Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig tart ez a "mindenre...

Meddig tart ez a "mindenre fel-és lemászok az utcán, mindehova bemegyek" időszak?

Figyelt kérdés
Értem ezalatt, hogy 14 hós a kislányom, és kb. 1 hónapja megyünk ki gyalog is (járni már 3 hóanpja jár), mostanában, az utóbbi 2 hétben több időt is töltünk így kinn, kocsi nélkül (amikor az idő engedi). a baj csak az, hogy a boltig eljutni, ami gyalog kb. 5 perc, nekünk 45, mert ő mindenhova , minden kapualjba, minden lépcsőre, mindenhova felmegy, de nem 1x, hanem százszor, és ilyenekből van jópár az utcában, plusz minden üzletbe bemenne...szóval hosszabb távra mikor lehet majd eljutni vele? gondolom ez is oylan dolog, hogy jdonság, és majd csak megunja? megosztanátok a tapasztalatotokat? köszi!
2010. febr. 26. 11:59
 1/3 anonim ***** válasza:
nem akarlak elkeseríteni, de az én fiam 28 hós és még mindig ezt csinálja!!! mondjuk ő amúgy is rengeteget mozog, szerintem többet is mint a vele egykorúak, azért már 2 évesen lehet beszélni a "fejükkel" hogy most sietünk, de visszafelé majd felmászunk-bemegyünk stb...vagy elmegyünk a játszóra tehát igy alkudozni( ez ált.beválik, nálunk nem de másoknál látom h ezt alkalmazzák és sikeresen.)
2010. febr. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hát, nekem 18 hós, és detto....

Postán felmászik a székre és ott állva várja ki, hogy mikor kerülök sorra. Addig mutogat a kitűzött dolgokra, hogy "ez", "ez". A földről szedegeti a kavicsokat és dobálja. Ahol kavicsos az út, ott kb. 10 percre lecövekelünk.

2010. febr. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

2,5 éves lányomnál még mindig tart ez a korszak, néha, ha olyan kedve van. Ha nagyon siettek akor még nyugodtan mehettek babakocsival. Sétálni csak akkor induljatok, ha ráértek. Nem baj az, ha mindent felfedez.

Aztán nálunk a kismotor is nagyon bejött, nem győztem utána loholni. Úgy aztán hamar odaértünk mindenhova, persze csak amikor már ismerte az utat. Mert előtte mindig kiabáltam utána, hogy nem arra...

Vagy még azt is megpróbálhatod, hogy tolja a kocsit, hátha úgy elfelejtkezik minden kapualjról. (esetleg kis babakocsit, bevásárlókocsit, talicskát is beszerezhettek)

2010. febr. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!