Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kivinni vagy nem vinni?...

Kivinni vagy nem vinni? Melyikünknek van igaza?

Figyelt kérdés

Én hipószínű, napallergiás bőrtípusú vagyok. Most már a napozási idő betartásával, naptejjel és ésszel szoláriumozással teljesen kezelhető a dolog.

Gyerekkoromban viszont sokat szenvedtem a felduzzadt bőr, napégés miatt.


A férjemnek átlagos európai bőre van, fehér, de normálisan le tud barnulni.

Úgy tűnik, hogy az egy éves gyerekünk szerencsére az ő bőrét örökölte, nem annyira hipófehér, mint én.


Viszont a csecsemőbőr az csecsemőbőr. A gyereknél ugyanazokat a szabályokat tartatom be, mint a saját extra érzékeny bőrömnél, persze szolárium kivételével.


A férjemmel ma összevitatkoztunk, hogy ő kivinné a piacra délben. Mondtam, hogy kizárt, délben nem mehet ki, mert hiába van napernyő, ahogy mozognak éri a nap. 3 óra után fényvédő krémmel mehetnek nyugodtan, de délben felejtős. (Voltam kint, perzselte a bőrömet nap pár perc után) Az még nem derült ki, hogy a fényallergiámat örökölte-e esetleg.


Ti kivinnétek?


2015. jún. 6. 12:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem. Normál fehér bőrűek vagyunk, de igyse megyünk ki 4-fél5nél előbb. Még úgyse hogy a kertben árnyék van és jóval kellemesebb az idő mint a piacon a betonon.
2015. jún. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Délben én sem szívesen, mindegy milyen bőre van.
2015. jún. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Nem írod, hogy mekkora, de ha nem muszáj, én se délre időzíteném a sétát függetlenül a bőrtípustól.


Viszont ezt nem hagyhatom szó nélkül: "ésszel szoláriumozással"

Ésszel csak NEM szoláriumozni lehet.

2015. jún. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem. Egy csecsemőt ilyen melegben vagy reggelről (10-ig) vagy délután 3 után lehet csak kivinni. Akkor is ha barna bőrű.
2015. jún. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
78%
3-as, nekem is napallergiám van, és csak akkor nem jön ki és nincsenek az egész testemen égő vörös foltok, ha az első erősebb napsütéses időszak előtt elmegyek párszor szolizni és szerzek egy kis alap barnaságot.
2015. jún. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

neked van igazad.teljesen eltekintve a bőrtípustól, felnőtt embernek sem egészséges a déli séta. főleg most hangoztatják mindenhol hogy magas az UV sugárzás.

mi is délután megyünk ki. legyen az séta, vagy csak az udvarra, 5-7óra között. ha boltba kell menni akkor is ekkor megyünk, ha fontos akkor reggel, 8-9között.

2015. jún. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

"Viszont ezt nem hagyhatom szó nélkül: "ésszel szoláriumozással"

Ésszel csak NEM szoláriumozni lehet."



Pedig több bőrgyógyász is javasolta, ezért járok. Heti 2-3 perc. Ilyen esetben alapszínt, alapvédettséget ad. A szolárium nem káros minden esetben, csak ha túlzásba viszik. Gondolhatod, hogy én se leszek csokibarna tőle, szerintem nincs is annyi pigment bennem.


A gyerek korát tényleg lehagytam, 1 éves.

2015. jún. 6. 16:11
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem viszem ki a kicsit,csak délelőtt mikor kellemes a levegő még nincs az a marha meleg,vagy 5-6 fele. De délben biztosan nem!
2015. jún. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!