Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 31 hetes terhes vagyok a...

31 hetes terhes vagyok a kisfiammal, de azt mondjak 34nek nezunk ki. (2173 g) Hasonlo tapasztalatok, vélemények?

Figyelt kérdés

Most jottunk a parommal morfologiai ultrahangrol, meg a noi orvosom is hasonlot mondott..31+3 terhesnek vagyok ,,nyilvantartva,, de azt mondjak nagy meretu a babank (kisfiu lesz) a merete, sulya szerint 34+2-nek itélt az orvos, hogy mint ha 2 hettel idosebb terhes lennek...

A baba sulya pedig : 2173 g

En 22 eves vagyok, 165 magas, es eredetileg 53 kg voltam , most 8.honapba belepve tartok 61 kg-nel

Hasonlo tapasztalatok? vélemények ?

(A babaval allitolag minden rendben)


2015. máj. 6. 21:12
 1/8 anonim ***** válasza:

3 D-n voltál?


nekemott 1980 grammra azt mondták 31 hetesnek felel meg, ami közl van a 2173-hoz..

2015. máj. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem foganhatott korábban?


Amúgy, ha kicsit nagyobb az nem baj. Attól még lehet egészséges.

Pl. lányomat 29 hét 6 naposan 32 hetesnek mérték, akkor 1980 grammra becsülték. 36 hetesen azt mondta a doki, hogy már nincs sok idő, mert a baba fejlett.

Végül 37 hetesen meg is született 3480 grammal, 56 centivel.

Szóval nem volt kicsi, így bőven előbb is jött. De makk egészséges, és minden rendben vele.

Úgyhogy alapvetően nem baj, ha nagyobb a baba. Legfeljebb előbb kibújik, ha úgy érzi.

(Én 165 cm vagyok, 57 kilóval kezdtem, és 8 kiló jött rám a terhesség alatt, ez mind le is ment, amikor megszületett a babám.)

2015. máj. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

most erre mit lehet írni, semmi különös nincs ebben, nyilván ha egy baba sokat hízik a pocakban, nm lesz idősebb... te is híztál most terhesen, mégse lettél 28 éves :D

nagy, ennyi. enyém meg kisebb volt, misebb is lett, most 5 évesen is sovány. a szomszédé meg kis vasgyúró, ezvan :)

2015. máj. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ez egy atlag. Atlagosan az ekkora babak 34 hetesek mar. De masnak meg csak 36 hetesen ekkora. Nyilvan ezert nem egyforma sullyan szuletnek az ujszulottek. Az enyem joval 4 kg folott volt, valoszinuleg mar a 31. hetben sem akkora volt, mint az a baba, aki csak 3 kiloval szuletett. Semmi kulonos nincs ebben. Amugy meg nem tudjak megmondani grammra, hogy mekkora. Es attol, mert nagyobb, azsem biztos, hogy korabban fog jonni. Az enyem is nagyobb volt, megis a kiirt nap utan szuletett. Ha minden oke a babaval, akkor ennyi. Nincs semmi tennivalo. Nem kell aggodni. Jon, amikor jon, lesz, amekkora lesz.
2015. máj. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én is tegnap voltam az orvosnál, 31 hetes vagyok a fiammal. :-) Na szóval, nekem meg azt mondta, hogy 32 hetesnek ítéli, mert 2 kg a gyerek. De azt mondta, hogy minden rendben, szép kis pufi az arca.

Amúgy 31 éves vagyok és 172 cm.

2015. máj. 7. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ebben semmi extra nincs A fiam 32 hetesen 2,5 kg volt, én meg 160 cm és 50 kg. Végül a kiírt napon született 3915 grammal.
2015. máj. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem a baba súlyától függ hogy hány hetes :) Az enyém 34 hetesen született (korababa) 2450 g-mal, én 155 cm 46 kg vagyok. Vannak vékonyabb és ducibb, hosszabb és rövidebb babák, az enyém rövid és duci lett. Szerintem örülj neki hogy ilyen szépen fejlődik, és kérdezd meg anyukádat és anyósodat hogy Te és a párod mekkorák voltatok születéskor, az sokat számít :)
2015. máj. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
31+6naposan mérte fiamat a dokim 2kg-nak, mégis csak 2600grammal született 38hetesen. Nem egyforma ütemben nőnek a babák a pocakban. Lehet a tied most belehúzott, később meg majd lelassul a súlynövekedése. Idekint is ugyanígy lesz majd.
2015. máj. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!