Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van akinel este is megy a tv...

Van akinel este is megy a tv a baba mellett?

Figyelt kérdés
A zajhoz szeretnenk szoktatni a babot de mostmar6hetes lessz es jolenne ejszaka a tvt kinyomni de kinyomjuk es fenntis van ! Illetve szopi utan sokszor fennt leskelodik sirdogal mostansag aztan rajtam elalszik es leteszem ebren van.Mitol van vagy mitcsinaljak vele h aludjon?

2015. máj. 27. 03:37
 1/8 Wiky93 ***** válasza:
Sokat nem tudok segíteni..de az én babóm is sokat volt ébren, sírdogált, alig aludt el, majd kinövi csak ennyit tudok írni.. Nálunk azóta tűnt el ez a dolog mikor kezdett aludni sokat este, 5-6órát, utána meg nemsok idő múlva pedig már átaludja az éjszakát (3hós kora óta)
2015. máj. 27. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%

egy felnõttnek is borzasztó egészségtelen háttérzaj mellett aludni, egy csecsemõnek meg pláne...az elektroszmogról nem is beszélve. persze nem kell lábujjhegyen járni, de ha feleslegesen terhelitek az idegrendszerét olyan zajokkal, amiket nem tud értelmezni, nem csoda hogy nem tud aludni. a zajra történõ altatás amugy se jo taktika, 3-4 hét alatt kinövi és sehogy máshogy nem fog tudni elaludni.

az agynak szüksége van a kikapcsolásra, a babák idegrendszere még nagyon éretlen, csak úgy tudnak mély, minõségi alvást produkálni, ha kizárjátok a fény és hang ingereket, a legjobb ha kulon szobában, csendben és sötétben alszik. lehet hogy konnyen elalszik a tvre, de ez nem mély alvás, kulonben nem riadna fel ha kikapcsoljatok.

2015. máj. 27. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
44%
Nálunk simán be lehetett kapcsolni mellette a tv-t, ha elaludt és nem ébredt fel rá. Aztán olyan 6 hónapos volt,amikor viszont már igen. Onnantól kezdve minden zaj zavarni kezdte. Arra is felébredt éjszaka, ha megfordultunk az ágyba, így külön szobába költöztettük. Most 16 hónapos és nagyon szeret egyedül, nyugodtan aludni a teljesen sötét szobában.
2015. máj. 27. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
És mégis miért kellene állandó háttérzajhoz szoktatni egy hat hetes gyereket??? Te szeretsz így aludni? Nem is értem.
2015. máj. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Mondjuk mert tesoim is igycsinaltak es nemkellett suttogni soha a baba mellett mert megszokta a zajokat!Azert kerdeztem van e valaki hasonloan .Masreszt sokat van fennt ejjel en meg lessem a lampafenyt a csendbe mig szopik v barmi?;/
2015. máj. 27. 10:49
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Soha nem néztem tévét etetés közben. És mindig néma csendben, sötétben altattam, mert azt gondolom, az alváshoz ez kell. Ágyút lehet mellette ropogtatni, semmire nem ébred fel. Most sem, és kicsiként sem. Szerintem ez butaság, nagyon elrontod az alváshigiénéjét.
2015. máj. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Jah, hogy nektek kényelmes, mert nem kell suttogni...


De értsd már meg, ha baba nem tud pihenni zajban! Persze, hozzászokik, mindenhez hozzá lehet szokni. A penészszaghoz is akár, mégsem egészséges. Pedig milyen jól hangzik, hogy akkor már nem kell takarítani, mert megszokta a baba, elvan tök jól a penészes falak között is.

2015. máj. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
89%

a minosegi alvas nagyon fontos neki, mint irtam hatterzaj mellett az agya nem kapcsol ki, a tudatalatti dolgozik, ha meg 16 evesen majd tikkel, nem erted miert..

a mienk is zajokhoz szokott, ha ebren van egyutt porszivozunk, ha alszik, ugyanugy lehuzom a wct, vagy elmosogatok, pedig a szobaja mellett van a konyha. van ennek egy egeszseges formaja, nem kell a tvt nyomni, ne tanuld el a tesoid butasagat. a termeszetes zajokat erti a baba: a vizcsobogast, a femek hangjat, az ajto kilincset, de ha nyomatod a tvt azt nem erti, az agya forog, a baba nem pihen.

2015. máj. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!