Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy szoktassam le erről a...

Hogy szoktassam le erről a lányomat?

Figyelt kérdés
11 hónapos és folyamatosan köpködi a kaját. Nem tudom máshogy megfogalmazni motor hangot ad ki. Repül az étel mindenfelé és így enni se eszik. Ha a kanalat a szájához teszem csinálja is. Mindennel ezt csinálja,úgyhogy nem az ízével van a problémája. Csak bohóckodik,mert úgy véli vicces. Ilyenkor szigorúan ránézek és mondom neki,hogy nem szabad,de mint ha a falnak.....
2015. jún. 8. 22:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
tedd el az ételt és mond meg neki, hogy akkor itt a vége az étkezésnek, mehet játszani. aztán 3 óra múlva már enni fog mert éhes lesz. vagy ha nem, akkor 6 óra múlva...
2015. jún. 8. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Na, teljesen ugyan ezt csinálja a 10 hónapos kisfiam :D.... szkafanderben kell etetnem.

Szerintem ahhoz amit ez első ír még kicsik, szóval nem nagyon értené, hogy most mi van, miért csinálta ezt anya, és üvöltene, ez inkább a későbbikre taktika, amikor már megérti, hogy miért fegyelmezed.

Nekem sokszor beválik, hogy ahogy kiveszem a szájából a kanalat rögtön úgy fordítom, hogy eltakarja a száját, így nem tudja ezt csinálni.

Vagy elterelem a figyelmét... pl. szereti ha kacskaringós úton viszem a szájához a kanalat, és a végén mondom, hogy "hamm". Onnantól ezzel van elfoglalva és elfelejti a köpködést.

2015. jún. 8. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nagyjából egyetértek 1-essel, de a 3 órát kicsit soknak tartom. Figyelmezteted, hogy ha köpköd, akkor vége az evésnek, és tényleg, elveszed az ételt, kiveszed az etetőszékből, és kész. Pár perc után (ha panaszkodik hogy szeretne enni) újra lehet próbálkozni, de megint figyelmeztesd, hogy ha köpköd, vége az evésnek. Ha megint nem sikerül, növeld az időt a következő próbálkozás előtt.
2015. jún. 8. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

első vagyok. teljesen igazatok van, elkerülte a figyelmemet, hogy még 1 éves sincs!


3assal osztom a véleményem, akkor csak rövid időre "tiltsd el" az asztaltól :) viszont szerintem pont fordítva van mint ahogy a 2. írja, pont azért kell megmutatni, mert nem érti. viszont ha tényleg kiveszed és nem adsz neki több falatot, akkor megérti, így össze tudja kötni.

2015. jún. 8. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!