Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány hónapos korig használtáto...

Hány hónapos korig használtátok a légzésfigyelőt? 8 hónaposan kell még?

Figyelt kérdés
8 hónapos a kisfiam, ma vettem észre, hogy a matrac mellett kivezetett zsinórt piszkálja, és próbálja a szájába venni :S.. Nem örülnék ha elharapná..szóval arra gondoltam, hogy ki kellene venni már a légzésfigyelő lapját a matrac alól, mert lehet hogy már a vezeték piszkálása jelenti a nagyobb veszélyt.. szerintetek?
2015. márc. 31. 14:22
 1/8 anonim ***** válasza:
Mindkét gyereknél fél éves korukig használtam:)
2015. márc. 31. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Eddig olyan rácsvédő volt, amitől nem érhette el a zsinórt, most egy másikra kellett váltani, mert azt meg állandóan lerángatta :D. Kis örökmozgó és örök matató :D. Na ez az új rácsvédő vékonyabb, és be tud nyúlni az ágy mögé tőle, ahol fut a légzésfigyelő zsinórja. :S
2015. márc. 31. 14:29
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

mi kábé 8 hónapos korig törődtünk ezzel a légzésfigyelő dologgal :) így is inkább az ágyunkban aludt a gyerek, mint a kiságyában a figyelőn...



rá szokták csavarni a zsinórt a kiságy rácsára, illetve érdemes odaragasztani (ragazstószalaggal) vagy rögzíteni, mert fulladásveszély áll fent a zsinór miatt. ha elharapja nem lesz semmi baja, de pici baba azért még nem igazán tud ilyen műveletet megcsinálni, még akkor is, ha már 8 foga van :)


egyébként jó, ha van figyelő, de már ha úgy ítélitek meg, nem lehet baj, akkor vegyétek ki.


én már be se tettem volna a gyerek alá, ha a párom nem ragaszkodik hozzá.


ha elolvasod a sids kockázati tényezőket, és majd mindent ki tudod zárni, akkor mérlegelve a dolgot kivehetitek a vackot - végül is mégiscsak elektronikai fölös cucc...


de a piszkálás nem jelent nagyobb veszélyt, illetve keresni kell megoldásokat a rögzítésre. ha úgy érzed, kell, akkor inkább igazítsátok úgy, hogy ne tudja birizgálni a zsinort. úgyis hamarosan alulra kerül az ágylap, tehetitek a földre a figyelő készüléket, és akkor a zsinort lefelé vezetitek, húzzatok rá mondjuk egy slagcső darabot, zuhanycső darabot, akármit :)


nekünk volt, kaptuk, de én úgy utáltam, ör

2015. márc. 31. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
46%
Fiamnál kb 6 , lányomnál 2 hónapos korig.
2015. márc. 31. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
53%
Másfél éves korig használtuk, akkor is csak azért vettem ki alóla mert nem tudtam a 2 érzékelő lapot úgy elhelyezni hogy ne sípoljon be tévesen, akkoriban érdekesen aludt a fiam, valahogy mindig lemászott a lapokról és téves riasztások voltak. Amúgy én úgy raktam a zsinórokat és a kezelő részt, hogy az ágy aljánál vezettem el és az ágy aljára rögzítettem a kezelő részt, így max akkor piszkálta ha az ágy körül játszottunk és észrevette.
2015. márc. 31. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
67%

fiam 10 hónapos múlt, az elmúlt 3 éjszakán már nem kapcsoltuk be. mi amiatt, mert mindig lemászott róla az ágy sarkába, ahol már nem érzékelt és egyfolytában beriasztott ami a gyereket és minket is felébresztett. én nem vagyok nyugodt... szeretném bekapcsolni még, de nagyon zavaró, hogy senki nem aludt rendesen a téves riasztásoktól ezért mentem bele hogy mégse használjuk. még kivenni nem vettem amúgy ki, csak egyszerűen nem kapcsoljuk be :)

az elharapás ellen egy ötlet, amit már más is írt: tekerd rá a rácsra szorosan, nekünk is így van, így nem tudja piszkálni.

2015. márc. 31. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
20%
nagyon aggodok még mindig. 3 éves, ugyhogy használjuk :DD
2015. márc. 31. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
62%
mi kb 4-5 hónapos koráig használtuk, akkor a legveszélyeztetettebb, mert akkor áll át a rendes légzésre. Utána már tudnak lélegezni ügyesen :)
2015. márc. 31. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!