Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 14 és fél hetes terhes vagyok,...

14 és fél hetes terhes vagyok, streptococcus fertőzést találtak nálam, akinek van tapasztalata, hogy zajlott? A baba megkapta-e? Titeket kezeltek terhesség alatt, vagy csak a szülés előtt?

Figyelt kérdés
Aggaszt a dolog, Zinnat 500mg-os gyógyszert kapok 2x1-et 5 napig. Aztán a szülés előtt fogok kapni, meg azt mondták, hogy a baba is. Elmúlt a hasfájásom, amiről én azt hittem, hogy a terhesség okozza. Félek, hogy baj lesz a babával, örülnék, ha megosztanátok a tapasztalataitokat. (Amúgy a babát pénteken nézték, akkor élénken mocorgott, semmi rendelleneset nem láttak rajta. Nem tudom, hogy a méhszájam zárt-e, mert pénteken azt nem nézték. A 12. héten még zárt volt.
2014. febr. 10. 13:00
 1/10 anonim ***** válasza:
Semmi baja nem lesz a babának! Nagyon sok nő streptococcus fertőzött, ennek nincs tünete, nem is okoz problémát, csak terhességnél. Vetélést, koraszülést okozhat, ha nem kezelik, egyébként a terhesség alatt nagyon minimális az esélye, hogy a baba elkapja. Biztos később is fogják nézni, hogy fennáll-e nálad fertőzés. Mivel teljesen nem gyógyítható a streptococcus, a biztonság kedvéért szülés közben infúzión át fogsz kapni antibiotikumot, mert a szülőcsatornában elkaphatja a baba. Nekem mindhárom terhességemnél volt streptococcus-fertőzésem, beszedtem az antibiotikumot, és semmilyen következménye nem lett.
2014. febr. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ. Neked mindháromnál zárt volt a méhszáj? Egyik gyerek sem lett pozitív streptococcusra születése után?
2014. febr. 10. 13:24
 3/10 anonim ***** válasza:
Igen, zárt volt. Ha Neked a 12. héten még zárt volt, nagyon kicsi az esély rá, hogy most nem az. Ráadásul a méhszájnak van külső, középső és belső része, nem szokott egyszerre az egész kinyílni, szülés előtt is először majd csak a külső nyílik ki.
2014. febr. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ez jó hír, akkor remélem minden rendben lesz.
2014. febr. 10. 13:54
 5/10 anonim ***** válasza:

Nekem is ez volt terhesen. Már akkor kaptam antibiotikumot, hogy kikezeljék (bár állítólag nem lehet) nekem a következő - kontroll - eredményem jó lett már, és a többi is a várandósság alatt, ettől függetlenül szüléskor is kaptam gyógyszert és a kicsi is végig a kórházban. Nekem hüvelyi szülésem volt.

Én úgy tudom, hogy nem veszélyes a babára várandósság alatt, amennyiben zárt még a méhszájad. Ha nyitott, akkor viszont koraszülést okozHAT, és megbetegítHETI a burkot.

Az esetek nagyobb részében nem csinál semmi rosszat.

Olyan szempontból gyakori, hogy minden nőben benne van, csak terhesség alatt a gyengébb immunrendszer miatt jobban el tudnak szaporodni az alap bacik.

Biztos nem lesz semmi baj! Ne izgulj! 8-)

Szép várandósságot!

2014. febr. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Kedves 5-ös, köszi. Bízom benne, hogy problémamentesen lecseng a dolog. Mikor pénteken mondta a doki, akkor majdnem ott helyben elsírtam magam. Még nem tudtam, hogy mit jelent és mit okozhat. Amíg az autóig kiértem, addig csak arra tudtam gondolni, hogy mi lesz, ha beteg lesz a babám, vagy meg sem éri a születését. Aztán mikor utánaolvastam, akkor kicsit körvonalazódott, de nem mondanám, hogy nem idegesít a dolog. Bánt, hogy az én szervezetem gyengesége miatt baja lehet.

Nektek a férjeteket/párotokat is kezelték ez idő alatt, vagy nem volt a terhesség alatt együttlét, esetleg óvszerrel? Engem hiába kezelnek, ha aztán oda-vissza fertőzzük egymást. Nem tudom a nőgyógyászom írhat-e fel a páromnak is gyógyszert. Gondolom, hogy a párom is elkapta, mert emlékszem, hogy gyerekkoromban nekem mandula, fül, tüdő és egyéb gyulladásaim voltak és ki is tenyésztették ezt a bacit. Nyilván már régen hordozom és neki is átadtam.

2014. febr. 10. 14:52
 7/10 anonim ***** válasza:

Őőőőő... Előző vagyok...

Szóval az én páromat nem kezelték, mert nem kellett, mert ez a streptococcus nem az amire Te gondolsz. Ez Streptococcus agalactiae. Az pedig egy átlag, egészséges nőben is meglévő baktérium, csak most el van szaporodva. A miénket sem kezelnék, ha nem lenne a baba.

Ne hibáztasd magad, nem a Te hibád!!!! Ez nem fertőző, van akinek kijön, van akinek nem. Nekem most jön a 2. baba, és már most 8 hetesen kiderült, hogy megint megvan. Antibiotikumot most nem kaptam, még várunk vele, de már most biztos, hogy kapni fogunk szülésnél is.

Nem lesz semmi baja a babádnak! 8-))))

2014. febr. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi, remélem. Én azt hittem ugyanaz, ami régen is volt nekem. Most ez az agalactiae van. Akkor próbálom nem túlaggódni a dolgot. Kívánom, hogy mindkettőnknek egészséges babája szülessen minél simábban.
2014. febr. 10. 15:14
 9/10 anonim ***** válasza:

Köszönöm szépen!

Biztosan úgy is lesz, hogy is lehetne másképp?!!!!

Nekem 2. baba, az elsőnek semmi baja nem lett.

Egyébként nekem akkor úgy volt, hogy gyógyszer, és 1 hét múlva kontroll kenet volt. Bár úgyis azt hiszem a 16. 24. 32. héten (de nem biztos) van kenet. Az biztos, hogy többször is van! Nekem egyébként semmi tünete nem volt akkor, meg is lepődtem, hogy miért van.

Ja! Ha az antibiotikum a bélflórádat megtépázná, akkor normaflore, vagy valami kispajtása ajánlott utána. Kérdezd majd meg a gyógyszertárban!

Ha zárt vagy nem lesz baj! És tényleg nem a Te hibád! Ennél nagyobb dolgok is lesznek még!!! 8-)))

Első baba?

2014. febr. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

A gyógyszertáros egyből pakolta a Normaflore-t az antibiotikum mellé, azt szedem.

Igen első baba. Gondolom látszik:) Remélem más gond nem is lesz már a terhességem alatt.

2014. febr. 10. 15:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!