Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyósom folyton megsértődik...

Anyósom folyton megsértődik ha megszólalok mert nem jól fogja a kislányomat. Ti mit tennétek hasonló helyzetbe?

Figyelt kérdés
8 hónapos a kislányom, még nem tud felülni csak kúszik. Anyósom meg folyton ültetni akarja. Minap megigazítottam a kezébe és vérig sértődött. Elmondtam neki, hogy nem ültetheti amíg nem ül fel magától, de nem érdekelte.

2015. jún. 1. 12:06
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
95%

A gyerekemmel azt lehet megtenni, amit én megengedek. Elég határozott vagyok, hogy ezt érvényesítsem is.

Szólok egyszer, szólok kétszer, harmadszorra elveszem és nem kell fogni. Ritkán jutunk el 3-ig, azért a nagyszülők is fejlődőképesek. Csak határozottnak kell lenni hozzá. Ideje elkezdeni, mert rosszabb idők is jönnek még!

2015. jún. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 A kérdező kommentje:
Hú, engem most is kiráz a hideg tőle. Az apósommal minden rendben, de az anyósom teljes mértékben kompromisszum képtelen. Én is félek mi lesz később. Mikor 3 hónapos volt a kislányom fel akarta ébreszteni és határozottan rászóltam erre ő megsértődött és hazament. Azóta szinte mindenen megsértődik. Mit lehet kezdeni ilyen anyóssal?
2015. jún. 1. 12:13
 3/41 anonim ***** válasza:
100%
a te gyereked, a te felelosseged. Anyos vagy csinalja amit mondasz vagy nem csinal semmit.
2015. jún. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
100%
Hatalmi harcot vív, de ne hagyd magad, mert te vagy a gyerek anyja! Menjen haza, ha neki úgy tetszik, de akkor is te döntesz, nem ő! Ezt tartsd mindig szem előtt! Maholnap etetni fogja ezzel-azzal, aztán elviszi ide-oda, stb. Nagyon fontos tudnia, hol a határ és mit engedhet meg magának és mit nem!
2015. jún. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 A kérdező kommentje:
Na ez az! Vinné magával már alig várja, hogy nagyobb legyen a gyerek, de nem merem rábízni. Biztos vagyok benne hogy nem szólna ha netán történne valami a gyerekemmel. Sajátját is leejtette a pelenkázóról és ezt nevetve újságolta nekem. Félelmetes! A párom meg csendben marad. Nekem meg marad a harc. :(
2015. jún. 1. 12:19
 6/41 anonim ***** válasza:
100%
Nos, a párod sem normális, ha szerinte neki elég csendben maradnia. Kakamatyi. Vele is beszélgess el, ha már összekaptad magad! Legyen végre férfi, ne csak sumák kisfiú, aki inkább nem mond ellent anyucinak, csak nehogy haragudjon! A gyereked pedig csak és kizárólag olyan emberre bízd rá, akiben 100%ig megbízol! Hallgass a megérzéseidre, azok vezessenek!
2015. jún. 1. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
100%
Kakamatyi :)))))) Ez jó. Sajnos ritka amikor a fiú rá mer szólni az anyjára. Ez a te harcod lesz. Kezd el most nevelni és inkãbb legyél hárpia, mint késöbb tényleg történik a gyerekkel valami.
2015. jún. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 A kérdező kommentje:
Hát igen, nem kellene csendben maradnia. Már rég visszafogta volna magát anyós, ha a párom leállította volna. Mert azért voltak már hasonló dolgok. Sokszor kértem már, hogy álljon ki mellettem, ott amikor kell! Mindig igazat is adott nekem, de ez kevés. Mindig visszaállunk a kiindulópontra. Az biztos, hogy én nem fogok engedni. A gyerekemmel azt tehet amit megengedek, kerül amibe kerül.
2015. jún. 1. 12:59
 9/41 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én is voltam így de aztán arra jutottam , hogy a gyerekem egészsége természetesen fontosabb mint a rokon jókedve. Szóval ha valaki ültette akkor szóltam érte. Ha valami olyat akartak etetni vele kérdezés nélkül amit nem lehetett még akkor elvettem és kész. Egy barátnőm anyósa megetette a 4 hónapos anyatejes babával a krémtúrót amikor vigyázott rá egy órát pedig már volt vita erről köztük aztán meg drága anyóska nem győzött bocsánatot kérni amikor a gyerek megállás nélkül hányta ki a cuccot üvöltés közepette. Tudom rossz érzés de a gyerekedért te vagy a felelős szóval szívd fel magad és akinek nem tetszik annak nem muszáj menni és ennyi.
2015. jún. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
100%
én az evéssel vagyok így. tejallaergiás,rengeteg mindent nem ehet,és verhetem mindenkinek a fejébe,hogy nehogy olyat adjanak majd neki. még delikátot se lehet,leveskockát se semmit. (tejpor,tejsavó,vaj ezeket se) szóval nagy harc. a férjedre ne számíts,100ból 99 nem fog anyucinak szólni. ezekből inkább kimaradnak. neked kell már az elején tisztáznod az ilyesmid. az mit takar,hogy nem ül meg a babád? nyekliknyaklik még ha ülteted? mert azt anyósnak is kell látnia,hogy hoppá ez nem az igazi. én meg ott kapnék szívrohamot,ha nevetve mondaná ezt a leesős dolgot! tuti ott se merném hagyni
2015. jún. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!