Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor és hogy vezettétek be...

Mikor és hogy vezettétek be babátoknál az ételek rágását? Pl. Kiflicsücsök vagy pufi

Figyelt kérdés

2015. jún. 8. 07:57
 1/8 anonim ***** válasza:
én banánt adtam neki először, kb 8hósan. ezt akkor vezettem be neki, tehát 4 napig ezeket kapta falatokba, utána voltam olyan bátor hogy csak villával törtem össze neki az ebédet.
2015. jún. 8. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
értem, hát az én kislányom most lett 9 hónapos és még nem mertem neki adni ilyesmit. Ez baj?
2015. jún. 8. 08:09
 3/8 anonim ***** válasza:
8 hónaposan adtam neki pufit (auchanbe kimérve kapsz simát,ami nem sós) már szépen elmalszolgatta
2015. jún. 8. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
6 hónaposan kezdtem a gyerkőcöm hozzátáplálását és mikor 2-3 hét elteltével először banánt kapott, azt pl. csak villával törtem össze neki. Egyébként 7-8 hónapos korától folyamatosan adtam a kezébe babakekszet, kölesrudat, kiflit. Lassan 11 hónapos, a főzeléket csak villával nyomkodom, simán elmajszol egy fél zsemlét vagy kiflit, harapja a banánt, eszi a fagyi tölcsért és hasonlók.
2015. jún. 8. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
82%
Ne kiflicsücsökkel, pufival kezdd, ezek ragacsosak, felragadnaka szájpadlására, elkezd tőle fulladozni és garantáltan elmegy a kedve a darabos ételtől. CSak azért, mert minden babakocsis gyerek kezében ott a kiflicsücsök, még nem jelenti azt, h az helyes.
2015. jún. 8. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

11,5 hónapos és a mai napig nem eszi meg a pufit, kölesgolyót és barátait, de nem hiszem hogy ez gond lenne. Minden mást gyönyörűen elrágcsál.

Fokozatosan próbáltam egyre darabosabb ételt adni neki, de ő csak 10 hónaposan kezdett el igazán rágni, azóta viszont mindent, a gyümölcsöt már csak kockázom és a főtt ételt is csak nagyjából villával összetöröm.

2015. jún. 8. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Pufit kapott félévesen semmi gondja nem volt, kiflicsücsköt nem is szereti8 hónaposan már a banánt darabosan ette, meg szinte minden zöldséget.
2015. jún. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kb 9 hósan, bulátával (sómentes, tescoban is lehet kapni, dm-ben), aztán babakeksz, banán, főtt zöldségek.

9 hónaposan itt az ideje elkezdeni!

Kiflicsücsköt viszont még nem kapott, 11 hós

2015. jún. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!