Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit kell inni egy Babának?

Mennyit kell inni egy Babának?

Figyelt kérdés
5 Hónaposak vagyunk! Nem igazán akar inni a babám, és kezdek aggódni!! Nehogy ebböl késöbb nagyobb baj legyen. Vizet kap és az rekord ha 150Ml-t megiszik egy nap! De inkább annál kevesebbet!!!! :O Nemtudom, hogy bírjam rá az ivásra....?

2015. jún. 8. 10:39
 1/8 anonim ***** válasza:

váu...150 ml az nem semmi egy 5 honapos babának.


Mennyit igyon? Vannak tankönyvi számok arra, mennyi lenne az ideális folyadékmennyiség 1-2 éves korban, ez azonban csak összezavarja az anyákat, mert a legtöbb baba látszólag nem iszik meg ennyit. A könyvek többsége 1 liter folyadékbevitelt javasol naponta, ebben azonban bennevan az anyatej (ami neked talán már kevésnek tűnhet, de nem méred a mennyiségét), a gyümölcsök, főzelékek folyadéktartalma, a levesek és ezen felül jön még a többi innivaló, amihez hozzátartozik a tápszer is.


Normál esetben tehát egy 1-2 év közötti kisgyerek vízből nagyjából 2-4 decit iszik meg naponta,...

2015. jún. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Annyit kell innia, amennyi jólesik neki. Az én lányom is ennyi idős, ő kifejezetten szeret inni, de ennél sokkal többet ő sem iszik meg egy nap.
2015. jún. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ja igen ez zavart meg engem is, mert itt a neten azt írják, hogy egy 8 hónapos baba megiszik 1 Litert. na azt, hogy...?? :-) Na jolvan akkor megnyugodtam, csak ebben a melegben gondoltam sürün megkell itatni, amugy Tápis.
2015. jún. 8. 11:11
 4/8 anonim ***** válasza:
A lányunk amíg csak tápszert evett addig nem ivott mellé egyáltalán vizet. 4 hónapos korában kezdtem a hozzátáplálást, de 5 hónaposan is még nagyon keveset evett a szilárd ételekből és csak pár korty vizet ivott evés után. Szerintem nem lehetett több 30-40 milinél összesen egész nap.
2015. jún. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Én is aggódtam amiatt, hogy nem iszik eleget, de rájöttem, tudja a gyerkőc, mennyire van szüksége.

5 hósan örültem, ha 60ml-t megivott.

Most 9 hós és 1-max 2 decit iszik napközben. De a napi 1 liter kaja, folyadék azért bőven megvan :)

Kínáld többször, ha szomjas, akkor úgyis iszik:)

2015. jún. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Jolvan rendben, már nemis aggódom. :-) Nagyon sok almát eszik abban is van folyadék, lehet azért nem iszik annyit...
2015. jún. 8. 12:08
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem tápszeres volt már 5 hónapossan, de olyan fél liter teát ivott meg mellette, a vizet nem volt hajlandó lenyelni, egy évesen simán megitta az 1litert de még többet is. Ha a lehelete nem acetonos, normális a széklete akkor nincs gond.
2015. jún. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
11 hósom az utóbbi pár hétben kezdett meginni kb 1,5 decit naponta...
2015. jún. 8. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!