja,mivel édesebb,és tegnap az őszibarackra csak fintorgott.Össze kellett kevernem a répával és úgy benyammogta.

Egyébként mehet az alma,banán,körte,őszibarack,szilva,meggy,sütőtök,sárgarépa így kezdésnek.Én üveges bébiételeket vettem(csak jó minőségűt),ugyan nem fogy el a 3 nap alatt,amíg lehet tárolni,de a maradékot én megeszem.Ez legalább ellenőrzött,a piacon vett meg ki tudja mivel kezelt.Ha Te is üvegeset veszel,nagyon nézd meg,hogy ne legyen benne cukor,és só.

2010. ápr. 7. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%
anyatejes babákat fél éves koruktól szokták hozzátáplálni, hacsak nem csökken drasztikusan a tejed, vagy nem fogy a pici, akkor is általában orvosi utasításraha van elég tejed és szépen fejlődik, örülj, hogy nem kell még mást adnod neki.
2010. ápr. 7. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
30%
8:42-es vagyok,mi is anyatejesek vagyunk,és van elég tejcsi.Én is úgy tudtam ezt a hozzátáplálósdit,mint mindenki más.Tápszeres babánál 4 hónaposan,anyatejesnél 6 hónaposan.Nekünk a védőnéni tanácsolta,hogyha szeretném,hogy a gyerek mindent megegyen jobb ha időben elkezdem a hozzátáplálást.Nálunk a családban van gyermekorvos,aki szintén megerősített ebben.Nagyon meglepődtem,mert én is "előírás szerint" 6 hónapos korától akartam elkezdeni.
2010. ápr. 7. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
58%

Szia!

Én sem kötekedni szeretnék,csak elmesélek vmit!

Barátnőm (két akkora lánya van mint én) Az egyik lányát tudta sokáig szpotatni,és semmi baja... a másik lányát betegség miatt alig és szegény szinte mindenre allergiás!

Én ugyanígy engem Anya 2 hónapig tudott csak és én is allergiás vagyok a tejre, a fémre, az olajos magvakra!

Én eldöntöttem ha tehetem 5,5-6 hós koráig nem adok neki semmit tejcsin kívül!4 hós és hál isten eddig minden rendben!

Viszont én megtanítottam már kanállal enni, Teát meg homeós bogyót szokott úgy kapni minden nap többször!És már 2 foga is van!

Ez csak egy vélemény!Csak én nagyon sokmindenkitől hallottam h utána nem kellett neki a cici!mondjuk barátnőm 6 hósan kezdte a hozzátápit és egy hét után a fia nem szopott többet!Én ilyet csak azóta hallottam ,de emiatt is addig csak szopi..

Nagyon boldog babázást!

2010. ápr. 7. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

8:42-es vagyok ismét.:)

Azt mondjuk nem írtam,hogy természetesen szopi után kap 1-2 kanállal desszertként,naponta egyszer!

2010. ápr. 7. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is várnék még vele egy hónapot (vártam is),de ha el akarod kezdeni,akkor semmiképp ne körtével kezdd,mint ahogy írta valaki.Amúgy is fájhat a pocija,hát még a körtétől.Szerintem maradj az almánál.A hogyanról meg kérdezd a védőnődet,vagy írd be a keresőbe a hozzátáplálá-t és kidob egy csomó ilyen kérdést.
2010. ápr. 7. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
a sárgarépátol sárgul a baba ...hm ilyet se hallottam még.... én is szoptatok most 5 hós a babám én csak kóstolgatok vele húslevesből sárgarépa,reszelt alma,burgonya,!
2010. ápr. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is 6 hónapos koráig csak szopizott, akkor kezdtük a kóstoltatást barack, alma, sárgarépapürével. Hónapokig csak minimális mennyiséget evett bármiből, csak szopizni akart. Most 12,5 hónapos már szinte mindent eszik, de még naponta szopizik:))) És még soha nem volt beteg, nem allergiás, és gyönyörű :))) Szóval szerintem NE siesd el!
2010. ápr. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Akkor még maradok az anyatejnél legalább 6 hónapos koráig.

Elég sok tejem van már így is 8 kg a kisfiam.

2010. ápr. 7. 11:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!