Le van maradva?

Figyelt kérdés
Kislányom 5-én lesz 8 hónapos és aggódom mert nem kúszik. Körbe-körbe ugyan kúszik, de előre nem. Felülni sem tud még egyedül, ha ültetem, akkor szépen tartja magát. A mászást szintén nem kezdte még el. Négykézlábra sem áll.
2015. máj. 27. 09:20
 1/10 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem írni, hogy hamarabb született a kiírt időpontnál. (nem tudom ez számít-e valamit)
2015. máj. 27. 09:21
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nincs lemaradva. 9 hónapos korig kell kúszni és 11 hónapos korig mászni. Sok baba csak mászásból ül ki, tehát azzal is ráér.
2015. máj. 27. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

enyem 10 hos, 8 hosan kezdett kuszni, maszni a napokban..ulni nem ul (ne ultesd, nem szabad). a vedono azt mondta (meg a gyerekorvos is) hogy a 11. honapig nem szamit lemaradottnak, max utana lehet vinni gyogytornara de addig nem szukseges. engedd hogy sokat masszon, motivald olyan dolgokkal amik addig elerhetetlenek voltak szamara, mobil, tavkapcsolo lakas kulcs stb.

kezeddel segitsd a kuszasban. ha beindul a kuszas onnan mar jon a maszas es abbol az ules.

kicsit lassabb a babad, de majd behozza. en is utalom hogy cseszegetik az enyemet, minden baba mas. es amelyik lassabb a mozgasban, az gyorsabb eszben ;)

2015. máj. 27. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nincs lemaradva, viszont ne ültesd, mert nagyon nem tesz jót a gerincének.
2015. máj. 27. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia mi is pont így voltunk. Kislányom 8,5 hónapos és 2 napja kezdett el kúszni. Nekünk annyit tanácsolt a védőnő, hogy a lábát támasszam meg. Jó ötlet volt mert aztán kétszer- háromszor megtámasztottuk és elkezdte magát húzni előre. Most meg már mint egy kis kommandós. Ő is egyébként körbe-körbe fordult és hátra fele haladt. Szerintem a te babád is hamarosan elkezd kúszni. És tényleg nincs lemaradva egyáltalán, csak ráérősebb. :)))
2015. máj. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
10 hónaposan a kislányunk anno egy nap alatt elkezdett kúszni, négykézlábon állásból kiülni, estére felállt, másnap mászott. Hét végére kapaszkodva ment a bútorok mellett. 5 hónaposan fordult át, 5-10 hónapos kora között gyakorlatilag semmi újat nem csinált.
2015. máj. 27. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Számít, hogy hamarabb született. Azt nem írtad mennyivel! De amúgy sincs lemaradva. Semmit nem szabad erőltetni. Van amelyik gyerek fordítva csinál mindent. Ha a védőnő, gyerekorvos nem szól hogy baj van, szerintem nincs itt probléma. Amennyivel korábban született, annyit ilyenkor le is szoktak számolni én úgy tudom. Tehát ha te babád mondjuk 1 hónappal korábban született, akkor nem 8 hónapos lesz, hanem 7. A mozgásfejlődést ehhez nézik, ha jól emlékszem. Az én fiam pl. előbb állt fel 1 héttel mint mászott volna 9 hónaposan. :)
2015. máj. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Kislányom 10.én lesz 8 hónapos. Ő sem kúszik, mászik, és ő még meg sem tartja magát ha ülésbe húzom ( persze megjegyzem nem erőltetem, még mielőtt valaki lehurrogna ). Nincs ezzel semmi baj, majd eljön az is. Nyugi ne aggódj
2015. máj. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. Kezd ülni :) látod, 1-2 nap elég és rengeteget tud behozni.
2015. máj. 29. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! :)
2015. máj. 29. 12:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!