Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van még olyan manapság, aki...

Van még olyan manapság, aki nem használ légzésfigyelőt?

Figyelt kérdés
Vagy csak én egyedül?A babám pont kiírásra született ,3700 grammal ,egészségesen.Nem tartottam/tartom így fontosnak a figyelőt ,mégis furán néznek rám ,alapvető szükségletnek tartja mindenki.Vélemények?
2015. jún. 8. 22:04
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
52%
Én sem vettem. Nem is volt semmi baj ma már 11 hónapos. Alvás közbe néha rá néztem odatettem a kezem az orrához és ennnyi. Nem tartom ez miatt felelőtlennek magam.
2015. jún. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
53%
3 gyerekem van, soha nem volt légzésfigyelőm. Mindig ott voltunk mellettük babakorukban, nem éreztük szükségét.
2015. jún. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
46%

Mi nem használtunk az elsőnél, most várom a másodikat nála sem fogunk. Egészséges terhesség majd baba után nem.tartom fontosnak.

Nagyon sok ismerősnél hallottam h tévesen bejelez stb... sztem erre nincs szüksége a babának... szépen megijed...

2015. jún. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
38%
Oo itt makd most mindenkit aki nem használ felelőtlennek fognak tartani :) felkészülni kedves nem használó anyukák :) na meg a lepontozásra is :)
2015. jún. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
44%
Szintén 3 gyerek, egyiknél sem használtunk. Ez ugyanis csak akkor jó, ha van hozzá az anyukának elsősegély tanfolyama. Az meg szinte senkinek nincs. Konkrétan fingjuk nincs mit kell csinálni, ha beriaszt a légzésfigyelő. És le lehet pontozni :)
2015. jún. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
50%
Nekünk se lesz. Pedig első baba.
2015. jún. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
77%

Én is gondolkozok rajta, viszont a jó minőségű állítólag nem jelez feleslegesen. Eredetileg nem akartam, de most hajlok felé.

Az biztos, hogy olcsóbb kategóriást nem vennék. Vagy normálisat, vagy egyáltalán nem.

2015. jún. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 Ditta323 ***** válasza:
59%
Első babám van, de feleslegesnek tartom, pedig igen jó alvókája van (szerencsére). 9hós
2015. jún. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
46%
Egyiknél sem használtam, mert sokszor riaszt tévesen. Újszülött babáknál 8-10 hetes korig teljesen normális, hogy "elflejt" levegőt venni ami nem tart tovább 5-6 másodpercnél. Az én gyerekem is volt így, de nyilván aztán vette tovább. Sokan egyébként a bölcsőhaláltól félnek, holott az nem feltétlen a légzésleállás miatt van, hanem pl túlhevülnek amikor együtt alszanak anyával vagy jól betakarják, mert meg ne fázzon stb.... Én nem tartom fontosnak...nyugodtan lepontozhatnak nem ezen fog múlni :)
2015. jún. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
én akkor gondoltam ,ha koraszülött ,kis súlyú ,vagy valami komplikáció lép fel szülés közben.a terhesség alatt is minden rendben volt ,vigyáztam(mert mondják még ugye ,ha a kismama dohányzott ,akkor is nagyobb a kockázat).na meg a másik ,hogy 90%ban tényleg fogalmuk sincs mit kell csinálni ,hallottam olyan véleményt ,miszerint elég felrázni a babát.egyébként mennyire gyakori ez ,hogy éjszaka egyszerűen nem vesz levegőt az egészséges baba,és megfullad?csak mert én nem hallottam még ilyenről ,mármint hogy konkrétan megtörtént volna.de nem kötekedésből mondom ,biztos nem kitalálták.bár gondolom az is benne van a pakliban ,hogy egy aggódó kismamára bármit rá lehet sózni a megfelelő körítéssel.
2015. jún. 8. 22:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!