Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák nektek is van olyan...

Anyukák nektek is van olyan napotok mikor teljesen kifeszültök?

Figyelt kérdés

Teljesen kivagyok. Van egy 20 hónaposom és egy 1 hónaposom fiam. A fiam reggel fél 7 óta fent van. Kb 10 percet elvan és üvölt. A lányom is reggel 6 óta fent van azóta csak azt csinálja amit nem szabad. A szobáját 10 perc alatt szét szete. Minden szétdobált vissza pedig nem hajlandó pakolni.

Mindent kiszed a fiókokból. Csipked rugdos. Próbálja megrugni a tesóját is. Ekkor kizavartam a szobából majd egy perc múlva utána mentem és elmagyaráztam miért nem szabad rugdalni. A müzlit szétszórta az egész folyosón. Most úgy néz ki a lakás hogy a szoba tiszta kupi a folyosó tiszta müzli.

Mindennek az ellenkezőjét csinálja. Nem fogad szót.

Tudom, hogy a nagy részét azért csinálja mert fel akarja hívni magára a figyelmet mert nem tudok annyit foglalkozni vele mint eddig. Próbálom bevonni a baba körüli teendőkbe.

Apa dolgozik anyum is anyósék messze és ők is dolgoznak. Nővérem most fog bejönni de ő sem tud úgy segíteni mivel hamarosan szül nem akarom megterhelni.

Kicsit le kellett ülnöm megnyugodni.

Szégyenlem magam hogy így kiakadok néhanapján.


2015. jún. 10. 09:50
 1/9 anonim ***** válasza:

Ohh, én is szétesek néha! Szerintem teljesen természetes, hogy az ember nem mindig van topon, vagyis a helyzet magaslatán.

Én mindig azzal nyugtatom magam, hogy hamar felnőnek a gyerekek, és aztán majd kirepülnek, én meg csak nézek majd mint Rozi a moziban! :D


Van, amit el kell engedned, pl. azon nem szabad fennakadni, hogy morzsás a lakás...Majd felsöpörsz, ha lesz időd. Mindegy! Annál nagyobb gondunk soha ne legyen, hogy a gyerek szétmorzsázza a lakást! :)


De mondom, néha én is kiakad, és úgy várom haza a férjemet mint a Messiást! Most pl. Brüsszelben van, úgyhogy várok és várok, hogy végre hazajöjjön és a kezébe nyomhassam a kisebbik lányunkat! :)


De ezek a hónapok elrepülnek, csak benne lenni nehéz. Utólag viszont túl gyorsnak fogjuk gondolni, hogy milyen hamar felnőttek.

2015. jún. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Menjetek sétálni. A nagynak sok a mozgásigénye ilyenkor. Amikor mindkettő alszik ebéd után, kitakarítasz.


A férjeddel beszéld meg, hogy vegyen ki havonta 1-2 nap szabadságot.

2015. jún. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Akkor most szépen fordíts hátat mindennek és irány ki a szabadba. Mást hirtelen nem tudsz tenni. A 20 hónaposodnak most le kell fáradnia. A pici se fog üvölteni a babakocsiban ha tologatod. Délben leteszed őket aludni és akkor tudod csinálni a dolgod.
2015. jún. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 klopusz ***** válasza:

Igaz, nekem több van a két lányom között, de bizony mindennapos volt, hogy amíg a kicsit etettem, a naggyal társasoztam :)


Akkor nagyon húzós volt, most, 15 év elteltével már hiányzik is az az időszak.

2015. jún. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

20 hónap van a 2 gyerek között.

Vannak iggggazán "remek" napjaim...

Most 9 hós a kicsi. A nagyobb löki, rúgja, nyomja, elvesz tőle mindent, de a picit sem félteni, mindig az kell neki, ami a nagynál van.

Ha olyan nap van, hogy nyűgösek, akkor a pici bömböl, a nagy meg tiszta hiszti.

Hát majd lesz jobb is egyszer. :)

2015. jún. 10. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Vidd ki a gyerekeket egy kicsit. standolj vele, játszóterezz, a rumlihoz meg majd hozzászoksz. Ez ilyen lesz még úgy 7 évig.
2015. jún. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Mindennek az ellenkezőjét csinálja. Nem fogad szót."


De hát akkor mindig csak pont az ellenkezőjét kéne mondanod mint amit akarsz és megcsinálná :)

2015. jún. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem csak egy babám van, szégyellem, de a kimerültségtől-ölbebaba születése óta-olykor van pár keresetlen szavam hozzá mostanában. Most jött meg először , valszeg azért voltam ideges.
2015. jún. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A 8-as hozzászólást szó szerint idézhetném, ma már ott tartok, hogy órák óta szédülök a kimerültségtől.

Nem is értem, hogy emberek hogy tudnak pici baba mellé bevállalni egy másikat. Minden tiszteletem az övék, egy percig nincs okuk szégyenkezni!

2015. jún. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!