Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor végeztek házimunkát? A...

Mikor végeztek házimunkát? A babátokkal együtt vagy amikor alszik?

Figyelt kérdés
Lehet önző dolog, de én amikor alszik, akkor én is szeretek szusszanni egyet. Vele együtt lepihenni, vagy olvasni, vagy megnézni egy filmet. Egyedül vasalni szoktam ilyenkor, mert ugye azt vele/mellette nem lehet. Amikor ébren van, akkor együtt csinálunk mindent. Ott van, ahol én. Nézi az etetőszékből, ahogy porszívózok, felmosok, közben magyarázok neki. Együtt töröljük a port. Ha főzök, akkor etetőszékben figyel, vagy játszik valamivel, vagy körülöttem mászkál és pakol. Mindez 1-2 óra, utána vele vagyok, játszunk, sétálunk. Nálatok ez hogy van?

#házimunka a babával #házimunka a baba mellett
2015. máj. 19. 09:58
 1/7 anonim ***** válasza:
76%

Ez teljesen normális így. A párom amikor otthon volt a kicsivel, akkor a lakás mindig úszott, mert a kicsivel foglalkozott egész nap, mellette a házimunka elég minimálban ment,amikor meg elaludt a gyerek, akkor ő is kidőlt.


A lányom most 2 éves, és én is úgy végzem a házimunkát, hogy ő is "segít", pl kiadogatja a cuccokat a mosogatógépből (a késeket azért előtte kiveszem :)), bepakolja a mosógépet, van kis porszívója, azzal küldi, amikor a naggyal nyomulok, stb.


Folyton utánozni akarnak, abból tanulnak.

2015. máj. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az én babám nagyon rövideket alszik, így nincs értelme megpróbálnom csatlakozni. Ugyanakkor ő nincs el az etetőszékben 10 percnél tovább, így eléggé meg vagyok lőve, szinte csak akkor tudom végezni a házimunkát, ha valaki van itt és szórakoztatja.
2015. máj. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én is úgy csinálom, ahogy te kérdező. Mondjuk a takarítást meghagyom délutánra mindig, mikor férjem hazajön. De én is akkor pakolászok mikor ébren van, teregetek, főzök. Elvan a járókàban vagy jön-megy a szobàban. Közben énekelek, mondókázok, beszélek neki. 1 éves. Ha alszik én is rögtön fekszek mellé, mint példàul most :-)
2015. máj. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én akkor csináltam, amikor aludt.
2015. máj. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
54%

akor is ha ébren van, meg akkor is ha alszik...

ha ébren van főzés, mosás, takarítás...ha alszik kert és veteményes :( ha napi 1-2 óra jut játékra, már örülök. de nagyon nyugodt babám van, szerencsére jól eljátszik egyedül is.

2015. máj. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Enyém rövidet alszik. Amikor már nyafka a hátamra kötöm és úgy házimunkázunk.
2015. máj. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én is így csinálom.Amikor alszik,akkor én tanulok vagy épp iskolában vagyok(muszáj,mert nem biztos,hogy gyed után vissza vesznek,így a 3.szakmámat tanulom éppen)

Máskor nem is lenne időm,csak,amikor ő is ébren van.Éjjel sem alszik fixen egyáltalán,lassan egy éves,de még akkor sem mondhatom "magaménak" az időt.

2015. máj. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!