Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tegnap belázasodtam,39fokos...

Tegnap belázasodtam,39fokos lett. Tápszert is kap a babám, mert kevés tejem, de szeretném, ha az a kicsi is megmaradna. Antibiotikumot kell szednem, a doki azt mondta lehet szoptatni, de a betegtájékoztatóba az van írva, hogy átjut az anyatejbe?

Figyelt kérdés
Amit felírt lázcsillapítót, azt se szabad szopi alatt. Tegnap óta nem adtam tejet neki, fejem, de félek elapad, így is alig van: 30-40 ml szopizik, a többi tápszer (120-150 ml).
2010. febr. 26. 14:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%

Lázcsillapítót pl. Paramaxot, Algopyrint lehet. Antibiotikumra pedig mindegyikre ráírják, hogy átjut az anyatejbe (egyébként olyan kis mennyiség az, hogy nem lesz tőle semmi baja a picidnek, én is szedtem, mert mellgyulladásom volt, Rulidot írtak fel - ráadásul penicillin érzékeny vagyok, ezért csak ezt lehetett).

Fejd, és fejd, és fejd, amennyit csak bírsz. Sok folyadékot igyál, de ne szoptass, mert 38,5 fölött nem szabad.

Jobbulást! :fejsimi

(B)

2010. febr. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem ha az orvos azt mondta, hogy lehet szoptatni, akor szoptass. Nekem is sajnos annak idejen kellett szednem antibiotikumot, meg terhesen is, mindketszer Augmentint kaptam. Lazcsillapitara pedig Algopyrint kaptam.

Jobbulast!

2010. febr. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Várd meg míg leviszed a lázad és nyugodtan szopiztass!

Sem a csillapítótól sem az antibiótól nem lessz semmi baja a babádnak. Én a Kalmópirint+ antibiót szedtem, amikor belázasodtam, több mint 1 hétig tartott és szopiztattam 3 óránként.

Én adtam a babámnak napi 1 Normafloret, hogy nehogy fájjon a pocója (antibiótól), ha esetleg átmenne a tejjel..

2010. febr. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
79%

Szóval csak akkor szoptass, ha lejjebb ment a lázad, 38,5 fölött tényleg nem szabad.

(Nekem egyébként nem akart hatni a lázcsillapító, úgyhogy keresztborogatást csináltam magamon: jobb kéz - bal láb, és fordítva - pár órán keresztül, és lejjebb ment utána a lázam. Próba, cseresznye, hátha.)

(B)

2010. febr. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Tegnap én is Algopyrint vettem be, egyet este 10 kor, majd éjfélkor még egyet, de reggelre is csak 38-ra vitte le. Most is 38 felett van, pedig vettem be megint. Akkor marad a fejés, amíg le nem szorítom a lázamat. :((
2010. febr. 26. 14:46
 6/11 A kérdező kommentje:
Egyébként arcüreg gyulladásom van. Babuci ugye nem kapja el?
2010. febr. 26. 14:47
 7/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ne nagyon puszilgasd, és vegyél biztonság kedvéért maszkot. Jobb a békesség.

(B)

2010. febr. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia!

nekem is volt magas lázam, 39,3 °C, de nekem még a szoptatás elején, mert begyulladtak a melleim. Panadolt és Algopyrint ajánlottak az orvosok. És nekem is azt mondták, hogy szoptathatok. Nálad mondjuk az a gond, hogy így is kevés a tejed. Igyál sok folyadékot, szoptass, de ha nem akarsz, akkor gyakran fejd le a tejcsit. Én még langyos vízzel zuhanyoztam naponta többször.

Egyébként nekem az orvosom azt mondta, hogy most már a gyógyszerek nagy részére ráírják, hogy terhesség alatt és szoptatásnál nem lehet szedni, csupán óvatosságból, hogy így védjék magukat a gyógyszergyárak. Szóval, ha az orvosod kiírta és azt mondta szedheted, akkor nyugodtan szedd és szoptass!

2010. febr. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Hogy vagy? Remélem, azóta már lement a lázad!

(B)

2010. márc. 1. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi jól vagyok, de a tejem majdnem oda lett, vagy oda van? Szegény babám kínlódik, szívja az üres cicit, de muszáj, mert a mellszívó nem stimulálja úgy, mint ő.
2010. márc. 3. 00:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!