Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki, hogyan pihent baba mellett?

Ki, hogyan pihent baba mellett?

Figyelt kérdés

3 hónapos a kislányunk de azóta alig pihentünk. Ugyan csak 1x 2x kel fel este de azért folyton "felébredeni" minden neszre nem pihentető. Nappal sem alszik csak félórákat, ahogy mondják 24 órás. Ez rendben is van.


Arra gondoltunk egy hétvégére (1 este) oda adnánk a babát a nagyszülőknek (sajnos már nem cicizik így kivitelezhető) akiknél keveset van, így kicsit őket is szokja, örülnek is neki, és nekünk is van 1-2 napunk és egy éjszakánk pihenni, kikapcsolódni...


Azt gondolom ez a gyereknek is jó egyrészt mert a nagyszüleivel (és a feleságem 3 ott lakó testvérével) is eltölt némi időt, másrészt kipihenve nekünk is több türelmünk lesz ismét hozzá.


Volt-e már valakinek ilyesmi? Ki hogyan oldotta meg?


Kérem a lehurrogó, pofátlankodó, személyeskedő megjegyzéseket tartsa meg magának mindenki (elég ciki, hogy nagyon sok kérdés végén látom ezt a sort itt a GYK-n :( )



2015. ápr. 21. 09:15
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
14%
Szerintem ezzel szinte mindenki így van, bár én nem adtam le senkinek, hogy pihenjek, a férjemet hagytam pihenni, hisz ő dolgozott. Ráadásul itt volt a 2 éves is, aki nappal teljes mértékben igényelt. Ez egy ilyen időszak. De ha leakarjátok mamának adni, hát rajta, rosszat nem cisnáltok, én biztos nem adtam volna le sose, annál jobban ragaszkodunk.
2015. ápr. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
51%
Márpedig elég érdekes gondolat. A gyereket ti vállaltátok. Nekem is van 3, de eszembe sem jutott soha 3 hónaposan leadni őket, pedig anyuval egy utcában lakunk. Megoldottuk a férjemmel.
2015. ápr. 21. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
33%
Hát ha úgy érzed, hogy szükséged van ennyi pihire, akkor tessék "leadni". A magad igényiet, szükségét vedd figyelembe, ne azt, hogy itt mindenki milyen remek anya.
2015. ápr. 21. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
30%
Én a nagyobbat pár órára hagytam a nagyszülőknél, de nem tudtam kikapcsolódni, mindig ő járt a fejemben és ez a normális. Nem aggódtam, jó helyen volt, mégis..most éppen alszik, eszik stb. Ez bele van ivódva az ember lányába. Miért nem viszitek el a babát magatokkal?:) A múltkor a férjem elvitte a nagyobbik fiamat sétálni, hát akkor is csak azon járt az eszem, hogy mi van vele/velük...nem hívogattam, de sokkal nyugodtabban végzem a házimunkát, ha itt van, és szórakoztatni kell közben, mint amikor elvitte..szóval..a feleséged is egyetért? ha igen, akkor persze, nem ártotok neki ezzel.
2015. ápr. 21. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
20%
bocs, a kisebbik fiamat vitte sétálni.:)
2015. ápr. 21. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
65%
Aludtam amikor ő aludt, ha nagyon fáradt volta magam mellé fektettem az ágyra, ő nézelődött én feküdtem, már ez is pihenés. Sosem cipelgettem a seggét csak mert fent van. Biztos nem passzolnék le egy 3 hónapos de egy nagyobbat se. Számomra fura gondolat.... de hát ti tudjátok, ti gyereketek.
2015. ápr. 21. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
43%
ez ilyen. hagyd minél többet a nagyszülőkkel...én nem tettem, és 9 hónapos koráig nem is maradt meg mással...jobb ha szoktatjátok, főleg ha nem cicizik, ebben nincs semmi kivetni való, hogy néha kivesztek egy szabad estét. Jó a házasságnak, jó a nagyszülőknek, jó a babának is, mert neki szüksége van arra hogy minél több inger érje.
2015. ápr. 21. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
40%
3 hónapos, de már fogytán a türelem? Mi lesz, ha fogzik, hisztizik, dacol majd? Örüljetek neki, hogy nem egy kólikás babátok van pl...
2015. ápr. 21. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
16%

A picinek,lefekvés előtt citromfű tea,magamnak pedig szilikonos füldugó.


34/N

2015. ápr. 21. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
20%
A 3 hónaposnak aztán nagyon nincs szüksége erre:))
2015. ápr. 21. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!