Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan legyek türelmesebb a...

Hogyan legyek türelmesebb a babám fejlődésével kapcsolatban?

Figyelt kérdés
A kisfiam 4,5 hónapos, még csak oldalra fordul, át nem fordul egyik irányba sem. Tudom nincs ezzel baj, de mégis olyan türelmetlennek érzem magam vele szemben. Minden nap úgy ébredek, hogy hátha ma történik valami, de nem és így nagyon nehéz megélni minden napot. Egyébként teljesen egészséges szépen fejlődő baba, semmi gond vele. Alapvetően türelmetlen típusú ember vagyok sajnos, ezt tudom, de így most ez nagyon nehéz mert tudom, hogy az ő fejlődését nem befolyásolhatom, türelmesnek kellene lennem és jön majd minden a maga idejében (csak ezt olyan nehezen tudom kivárni). Tudtok tanácsolni valamit, hogy mit csináljak hogy ne ezen rágódjak egész nap, hogy mikor csinál már dolgokat?

2015. máj. 26. 13:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Próbálj meg azokra az apró kis dolgokra fókuszálni, amit már tud, amilyen új kis tudománya lesz napról napra. Figyeld a "beszédét", a z apróbb mozdulatait, a mosolyát. Hidd el, minden napra fog jutni egy kis csoda:).

Nekem a nagyobbik lányom fejlődésben nagyon lemaradt, így tudom, milyen érzés, de neked még okod sincs türelmetlennek lenni.

Ne aggódj, menjetek sétálni, játssz vele stb.

2015. máj. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
én a kúszással voltam így. mindenki állandóan azt kérdezte,kúszik-e már. azt vártam,mikor fog már kúszni. egyik nap még semmi hajlandóságot nem mutatott rá,másik nap meg már elkezdte :-) amíg a normálisnak mondható időn belül van,egyszerűen ki kell várni és kész. majd a maga kis tempójában csinál mindent
2015. máj. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
a fiam már 9 hós, lassan 10, ő kb 2hónapja "megállt" a látványos fejlődésben. forog-kúszik-mászik-feláll-kapaszkodva lépked-ül. de vannak nem olyan látványos dolgai, pl ma segített a szennyest válogatni :) behajolt a kosárba és egyesével adogatta a ruhákat. vagy egy hete ha tartom neki a markom és mondom hogy kérem akkor beleteszi azt ami a kezében van. vagy van egy kormánya arra rátesz egy csipeszt és tekeri, a csipesz leesik, visszateszi...stb. nem szembe tűnő dolgok mintha pl már egyedül lépkedne de nagyon aranyos. legyél türelmes, mutogass neki új játékokat, a fiam ebben a korban kapott egy nyomogatós, állathangokat kiadó, kis lapozgató játékot. nagyon jól el volt vele. vagy tarts fölé valami színeset, hátha követi a szemével, el akarja kapni...stb, mert attól hogy te nem látod ő folyamatosan fejlődik. csak épp agyilag nem fizikálisan.
2015. máj. 26. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!