Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1hónapja táplálom hozzá a...

1hónapja táplálom hozzá a 6hónaposan babám. Mennyit kéne ennie egyszerre?

Figyelt kérdés
3900g-al született,5hónaposan 7200g volt. A parom szerint sokat adok neki,es meg fog hizni. Tisztara kiakadt. nem szoktam merni,d aki meri,az mennyit,hany grammot ad az ilyen koru gyermekenek?

2015. máj. 27. 08:25
 1/9 anonim ***** válasza:
Amennyit megeszik. A babák nem esznek többet, mint amennyire szükségük van.
2015. máj. 27. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A lányunk 6 hónaposan 30-40 gr-ot evett a kanalas ételekből. Ha megevett 50 gr-ot annak már örültem. De neki most, 3 évesen is elég egy 50 gr-os joghurt tízóraira, vagy uzsonnára.
2015. máj. 27. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
fél éves korra kell megdupláznia a születési súlyát, tehát a babád egyáltalán nincs elhízva.Az én kislányom 06.02-án lesz 6 hónapos, kb. 4,5 hósan kezdtük el a kóstolgatást, tízóraira és uzsira gyümölcsöt kap, kb. 10-10 kanállal, ebédre pedig bébiételt kb. 70-100 g-ot, amennyit kíván és utána kap cicit is.Napi 5* szopizik is, egyelőre ez a folyadék, de lassan vízet is kapni fog, főleg, hogy jön a nyár...Amikor már nem kér, vagy elfordítja a fejét, vagy kiköpi...a kakija rendben van?
2015. máj. 27. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
nekem tejem mar nem sok van,ezert is szeretnem szepen kivaltani az etkezeseket lassan. Hat a lanyom egy uveges babykajat (190g) siman benyom. Es kerne meg.
2015. máj. 27. 08:54
 5/9 anonim válasza:
és a többi étkezéskor mit kap?és mennyit?
2015. máj. 27. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Reggel 6kor szopizik,aztan 8korul is kicsit. 11kor kap gyumolcsot,zoldseget. Utana alszik egy 2-2.5orat. Attol fugg mikor ebred,m 4kor 100g tejpépet kap. (Ha kevesebbet alszik,ak megint megszoptatom kicsit)Utana megint alszik egyet. este pedig a szoptatast kiegeszitem 100ml tappal. ezutan reggelig alszik. Napkozben kap meg teat,vagy vizet.
2015. máj. 27. 09:46
 7/9 anonim válasza:
Szerintem ez így nem sok, jó étvágya van a picurodnak, nem értem a párod miért mondja, hogy meg fog hízni.Én is adtam rizspépet kezdetben, most már csak este adok neki cici mellé.Esetleg a 100 tejpép napközben legyen csak 70 és egészítsd ki gyümivel....
2015. máj. 27. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Azert mert kicsit kikerekedett az arca. De centiben most nem nött annyit. Na,d hat nem erti.

Rendben,megprobalom ma ugy. Tejpepbe keverek egy kis almat.

Barmilyen tanacsot szivesen fogadok,m eleg tapasztalatlan vagyok. az egesz csaladban,es barati korben o az elso baba,nincs aki megosztja velem a tapasztalatat. Anyumnak anno azt mdta a doki,h 2honaposan kell elkezdeni a hozzataplalast,igy ez mind neki is uj. :-)

2015. máj. 27. 10:01
 9/9 anonim ***** válasza:
6 honapos kora elott az enyem megevett 170 grammot. Fel evesen volt 7600 gramm, 4200 grammal szuletett.
2015. máj. 27. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!